کد خبر : 93952
/ 07:49
ضد و نقیض از منع حضور ضرغامی در جلسات شورای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی

«عزت» زیاد!

روز گذشته کانال پایگاه خبری جماران طی خبری اعلام کرد عزت‌ا... ضرغامی پس‌از درگیری لفظی با رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی، از سوی دفتر یکی از مقامات عالی‌رتبه نظام از حضور در جلسات شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی منع شده است.

«عزت» زیاد!

شهرآرا آنلاین - روز گذشته کانال پایگاه خبری جماران طی خبری اعلام کرد عزت‌ا... ضرغامی پس‌از درگیری لفظی با رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی، از سوی دفتر یکی از مقامات عالی‌رتبه نظام از حضور در جلسات شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی منع شده است. با‌این‌حال، پایگاه خبری رجانیوز که از منتقدان دولت است، این خبر را تکذیب کرد. ماجرا آن‌طور‌که برخی فعالان رسانه‌ای اصولگرا نقل کرده‌اند این‌گونه بوده که عزت‌ا... ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما و عضو شورای‌عالی فضای مجازی، در جلسه اخیر این شورا با حسن روحانی درگیری لفظی تندی پیدا می‌کند، به‌طوری‌که سبب ترک جلسه از‌سوی روحانی می‌شود. ضرغامی به روحانی معترض بوده که چرا اخیرا از فیلترینگ و شیوه اجرای حجاب انتقاد کرده است. ضرغامی خود در گفت‌وگو با «شرق» گفته است: قرار شده است کسی از بحث و جزئیات درون جلسه، چیزی به بیرون از جلسه منتقل نکند؛ من هم چیزی نمی‌گویم. دیگران می‌توانند روایت‌های خود را از جلسه نقل کنند.

در‌این‌باره، عبدا... گنجی، ‏مدیر‌مسئول روزنامه جوان و از فعالان سیاسی اصولگرا، از موضع ضرغامی در جلسه شورای عالی فضای مجازی علیه رئیس‌جمهور انتقاد کرد و نوشت: شأن حقوقی رئیس‌جمهور (هرکس که باشد) از ملت و نظام است. نباید در جمع زیر‌دست یا زمانی‌که مدیر جلسه است، چشم در چشم یا انگشت در چشم و دو به دو تا مرز شکستن او پیش‌ رفت؛ اشتباه است.

وزیر آموزش‌و‌پرورش هم با انتقاد از توهین‌کنندگان به رئیس‌جمهوری، آن‌ها را به پیروی از منش رهبر انقلاب ارجاع داد. سیدمحمد بطحایی در صفحه توئیتر خود به فشار‌ها و بی‌حرمتی‌ها به رئیس‌جمهوری واکنش نشان داد و نوشت: «کسانی را که در این شرایط خطیر کشور گمان می‌کنند با فشار و بی‌حرمتی به ‎رئیس‌جمهور در رسانه‌ها می‌توانند به ‎انتخابات زودهنگام دست یابند، به پیروی از منش رهبری معظم انقلاب در حمایت داهیانه از دولت ارجاع می‌دهم.»

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات، در حاشیه جلسه دیروز هیئت‌دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره انتشار برخی اخبار مبنی‌بر درگیری لفظی بین عزت‌ا... ضرغامی و رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: من در آن جلسه نبودم و در سفر مازندران بودم.

﷯همچنین احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و عضو حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در گفت‌وگویی در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر اینکه در پی اعتراض آقای ضرغامی به رئیس‌جمهور در جلسه شورا، آیا وی از ادامه حضور کرده‌ام؛ سوء‌تفاهم‌هایی است که ان‌شاءا... حل می‌شود.در جلسات منع شده است، گفت: من درباره این موضوع صحبت 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی