کد خبر : 93615
/ 07:42

لغو مجوز ٣٠ دفتر خدمات ارتباطی

پیامک‌های تبلیغاتی ناخواسته مشکلی است که سال‌هاست دارندگان تلفن همراه با آن روبه‌رو هستند

لغو مجوز ٣٠ دفتر خدمات ارتباطی

شهرآرا آنلاین - پیامک‌های تبلیغاتی ناخواسته مشکلی است که سال‌هاست دارندگان تلفن همراه با آن روبه‌رو هستند و همیشه اعتراض‌هایی درباره آن‌ها وجود داشته است. در همین‌باره حسن روحانی، رئیس جمهور، هم در نشست هفته پیش خود با وزیر و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال پیام‌های تبلیغاتی انبوه برای هموطنان انتقاد کرد و گفت: کجای دنیا این همه پیام‌های تبلیغی برای مردم ارسال می‌شود؟ مردم روزی بیش از ٢٠ بار تلفن همراه خود را به دلیل ارسال و دریافت تبلیغ به دست می‌گیرند. چه حقی داریم که وقت مردم را تلف و با اعصاب مردم بازی کنیم؟ وزارت ارتباطات باید جلو این کار را بگیرد.

پس از این صحبت‌های رئیس‌جمهور بود که وزارت ارتباطات برنامه جدی‌تری را برای مقابله با این پدیده آغاز کرد و در اولین قدم، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، از لغو مجوز ٣٠ دفتر خدمات ارتباطی که به فروش غیرقانونی سیم کارت اقدام می‌کردند، خبر داد.

جهرمی ادامه داد: همچنین سیستم شناسایی مزاحم‌های پیامکی، روزانه حدود ٨٠٠ سیم‌کارت متخلف را شناسایی و قطع می‌کند و این اقدام باعث شده است که در ٣روز گذشته ۹۰ درصد کاهش مزاحمت تبلیغات پیامکی داشته باشیم.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی