• خانه
  • خراسان رضوی
  • برگزاری دوره‌های رایگان آموزشی آتش‌نشانی برای داوطلبان زن و مرد در مشهد
کد خبر : 93249
/ 10:42

برگزاری دوره‌های رایگان آموزشی آتش‌نشانی برای داوطلبان زن و مرد در مشهد

مسئول اداره آموزش آتش نشانی مشهد از برگزاری دوره های رایگان آموزشی آتش نشانی برای داوطلبان زن و مرد در مشهد خبر داد.

برگزاری دوره‌های رایگان آموزشی آتش‌نشانی برای داوطلبان زن و مرد در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، حسن سلمانی در این باره افزود : با توجه به ضرورت آموزش شهروندی و بحث پیشگیری از حوادث برای کاهش خسارات جانی و مالی ضروری است شهروندان با دوره های آموزشی سطح آگاهی خود را در هنگام وقوع حوادث ارتقا دهند.

وی گفت: در راستای افزایش و ارتقا آگاهی شهروندان اداره آموزش سازمان آتش نشانی بنا به رسالت ذاتی خود اقدام به تدوین برنامه های بلند مدت در این زمینه کرده و اجرا می کند.

بگفته وی سازمان آتش نشانی همه ساله اقدام به برگزاری دوره های آموزش آتش نشانی ویژه داوطلبان می نماید که امسال نیز از ابتدای مهرماه این آموزش ها آغاز شده و در طول سال نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

سلمانی با بیان این که برنامه ریزی این آموزش ها از ابتدای مهرماه طی دو دوره 30 ساعته ویژه آقایان برگزار شده است ، گفت : در این هفته نیز دوره آموزش مخصوص داوطلبان خانم که برای این امر ثبت نام کرده بودند بصورت تئوری و عملی در مرکز آموزش عالی سازمان آتش نشانی زیر نظر کارشناسان آموزش سازمان برگزار شد .

وی عنوان کرد : مبانی حریق ، ایمنی در خانه ، اصول پیشگیری از حریق و حوادث ، کمکهای اولیه و حمل مصدوم ، نحوه کار کردن با خاموش کننده های دستی ، آشنایی با پمپ های آتش نشانی و آبرسانی از جمله عناوین آموزشی این دوره بود که با صرف 30 ساعت زمان طی 7 روز بصورت تئوری و عملی به داوطلبان آموزش داده شد .

مسئول اداره آموزش آتش نشانی مشهد ، افزود: در پایان این دوره ها، پس از برگزاری آزمون ، گواهی آتش نشان داوطلب به شرکت کنندگان اعطا شده و این داوطلبان بعنوان آتش نشان افتخاری با سازمان تعامل خواهند داشت .

سلمانی در خصوص اعلام نحوه ثبت نام داوطلبان بیان کرد : شرکت در این دوره ها کاملاً رایگان بوده و متقاضیان علاقه مند به گذراندن این دوره های آموزشی ، می توانند همه روزه و در ایام غیر تعطیل در ساعات اداری با شماره های سازمان آتش نشانی 37124590- 37124491 تماس حاصل نمایند و به صورت غیر حضوری اقدام به ثبت نام نمایند همچنین با حضور در ستاد مرکز آتش نشانی مشهد واقع در چهارراه شهید موسوی قوچانی ، واحد آموزش این ثبت نام قابل انجام است، تا پس از ثبت مشخصات متقاضیان طبق اولویت در دوره ها فراخوان شوند.

وی تاکید کرد : ما در سازمان آتش نشانی در صددیم با اتکا به اهداف بلند مدت بستری فراهم نماییم تا شهروندان در حواشی بحران ها بتوانند امداد اولیه و پیشگیری از گسترش حریق و حوادث را برای خود ، خانواده و اطرافیانشان انجام دهند ، از این رو حضور در این دوره ها توانمند سازی بسزایی برای این هدف ایجاد می نماید 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی