کد خبر : 93760
/ 08:01

٤کشته در یک شب

وقوع ۶تصادف در جاده‌های خراسان‌رضوی ٢۶ کشته و زخمی برجای گذاشت

٤کشته در یک شب

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - خطای انسانی، خودرو و جاده ٣بخش جدایی‌ناپذیر در شکل‌گیری یکی از پرتکرار‌ترین شاخه‌های حوادث در کشور هستند که این روزها از مرحله آسیب اجتماعی گذر کرده و چنانچه فکری به حالش نشود به بحران تبدیل خواهد شد. تصادف، این عامل کشتار و جراحت همچنان در جایگاه یک حوادث قرار دارد و در جاده‌ها و معابر شهری یکه تازی می‌کند. طبق گزارش‌های اعلام شده از سوی کارشناسان پلیس راهور بی‌توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی درصد زیادی از تصادفاتی که علت آن‌ها خطای انسانی بوده است را شامل می‌شود.

بی‌توجهی به تذکرات ایمنی و مقررات راهنمایی و رانندگی مستمر و خسته‌کننده بستر شکل‌گیری تصادف را مهیا می‌کند و درست زمانی که پلک‌های راننده از خستگی کمی روی هم قرار می‌گیرند، خود را نشان می‌دهد. در این میان دو‌بانده نبودن جاده و سطح کیفی پایین خودرو به میزان شدت حادثه می‌افزاید و در یک چشم بر‌هم‌زدنی یک خانواده بی‌سرپرست و یا تعدادی انسان از بین می‌روند.

جاده‌های خراسان رضوی طی ٢۴ساعت گذشته نیز شاهد چند تصادف فوتی و جرحی بود که تعدادی از هم استانی‌هایمان در این سوانح جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز زخمی شدند.

 

قوت گرفتن یک شایعه

ظهر شنبه اولین حادثه در ٧کیلومتری شهرستان نیشابور به وقوع پیوست که در آن یک خودرو سواری پراید پس از انحراف از مسیر اصلی در حاشیه خاکی جاده واژگون شد. در پی وقوع این سانحه رانندگی ٨سرنشین این خودرو مصدوم شدند که با اقدام بموقع عوامل امدادی به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافتند. طبق بررسی کارشناسان پلیس‌راه این سانحه به دلیل بی‌توجهی راننده به جلو ناشی از خواب‌آلودگی بوده است. 

ساعتی بعد از وقوع این سانحه رانندگی‌، در ٢٧‌کیلومتری جاده نیشابور به مشهد حادثه‌ای دیگر رخ داد که از قضا یک خودرو سواری پراید در آن واژگون شده بود. با اعلام این حادثه به عوامل انتظامی و امدادی پای مأموران به محل کشیده و مشخص شد ۴سرنشین خودرو واژگون شده مصدوم و داخل اتاق آن محبوس شده‌اند. با تلاش مأموران امدادی سرنشینان حادثه‌دیده این خودرو سواری رها‌سازی و به بیمارستان انتقال داده شدند.

این ٢حادثه البته حاشیه‌هایی هم در پی داشت و به علت نزدیکی وقوع دو واژگونی پراید، افرادی در فضای مجازی شایعه کردند که سطح جاده مشهد نیشابور به دلیل ریخته شدن مواد سوختی لغزنده بوده است که در این میان اطلاع‌رسانی پلیس و تکذیب این موضوع به ادامه این شایعه پایان داد.

 

تصادف مرگ‌بار با غول آهنین

سومین حادثه چند کیلومتر آن‌طرف‌تر از واژگونی دومین پراید در جاده نیشابور به مشهد رخ داد که ۶مصدوم بر جای گذاشت. در این سانحه رانندگی یک دستگاه خودرو سواری پژو به علتی نامعلوم با یک خودرو کامیون برخورد کرده بود. با توجه به اینکه خودرو پژو حادثه‌دیده آسیب شدید دیده بود اما خوشبختانه سرنشینان آن از مرگ نجات یافتند.

چهارمین حادثه اما حاوی خبری تلخ بود که دقایقی بعد از تصادف پژو و کامیون رخ داد. در این سانحه رانندگی که در جاده تربت‌جام اتفاق افتاد، یک موتور‌سیکلت و یک کامیون به علتی نامعلوم با یکدیگر برخورد کردند.

متأسفانه پای مأموران امدادی زمانی به صحنه تصادف باز شد که راکب موتور‌سیکلت به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده بود.

 

تقابل مرگ در ٢برخورد

ساعت ٢٣:١۶شنبه پنجمین حادثه دلخراش رانندگی در جاده قوچان به درگز رخ داد. در این حادثه نیز یک دستگاه خودرو سواری پراید با یک پژو ۴٠۵به شدت برخورد کرد که متأسفانه به خسارت جانی منجر شد. در پی وقوع این تصادف شدید که هنوز علتش مشخص نشده است ٣نفر در دم جان باختند و ٣نفر دیگر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

عصر دیروز آخرین حادثه رانندگی در یکی از خیابان‌های مشهد رخ داد که در آن یک خودرو نیسان حامل‌بار شیشه بر اثر انحراف از مسیر، در پیاده‌رویی در منطقه قاسم‌آباد واژگون شد.

﷯خوشبختانه به علت خلوتی خیابان در این حادثه به کسی آسیب نرسید و راننده نیز دچار آسیب‌دیدگی سطحی شد. با حضور آتش‌نشانان این حادثه ختم‌به‌خیر شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی