کد خبر : 93337
/ 07:06
بسته خبری فرهنگی

«باغ خونی» در راه جشنواره فجر

نمایش «باغ خونی» به کارگردانی امیر بشیری که دی ماه امسال در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفته‌بود، به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت.

«باغ خونی» در راه جشنواره فجر

1. هیئت داوران جایزه‌ استاد ابوالحسن نجفی، فهرست نامزدهای راه‌یافته به مرحله‌ نهایی سومین دوره‌ این جایزه‌ را اعلام کردند. فهرست این نامزدها بنا به خبری که ایسنا منتشر کرده‌ از این قرار است :اسب‌ها و آدم‌ها، نوشته‌ ویلیام فاکنر، ترجمه‌ احمد اخوت، نشر افق، سحابی خرچنگ، نوشته‌ اریک شوویار، ترجمه‌ مژگان حسینی ‌روزبهانی، انتشارات ققنوس، سفر شگفت‌انگیز مرتاضی که در جالباسی آیکیا گیر افتاده بود، نوشته‌ رومن پوئر تولاس، ترجمه‌ ابوالفضل ا...دادی، انتشارات ققنوس، زلیخا، نوشته‌ گوزل یاخینا، ترجمه‌ زینب یونسی، انتشارات نیلوفر، خرگوش و مارهای بوآ، نوشته‌ فاضل اسکندر، ترجمه‌ آبتین گلکار، نشر افق. جایزه‌ ابوالحسن نجفی هرساله به‌منظور احترام و پاسداشت خدماتی که او به فرهنگ و ادب و عرصه‌ ترجمه‌ این مرز و بوم کرده، به بهترین ترجمه‌ رمان و مجموعه داستان کوتاهی که در یک سال گذشته منتشر شده‌است، اهدا می‌شود.

 

2. زنی گرفتار در مشکلات شدید زندگی و پرسش‌ها و درگیری‌های ذهنی راهی جز مراجعه به وجدان خودش برای کندوکاو و یافتن پاسخ‌های احتمالی ندارد. این خط داستانی نمایشنامه «کسی صدای خدا رو نمی‌شنوه» به قلم فائزه حیدرزاده است که به تازگی نشر رؤیای سپید در مشهد منتشر کرده است. اثر مدنظر، نخستین نمایشنامه حیدرزاده است و در قطع جیبی و در ٣۶صفحه و به بهای ١٢ هزار تومان به بازار نشر آمده است.

در بخشی از این نمایشنامه می‌خوانیم: «دست‌ها را بالا می‌گیریم و می‌گوییم چرا نیست صدایی از خدا؟ این‌گونه، غافلیم از صدایی که می‌شنویم. وجدان صدای خداست. حالا آیا کسی صدای خدا رو نمی‌شنوه؟!» 

 

«باغ خونی» در راه جشنواره فجر

3. نمایش «باغ خونی» به کارگردانی امیر بشیری که دی ماه امسال در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفته‌بود، به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت.

 

4. فیلم سینمایی «خرگیوش» به نویسندگی و کارگردانی‌ مانی باغبانی و تهیه‌کنندگی حبیب اسماعیلی از امروز، یکم بهمن‌ماه توسط شرکت تصویر دنیای هنر در شبکه نمایش خانگی کشور عرضه 

خواهدشد. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت سلام سینما اقدام به خرید و دانلود قانونی آن کنند .جواد عزتی، بابک حمیدیان، سیامک انصاری، مینا ساداتی و ملیکا شریفی‌نیا از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

 

5. فیلم «پارادایس» که در میان فیلم‌های توقیفی سازمان سینمایی قرار داشت، سرانجام در آستانه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر روانه سینماهای کشور خواهدشد. 

به‌گزارش ایسنا، «پارادایس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی که در سال ١٣٩۴ در کشورهای آلمان، اسپانیا و ایران فیلم‌برداری شده، از روز چهارشنبه، سوم بهمن‌ماه اکران عمومی می‌شود. 

 

6. نمایشگاه گروهی فریم‌های برگزیده فراخوان «کپ چر» در نگارخانه روند مشهد درحال برگزاری است. 

این نمایشگاه به مناسبت سالگرد تأسیس این نگارخانه، آثار منتخب ٣١ هنرمند را که طی یک فراخوان برای این نگارخانه ارسال کرده‌اند، به نمایش گذاشته‌است. نمایشگاه کپ چر، تا روز چهارشنبه، سوم بهمن از ساعت ١٧ تا ٢٠ پذیرای علاقه‌مندان است. نگارخانه روند در بولوار ارشاد، بین هجرت ۶ و ٨ واقع شده‌است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی