• خانه
  • حوادث
  • از حادثه برای یک خانواده تا تصادف‌های تکراری
کد خبر : 93622
/ 07:53

از حادثه برای یک خانواده تا تصادف‌های تکراری

مسئولان ایمنی و امدادی معتقدند که احتیاط در زندگی میزان وقوع حادثه را به حداقل می‌رساند و در صورت بروز، جلوی خسارت‌های سنگین را می‌گیرد.

از حادثه برای یک خانواده تا تصادف‌های تکراری

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی | مسئولان ایمنی و امدادی معتقدند که احتیاط در زندگی میزان وقوع حادثه را به حداقل می‌رساند و در صورت بروز، جلوی خسارت‌های سنگین را می‌گیرد. حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و باید همیشه برای مقابله با آن آماده باشیم اما گاهی اوقات اهمال‌کاری و بی‌توجهی ما نه‌تنها موجب وقوع حادثه می‌شود بلکه خسارات جبران‌ناپذیری را تحمیلمان می‌کند. آخر هفته گذشته در مشهد شاهد حوادثی بودیم که در آن یک کارگر ساختمانی و راننده یک کامیون طی بروز حادثه‌ای راهی بیمارستان شدند و در حادثه ای دیگر یک مادر به همراه فرزندانش از مرگ نجات یافتند.

 

واژگونی در معبر آسیایی 

سوانح رانندگی همچنان در سطر اول حوادث هستند، میزان تلفات آن‌ها نیز بیشترین مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده است. در این میان اما افرادی هستند که بخت با آن‌ها یار بوده و با وجود خرد و خاکشیر شدن خودروشان از مرگ نجات می‌یابند و به ادامه زندگی خود می‌پردازند.

پنجشنبه گذشته یک دستگاه کامیون یخچالدار در بزرگراه آسیایی شهر مشهد به علتی نامعلوم واژگون شد و در حالی که سوخت این خودرو به سطح خیابان نشت پیدا کرد و احتمال انفجار و حریق آن وجود داشت نیروهای امدادی سر رسیدند و راننده را قبل از بروز حادثه‌ای تلخ نجات دادند. البته در این حادثه بخت با ارابه آهنین واژگون شده هم یار بود و مأموران قبل از آتش گرفتن پیکرش آن را به حالت اول برگرداندند و محل را ایمن‌سازی کردند.

130168.jpg

بازهم چاله آسانسور 

«اول ایمنی بعد کار» جمله‌ای است که با گذر از هر پروژه ساختمانی به چشم می‌خورد ولی با ورود محل کارگاه ساختمانی درمی‌یابید که نه ایمنی درستی وجود دارد و نه احتیاطی. این بی‌توجهی به مسائل ایمنی برخی اوقات به‌خیر می‌گذرد و پروژه ساختمانی بدون ریخته شدن خون یک انسان به پایان می‌رسد و برخی اوقات هم تا زمان تکمیل شدن جان می‌گیرد.

به دنبال اعلام حادثه‌ای در منطقه قاسم‌آباد به سازمان آتش‌نشانی، سقوط فردی داخل چاله آسانسور یک پروژه ساختمانی در حال ساخت گزارش شد. اعلام این خبر پای نجاتگران را به محل کشاند و طولی نکشید که باتلاش آتش‌نشانان مرد حادثه‌دیده به سطح زمین منتقل شد.

کارگر مصدوم شده که از نواحی مختلف اندام‌ها دچار شکستگی شدید شده بود پس از انتقال به سطح زمین برای ادامه مراحل درمان تحویل عوامل امدادی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

130169.jpg

در میان دود 

گاهی مصدومان یک حادثه در شکل‌گیری آن هیچ نقشی ندارند و در اثر بی‌توجهی و بی‌احتیاطی شخصی دیگر در آن گرفتار می‌شوند. حادثه‌ای که برای ساکنان یک خانه مسکونی در خیابان فدائیان اسلام مشهد رخ داد از آن دسته سوانحی بود که آن‌ها در شکل‌گیری حادثه هیچ نقشی نداشتند و چنانچه نجاتگران امدادی بموقع وارد عمل نمی‌شدند، اتفاق ناگواری برای ٣شهروند رقم می‌خورد. 

این حادثه عصر پنجشنبه چهارم بهمن به سامانه فوریت‌های ١٢۵اعلام شد و مأموران اطفای حریق و نجاتگران آتش‌نشانی را به محل کشاند. کانون حریق مغازه تراشکاری بود که زیر آتش قرار داشت و دود شدید آن نیز به طبقه بالا که خانه‌ای مسکونی بود، سرایت کرده بود.

در این میان یک مادر و ٢فرزندش در میان دود قرار داشتند که با تلاش امدادگران نجات یافتند. علت این حادثه نشتی از شیلنگ سیلندر گاز تراشکاری اعلام شد.

 130173.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی