کد خبر : 93900
/ 07:36
از نجات جان ده‌ها مسافر در آسمان تا مرگ در زیر چرخ‌های کامیون

تصمیم خوب در ارتفاع مرگ

برخی حوادث گرچه تلخ و جان‌سوز هستند اما هشداری‌ هستند برای افرادی که آن را می‌بینند یا از آن مطلع می‌شوند.

تصمیم خوب در ارتفاع مرگ

شهرآرا آنلاین - قرآنی | آگاهی از شیوه‌های مقابله با این حوادث و یا دچار نشدن به آن همیشه مهم‌تر از اصل اطلاع‌رسانی آن است. روز گذشته نیز یک خلبان در مواجهه با یک چالش جدی توانست اصولی را که فراگرفته بود به‌کار گیرد و از بروز خسارات جبران‌ناپذیر پیشگیری کند، در مقابل سرنشینان یک خودرو سواری، در پی یک بی‌احتیاطی احتمالی دچار همان خسارت‌های جدی شدند که شرح این پرونده‌ها را در خرده حوادث امروز خواهید خواند.

 

چالش در آسمان 

هنوز زمان زیادی از حادثه مرگ‌بار اخیر هواپیمای ارتش نگذشته است. در آن حادثه طبق آنچه اعلام شد یک اشتباه راهبردی موجب وقوع حادثه شد، اشتباهی که چندی قبل نیز تکرار شده بود ولی خوشبختانه خلبان پیش از نشستن، اشتباهش را جبران کرده بود. دیروز نیز یکی از پروازهای خروجی مشهد به یزد، با چالش بدی آب و هوا در استان یزد مواجه شد، به نحوی که امکان فرود برای هواپیما میسر نبود.این مشکل طی صحبت خلبان با برج مراقبت اعلام شد و در پی این تصمیم درست و بموقع، بلافاصله فرودگاه جایگزین برای این پرواز مشخص و خلبان مسافرانش را به استان همسایه برد و توانست با فرودی موفق، این افراد را در اصفهان پیاده کند.

خوشبختانه این هواپیما با مساعد شدن وضعیت جوی به سمت یزد پرواز کرده و مسافرانش را به سلامتی به مقصد رساند.

130508.jpg

زیر چرخ‌های مرگ 

گویا قرار نیست که جاده‌های کشور طعم یک روزِ بی‌حادثه را بچشند. بی‌احتیاطی رانندگان از یک سو و ناایمن بودن جاده‌ها از سویی دیگر عواملی هستند که در شکل‌گیری یک تصادف نقش اصلی دارند.بعد از یک پنجشنبه مرگ‌بار در جاده‌های خراسان‌رضوی، دیروز یک تصادف دل‌خراش دیگر در جاده سبزوار به نیشابور به وقوع پیوست.در این حادثه جاده‌ای که یک دستگاه تریلی با یک خودرو پژو ٢٠۶‌ برخورد کرده بود ٢نفر مصدوم شدند و متأسفانه یک نفر دیگر نیز جانش را از دست داد.علت این تصادف مرگ‌بار که در ساعت ۵:۴۵‌صبح در کیلومتر ۶٠ این جاده رخ داد و امدادگران هلال‌احمر برای کمک به حادثه‌دیدگان به محل اعزام شده بودند، هنوز مشخص نیست و تحقیقات کارشناسان پلیس‌راه در این باره ادامه دارد.

130509.jpg

اعلام‌بی‌موقع 

با وجود تذکرات امنیتی پلیس و دستگاه قضایی درباره حفظ اسناد مالی و اطلاعات مربوط به آن‌ها هنوز هم کسانی هستند که با یک گاف خود، زمینه را برای سوء‌استفاده افرادی مجرم مهیا می‌سازند.

مردی جوان که دیروز به پلیس تایباد مراجعه کرده بود، مدعی شد فردی ناشناس مبلغ ۴۵میلیون ریال از حسابش برداشته است. با شکل‌گیری روند تحقیقات این پرونده و ردگیری آخرین تراکنش‌های مالی حساب بانکی شاکی دست متهم رو شد.مأموران در تحقیقات خود متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند. این فرد در اعترافاتش بیان کرد که شاکی در یک فروشگاه رمز کارتش را با صدای بلند به فروشنده اعلام کرده و این فرد با دستیابی به دیگر اطلاعات کارت بانکی او نقشه سرقتش را تکمیل کرده است.

 130510.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی