کد خبر : 93730
/ 07:06

دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب درباره زائران رضوی

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی که دیروز برای ارائه گزارش عملکرد سه‌ساله به جمع خبرنگاران آمده بود، از دغدغه فرهنگی رهبر معظم انقلاب درباره زائران حرم مطهر رضوی گفت

دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب درباره زائران رضوی

 

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی که دیروز برای ارائه گزارش عملکرد سه‌ساله به جمع خبرنگاران آمده بود، از دغدغه فرهنگی رهبر معظم انقلاب درباره زائران حرم مطهر رضوی گفت و افزود: ایشان چند سال قبل در جلسه خصوصی با فعالان فرهنگی حرم امام‌رضا(ع) فرمودند هر زائری که به حرم مشرف می‌شود، باید یک کتاب فاخر به‌عنوان سوغات دریافت کند و آن را به شهر و محل زندگی خود ببرد.

حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی افزود: یکی از مکمل‌های بسیار موثر در موضوع زیارت، بسته‌های فرهنگی است که به زائران اعطا می‌شود و در این راستا در سه سال گذشته عنوان کتاب‌های معاونت تبلیغات آستان قدس ١٣٧درصد و شمارگان آن ١٣درصد رشد پیدا کرد.

وی ادامه داد: همه مجموعه‌های آستان قدس رضوی در سه سال گذشته، فعالیت‌های خود را بر مبنای چهار اصل تحقق هدفمند دستورالعمل رهبری، فعالیت جهادی و انقلابی، فعالیت‌های بنیادین و تحولی و افزایش سرمایه اجتماعی انجام داده‌اند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه همه فعالیت‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی رشد کمی و کیفی داشته است، تاکید کرد: باتوجه‌به به‌کارگیری شیوه‌های نوین تبلیغی و توجه به نیاز زائران، بیش از ۶٠درصد زائران از برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی بهره‌مند می‌شوند.

به گفته او، برای توجه و بهره‌مندی بیشتر زائران از برنامه‌های محوری در سه سال اخیر، تعداد نمایشگرهای پهن‌پیکر در صحن‌های حرم مطهر رضوی ٨٣٠درصد افزایش داشته است.

حسینی بیان کرد: اکنون بیش از ١٢نمایشگر پهن‌پیکر در حرم مطهر رضوی فعال است و در مناسبت‌های ویژه این تعداد به بیش از ۵٠نمایشگر می‌رسد که این مهم، زمینه تمرکز و بهره‌مندی زائران از برنامه‌های حرم را بیشتر کرده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی