کد خبر : 93954
/ 07:52

روزی روزگاری... ما حیوان‌ها

«برای بیداری نوشته شده؛ این کتاب را پیش از خواب نخوانید.» این جمله تنها توضیحی است که پشت جلد کتاب و برای معرفی آن خواهید خواند.

روزی روزگاری... ما حیوان‌ها

شهرآرا آنلاین - الهام یوسفی | «برای بیداری نوشته شده؛ این کتاب را پیش از خواب نخوانید.» این جمله تنها توضیحی است که پشت جلد کتاب و برای معرفی آن خواهید خواند. بله! جمله عجیبی به نظر می‌رسد. آن هم برای معرفی یک اثر داستانی کوتاه که نخستین اثر ادبی «جاستین تورس» نویسنده نسبتا جوان آمریکایی است. اما همین جمله، درست در اولین مواجهه به شما می‌گوید با یک داستان ساده و سرگرم‌کننده که گرمای خواب را به چشمتان سرازیر کند روبه‌رو نیستید. شما قرار است داستان حیواناتی را بخوانید که خودمان هستیم: 

«ما حیوان‌‌‌ها» روایتی است نسبتا تلخ اما واقعی و درگیرکننده از زندگی چند پسربچه یاغی... ترسیم دوره گذار از کودکی به نوجوانی...  از فهم کودکانه جهان به دنیای ترسناک و عجیب بلوغ و پس از آن. داستانی که اگرچه در فضای فرهنگی و اجتماعی متفاوتی روی می‌دهد اما بی‌گمان رگه‌هایی ملموس از کودکی و نوجوانی همه ما را در خود دارد. رمان «ما حیوان‌ها» سال ٢٠١١ منتشر شد و در مدت کوتاهی در میان پرفروش‌های نیویورک‌تایمز، لس‌آنجلس تایمز و بوستون گلوب قرار گرفت. آنچنان که پیداست نویسنده بخشی از تجربه زیستی خود در کودکی را در نخستین کتابش بازآفرینی کرده اما تمایلی نداشته است تا با توصیفات خسته‌کننده و یا جملات پرطمطراق و نصیحتگرانه خواننده را خسته کند. به همین دلیل هم شما با یک داستان بسیار خوش‌خوان روبه‌رویید، پیش از آنکه از خواندن خسته شوید و بخواهید کتاب را کنار بگذارید به صفحات آخر آن رسیده‌اید... به تکان‌دهنده‌ترین بخش روایت. با این حال شاید این اولین تجربه آقای تورس را بتوان کمی هم شتابزده دانست، اما حقیقت این است که با همه این توصیفات این اثر نمره خوبی می‌گیرد چون دراین زمانه خواب‌زده، داستانی است که برای بیداری نوشته شده است. زحمت ترجمه کتاب را رضا اسکندری‌آذر کشیده است و نشر هیرمند آن را منتشر کرده . قیمت آن هم تنها ١٠هزار تومان است که در این گران‌بازار کتاب خودتان می‌دانید هزینه زیادی نیست.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی