کد خبر : 93762
/ 08:03

از دستگیری دزد مشهدی تا مورد عجیب قم

سارقی که در یک ماه بیش از ٢٠فقره سرقت‌کرده بود، بازداشت شد

از دستگیری دزد مشهدی تا مورد عجیب قم

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا| پلیس مشهد پس از یک ماه کار گسترده در پیگیری یک پرونده سرقت، توانست مخفیگاه سارقی که بلای جان اهالی خیابان احمدآباد شده بود را دستگیر کند.

شکایت‌های پشت‌سر هم از سوی اهالی خیابان احمدآباد، به صدور دستور ویژه رئیس پلیس مشهد منجر شود. طبق این دستور سرهنگ اکبر آقا‌بیگی از سرکلانتری پنجم مشهد خواست تا به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی کند.

از یک ماه گذشته مأموران کلانتری احمدآباد اقدامات پلیسی را آغاز کردند و با بررسی اظهارات شاکیان متوجه شدند که فرد یا افرادی به صورت شبانه با خسارت وارد کردن به خودروهای شهروندان که در حاشیه خیابان‌ها پارک شده‌اند، به سرقت لوازم داخلی آن‌ها اقدام می‌کنند.نتیجه بررسی‌ها نشان داد عموم خودروهایی که هدف سرقت قرار گرفته‌اند، از تجهیزات لازم همچون سیستم دزدگیر، قفل پدال یا فرمان، قفل کاپوت و... برخوردار نبوده‌اند.

مأموران کلانتری احمدآباد، رصدهای میدانی خود را آغاز کردند و توانستند به سرنخ‌هایی برسند که نشان می‌داد، سرقت‌ها از سوی یک فرد صورت گرفته است. افسران تجسس این کلانتری موفق به چهره‌زنی متهم و در‌نهایت موفق به شناسایی این فرد شدند.

در ادامه اطلاعاتی به دست پلیس رسید که نشان‌دهنده مخفی شدن متهم در منطقه سه‌راه فردوسی بود. مأموران بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادند و با دریافت دستور تخصصی از سوی مقام‌ ‌قضایی به محل اختفای متهم رفته و در اقدامی غافل‌گیرانه این مخفیگاه را مورد بازرسی قرار دادند.

هم‌زمان با دستگیری متهم، مخفیگاه او مورد بازرسی قرار گرفت و ۶دستگاه گوشی تلفن مسروقه، یک دستگاه خودرو پراید مسروقه و مقدار زیادی قطعات خودروهای سواری که نشان از ٢٠فقره سرقت بود کشف و ضبط شد.

با انتقال متهم به کلانتری و آغاز بازجویی‌ها، خیلی زود دیگر متهمان این پرونده شناسایی شدند. یک مغازه‌دار و شاگردش به اتهام مال‌خری شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند. از مغازه این افراد نیز تعدادی آمپلی‌فایر و چند دستگاه ضبط و پخش سرقتی کشف و ضبط شد.

هر چند مال‌خرها مدعی بودند که نمی‌دانسته‌اند اموال خریداری شده سرقتی هستند، اما سارق اعلام کرد که آن‌ها به دلیل سرقتی بودن، اموال را خیلی پایین‌تر از قیمت اصلی‌شان از او خریداری می‌کرده‌اند.

 

یک معضل همیشگی

﷯یکی از مشکلات و معضلات در بحث سرقت‌ها بی‌خیالی یا غفلت مالکان وسایل نقلیه است، مسئله‌ای که داد پلیس را هم درآورده است و موجب افزایش پرونده‌های سرقت خودروها شده است. رئیس پلیس استان قم هم دیروز در همین زمینه به مورد جالبی اشاره کرده است، او در نشستی‌ خبری زمانی که به آمار سرقت‌ها می‌رسد در درددلی به مردم می‌گوید: «‌یکی از عجایب سرقت‌ها، ربودن خودرویی است که ١۵‌بار در قم به سرقت رفته و ١۵بار هم کشف شده و مالک این خودرو یک نفر بوده که سرقت‌ها از مقابل منزلش انجام شده است. بارها به این شهروند تذکر داده شده، اما او بی‌خیال است.» 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی