کد خبر : 93170
/ 07:46

تقسیم مرگ در کمربندی

گزارشی از تصادف مرگ بار صدمتری مشهد که 3 نفر در آن کشته شدند

تقسیم مرگ در کمربندی

شهرآرا آنلاین - محمد‌جواد ابوعطا  - وقتی به حوزه حوادث می‌رسیم، یک شعار همیشگی ورد زبان همه هست «‌حادثه خبر نمی‌کند»، امروز می‌خواهیم ثابت کنیم که همیشه این‌طور نیست و گاهی همه از وقوع آن باخبریم، به خصوص در حوادث رانندگی که معمولا یک تصادف بالقوه همه رانندگان و سرنشینان خودروها را تهدید می‌کند و رفتار رانندگان است که می‌تواند این خطر را همچنان بالقوه نگه دارد یا نه آن را به فعلیت برساند. وقتی یک راننده بدون توجه به خطرات احتمالی که خودش یا دیگر خودروها را تهدید می‌کند، به بروز رفتارهای پرخطر همچون لایی کشیدن، سبقت و سرعت غیرمجاز آن هم در بولوارهای کم‌عرض شهری اقدام می‌کند، نمی‌توان گفت که از خطر تصادف بی‌اطلاع بوده بلکه فقط زمان دقیق آن را نمی‌دانسته است.

یکی دیگر از این بزنگاه‌ها را می‌توان عبور از کمربندی مشهد به عنوان یکی از گذرگاه‌های شلوغ و پرتردد شهری بیان کرد که همیشه دشوار است، به خصوص زمانی که عده‌ای عابر پیاده هم بخواهند به اصطلاح زرنگی کنند و به جای چندمتر این‌طرف و آن‌طرف رفتن از عرض بزرگراه بگذرند. این افراد هم به نوعی می‌دانند که حادثه در کمینشان است اما آن‌قدر این کار را تکرار کرده‌اند که به اصطلاح جری شده‌اند.

50دقیقه مانده به بامداد چهارشنبه، حادثه‌ای از همین جنس در بزرگراه چراغچی مشهد رخ داد که متأسفانه در پی این سانحه که همه‌چیز از عابرپیاده گرفته تا خودرو فراری را درگیر کرد، آتش‌سوزی، کشته و مصدوم نیزداشت، متأسفانه 3شهروند هرگز به خانه‌شان نرسیدند یا بهتر است بگوییم خبرشان به خانه رسید.

این سکانس تلخ که با فریادهای چند انسان‌ دردکشیده، دلهره و اضطراب را مهمان عابران و سرنشینان خودروهای عبوری از پل رسالت به سمت پل فجر کرده بود، به حضور امدادگران آتش‌نشانی و عوامل انتظامی و پلیس راهور به محل منجر شد.

به گفته مهدی رضایی، معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد با حضور 2تیم امداد و نجات و اطفای حریق در محل مشخص شد که یک خودرو 206و یک موتورسیکلت در آتش می‌سوزند که بلافاصله عملیات اطفایی آغاز شد. این حریق در کمترین زمان ممکن خاموش شد و تیمی دیگر مسئولیت پیشگیری از بروز آتش و دیگر حوادث و نجات جان سرنشینان این وسایل‌نقلیه را برعهده گرفت. 

 

انتقال 3مصدوم به بیمارستان

آتش‌نشانان در همان دقایقی اولیه پیکر نیمه‌جان 3شهروند را برای درمان تحویل تکنسین‌های اورژانس‌115دادند و امدادگران اورژانس نیز هم‌زمان با اقدامات پیش بیمارستانی، آژیر‌کشان به سمت نزدیک‌ترین مرکز درمانی به حرکت درآمدند.هم‌زمان با اعلام پایان عملیات آتش‌نشانی، مأموران انتظامی امنیت صحنه حادثه را برقرار کردند. با حضور تیمی از کارشناسان پلیس راهور بررسی صحنه برای مشخص شدن آنچه رخ داده بود آغاز شد.

به گفته سرهنگ محمدباقر سلیمی، رئیس پلیس راهور خراسان‌رضوی پس از بررسی‌های کارشناسانه مشخص شد موتورسیکلت هوندا از مسیر غرب به شرق از پل رسالت به سمت پل فجر در تردد بوده است که با یک عابر درحال تردد از سطح بزرگراه برخورد می‌کند. در پی این سانحه عابرپیاده به سطح خیابان پرتاب شده و با یک خودرو سواری که از صحنه متواری شده است، برخورد می‌کند.در طرف مقابل موتورسیکلت که دارای 2راکب بوده است به سمتی دیگر منحرف شده و با یک خودرو پژو 206 برخورد می‌کند و هر دو وسیله نقلیه دچار آتش‌سوزی می‌شوند. عابر پیاده و راکبان موتورسیکلت هم از سوی اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.

 

اعلام مرگ 3شهروند

هم‌زمان با اعلام این حادثه، منابع بیمارستانی نیز با اشاره به وضعیت وخیم حادثه‌دیدگان اعلام کردند که این افراد هنگام انتقال به بیمارستان برخلاف تلاش تکنسین‌های اورژانس متأسفانه جان خود را از دست دادند.

 

اعلام مقصران حادثه

بررسی‌های گسترده‌ای از سوی کارشناسان پلیس راهور برای شناسایی مقصران حادثه آغاز شد. با توجه به اعلام نظر اولیه کارشناسان راهور، راکب موتورسیکلت به علت بی‌توجهی به جلو با عابر پیاده برخورد کرده که 50درصد مقصر است و عابرپیاده نیز به علت نقض ماده 215آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی - در صورتی که عابر پیاده با وسیله نقلیه برخورد کند، کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند عابر پیاده را در تصادف مقصر قلمداد کنند- به میزان 50درصد مقصر تشخیص داده شد.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی