کد خبر : 93524
/ 08:36

مذاکره برای پیشرفت

شهردار مشهد در جریان بازدید از پروژه باغ موزه دفاع مقدس، با مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس دیدار کرد

مذاکره برای پیشرفت

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی مقدم - مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی از ٣سال قبل تا به امروز فقط ٢٠درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. یعنی به این زودی ها نباید منتظر بهره برداری از این مجموعه بود. برخلاف آنکه سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همین چند وقت قبل در آیین تودیع و معارفه مدیر استانی اش، وعده داد که بخش هایی از باغ موزه تا خرداد سال آینده افتتاح شود اما با توجه به خلف وعده های مکرر درباره آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از این پروژه، بعید است این وعده هم نتیجه ای داشته باشد. خراسانی ها که روزی پیشگام دفاع از میهن اسلامی در برابر دشمن بودند، سال هاست چشم انتظار راه اندازی باغ موزه ای برای نمایش رشادت و فداکاری رزمندگان این دیار در جنگ تحمیلی هستند اما گویا خبری از تحقق وعده ها نیست. در سال های اخیر، هر بار خراسان رضوی به علت نداشتن باغ موزه دفاع مقدس، زیر سؤال می رفت و هر بار مسئولان ذی ربط، مشکلات مالی و زیر ساختی را بهانه می کردند تا بار سنگین این موضوع را از دوش خود بردارند. برخلاف وعده های خوش آب و رنگ برخی مسئولان، فقط گام عملی برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی را شهرداری مشهد با واگذاری یک قطعه زمین در بوستان کوهسنگی برداشت. حتی برای تعیین زمین این مرکز هم سال ها رایزنی بین بخشی انجام گرفته بود اما نتیجه ای به دنبال نداشت تا اینکه مدیریت شهری به موضوع ورود کرد. آخرین وعده برای بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی را ٢سال قبل استاندار سابق رسانه ای کرد. وعده ای که بر اساس آن باید اسفند سال٩۵ فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس به بهره برداری می رسید، اما با وجود گذشت حدود ٢سال از موعد مقرر، هنوز پروژه بیشتر از ٢٠ درصد پیشرفت فیزیکی ندارد. اما شهردار جوان مشهد روز سه شنبه به بوستان کوهسنگی رفت تا از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه ساخت مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی قرار گیرد. محمدرضا کلائی در حاشیه این بازدید، با مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی 

هم دیدار کرد. در ابتدای این دیدار سردار «حسین علی یوسف علی زاده» با ارائه گزارشی، آخرین اقدامات عمرانی صورت گرفته برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی را تشریح کرد. سپس شهردار مشهد برای تسریع در عملیات اجرایی و بهره برداری از فاز اول این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در سال آینده راهکارهایی را ارائه کرد. 

﷯مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی درباره این بازدید به شهرآرا گفت: این بازدید مصوبه خاصی نداشت اما برای تسریع در روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس پیشنهادهایی از سوی شهردار مشهد ارائه شد که با محوریت مدیریت شهری دنبال خواهد شد.سردار یوسف علی زاده به جزئیات این پیشنهاد اشاره نکرد اما گفت که با شهردار مذاکراتی برای پشتیبانی و حمایت از احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس انجام گرفت. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی