کد خبر : 93876
/ 06:45

شایعات ضد و نقیض درباره کتابخانه مرکزی

یکی از اعضای شورای فنی استانداری خراسان رضوی مدعی شده بهره برداری از کتابخانه مرکزی مشهد به این زودی ها امکان پذیر نیست.

شایعات ضد و نقیض درباره کتابخانه مرکزی

شهرآرا آنلاین - آذر اسماعیلیان| یکی از اعضای شورای فنی استانداری خراسان رضوی مدعی شده بهره برداری از کتابخانه مرکزی مشهد به این زودی ها امکان پذیر نیست. این در حالی است که مدیرکل کتابخانه های استان گفته است « ١۵بهمن ماه امسال این کتابخانه به بهره برداری کامل می رسد».

بر اساس شنیده ها در جلسه شورای فنی استانداری که ماهی یک بار برگزار می شود، تصویب شده تا هیچ پروژه ای بدون مصوبه این شورا به بهره برداری نرسد و در این جلسه هم اعضای شورای فنی برای بهره برداری از کتابخانه مرکزی مجوزی صادر نکرده اند. صادر نشدن مجوز برای بهره برداری از کتابخانه مرکزی، انجام نشدن بازرسی های ایمنی و همچنین صادر نشدن تأییدیه های ایمنی آتش نشانی آن بیان شده است. از طرفی سالن آمفی تئاتر این مرکز هنوز آماده نشده است. بر اساس منبع خبری که نخواست نامش فاش شود، در این جلسه اعلام شده که در خوش بینانه ترین حالت ممکن هنوز یک ماه و نیم دیگر برای راه اندازی کامل این کتابخانه زمان نیاز است.

به گفته او اگر هم هفته آینده این کتابخانه به بهره برداری برسد، به صورت نصفه و نیمه خواهد بود و این موضوع باعث نارضایتی خبرنگاران و شهروندان خواهد شد.

با این حال علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به شهرآرا گفته است که برنامه افتتاحیه در روز ١۵بهمن ماه کتابخانه مرکزی برگزار می شود. این بهره برداری به صورت کامل انجام خواهد شد و شهروندان می توانند از این مرکز استفاده کنند.

به گفته او همه بخش های کتابخانه به غیر از آمفی تئاتر آماده بهره برداری خواهد بود.

او همچنین در مورد موضوعات مطرح شده در شورای فنی استانداری این طور گفت که «این حرف ها مأیوس کننده است و کسانی که این صحبت ها را با شما مطرح می کنند، همان کسانی هستند که ٢٣ سال نگذاشتند کتابخانه به بهره برداری برسد».

از زمان آغاز به کار پنجمین دوره مدیریت شهری، توجه خاصی به حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین موضوع بهره برداری از ساختمان کتابخانه مرکزی مشهد شده است به طوری که بر خلاف بی توجهی دوره های گذشته به اختصاص سهم نیم درصدی کتابخانه ها، اعضای این دوره پارلمان شهری اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته اند و همین امر باعث پیشرفت چشمگیر در روند اتمام پروژه مذکور شده است. 

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی