کد خبر : 93698
/ 16:12
روزنامه رای الیوم:

پوشش کامل سخنان نصرالله ناشی از وحشت صهیونیست ها بود

روزنامه فرامنطقه ای 'رای الیوم' نوشت : پوشش کامل مصاحبه 'سید حسن نصر الله' دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در رسانه ها و شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی نشان دهنده ترس و وحشت مضاعف این رژیم از سخنان ایشان و تاثیر و نفوذ آن در محافل صهیونیستی است.

پوشش کامل سخنان نصرالله ناشی از وحشت صهیونیست ها بود

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایرنا، این روزنامه امروز ( یکشنبه ) افزود: شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی لحظاتی پیش از پخش زنده مصاحبه دبیر کل حزب الله لبنان از شبکه خبری 'المیادین' ، پخش برنامه روزانه خود را متوقف کرد و 'حیزی سیمانطوف' کارشناس امور کشورهای عربی با حضور در آنتن زنده این شبکه به مخاطبان خود اعلام کرد راس ساعت 8:30 به وقت فلسطین اشغالی، شبکه المیادین مصاحبه زنده خود را با دبیر کل حزب الله پخش می کند و ما نیز به تحلیل آن می پردازیم.
شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی مانند چند شبکه دیگر در تلویزیون این رژیم هم زمان با پخش مصاحبه سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان، با دعوت از کارشناسان امور کشورهای عربی و خاورمیانه سخنان ایشان را کلمه به کلمه تحلیل کردند.
گفتنی است پس از سخنرانی های 'جمال عبدالناصر' رئیس جمهور فقید مصر که به طور زنده از تلویزیون این رژیم پخش می شد، سید حسن نصر الله دومین رهبر عربی است که نطق ها و سخنانش در رسانه های عبری زبان پخش و تحلیل می شود.
پایگاه خبری و عبری زبان 'YNET' ( متعلق به روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت احرونوت' ) نیز ویدئو بخش های زیادی از مصاحبه ایشان را با زیرنویس عبری در تارنمای خود منتشر کرد. این امر نیز در نوع خود بسیار با اهمیت است چرا که این روزنامه از مطبوعات پرمخاطب رژیم صهیونیستی به شمار می رود.
به نوشته رای الیوم، پوشش کامل مصاحبه دیشب دبیر کل حزب الله لبنان در رسانه های عبری زبان، نشان دهنده اعتماد شهرک نشینان و مقامات رژیم صهیونیستی به سخنان ایشان است.
آن چه بر این گفته صحه می گذارد این است که تحقیق علمی دانشکده 'تل حای' در شمال فلسطین اشغالی حاکیست : 80 درصد از شهرک نشینان فلسطین اشغالی به گفته های سید حسن نصرالله اعتماد دارند و فقط 20 درصد از آنان گفته های مقامات خود را می پذیرند.
از سوی دیگر با حضور دبیر کل حزب الله لبنان در قاب شبکه خبری المیادین، دروغ رسانه های عبری زبان مبنی بر بیماری ایشان برملا شد و شکست دیگری برای رسانه های رژیم صهیونیستی رقم خورد. هرچند این رسانه ها سعی کردند تایید وجود تونل ها را از سوی سید حسن نصر الله نوعی پیروزی برای خود بدانند اما این بار هم 'آلون بن دیوید' روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل نظامی شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی توهم پیروزی را رد و اعلام کرد تونل های کشف شده از سوی ارتش رژیم صهیونیستی قبل از جنگ 33 روزه ( در سال 2006 ) نیز وجود داشتند.
از دیشب تاکنون شماری از تحلیگران و صاحب نظران در مطبوعات رژیم صهیونیستی، نظرات خود را درباره مصاحبه سید حسن نصر الله ابراز کرده اند که این امر خود نشان از نگرانی این کارشناسان دارد.
'عودید گرانوت' نویسنده روزنامه عبری 'اسراییل هایوم' در واکنش به سخنان دبیر کل حزب الله گفت: هنگامی که سید حسن نصر الله اعلام کرد هرگونه تجاوز به سوریه از جانب رژیم صهیونیستی با دردناک ترین و محکم ترین پاسخ ها همراه خواهد بود دامنه تهدیدات خود علیه رژیم صهیونیستی را گسترش داد.
وی اعتراف کرد، اقرار حزب الله مبنی بر در اختیار داشتن تعداد بالای موشک های نقطه زن، مقامات ژیم صهیونیستی را بیش از پیش نگران کرده است.
در ادامه واکنش ها به سخنان سید حسن نصرالله، 'آفی ایسخاروف' شرق شناس پایگاه خبری و عبری زبان 'WALLA' نیز گفت: دبیر کل حزب الله لبنان، رسوایی تونلها را به یک دستاورد برای خود تبدیل کرد.
این شرق شناس یهودی افزود: حزب الله با در اختیار داشتن زرادخانه های موشکی عظیم همچنان یک قدرت نیرومند و خطرناک است و می تواند ضربات جبران ناپذیری را به رژیم صهیونیستی وارد کند.  
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی