کد خبر : 93960
/ 08:03

ماجرای سرقت یک دستگاه عجیب

روز گذشته مأموران انتظامی در مشهد موفق به حل معمای یک پرونده سرقت شدند. پرونده‌ای که در پی سرقت یک دستگاه عجیب در مشهد رقم خورد.

ماجرای سرقت یک دستگاه عجیب

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا - ماجرای این پرونده از آنجا آغاز شد که فردی در تماس با پلیس ١١٠اعلام کرد که از منزلش سرقت شده است. به دستور سرهنگ اکبر آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد، تیم‌های دایره تجسس کلانتری جهاد برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

بررسی افسران پلیس نشان داد که صاحب‌خانه به خرید یک دستگاه ژئوفیزیک (زلزله‌نگاری) به مبلغ ٢٠٠‌میلیون تومان از تهران اقدام کرده است. حالا اینکه این دستگاه چه کاربردی برای یک شهروند عادی دارد، خارج از این پرونده است.با خرید این دستگاه، فروشنده از تهران برای آموزش کار دستگاه به مشهد آمده و در خانه خریدار مهمان می‌شود. هم‌زمان با آغاز مراحل نصب و آموزش، صاحب‌خانه و مهمانش برای کاری از خانه خارج می‌شوند اما زمانی که برمی‌گردند متوجه سرقت این دستگاه می‌شوند.

بررسی‌های پلیسی در این باره آغاز شد و پلیس مکان‌هایی که احتمال فروش این دستگاه در آنجا وجود داشت را زیر نظر گرفت. در مقابل گروهی دیگر از افسران شاخه‌ای دیگر از تحقیقات را آغاز کردند و مهمان صاحب‌خانه به عنوان یکی از مظنونان تحت بازجویی‌های پیچیده قرار گرفت.از آنجایی که احتمال فروش این دستگاه حرفه‌ای از سوی سارقان با مشکل مواجه بود و هیچ وسیله دیگری هم سرقت نشده بود، ظن مأموران به مهمان صاحب‌خانه بیشتر شد. وقتی مهمان صاحب‌خانه با سرنخ‌های پلیس مواجه شد که نشان می‌داد خودش در این سرقت دست داشته است در‌نهایت دست از نقش بازی کردن برداشت و به سرقت دستگاه اعتراف کرد.این فرد در اعترافاتش با اظهار پشیمانی و ندامت بیان داشت که با همدستی یکی از دوستانش نقشه سرقت را طراحی کرده است و پس از آنکه با صاحب‌خانه بیرون رفته‌اند تلفنی موضوع را به دوستش اعلام کرده و این دستگاه را به سرقت برده‌اند.پلیس‌، همدست متهم اصلی پرونده را دستگیر و دستگاه مسروقه را نیز کشف کرد.

 

دستگیری سارقان خودرو

تیم‌های دایره تجسس کلانتری جهاد در ادامه با اعلام سرقت وسایل داخل یک خودرو در حوزه استحفاظی این کلانتری وارد عمل شدند.

﷯مأموران در هنگام انجام این مأموریت ضربتی به سرنخ‌هایی از سرقت‌های سریالی وسایل داخل خودرو نیز دست یافتند و با ردزنی‌های اطلاعاتی ‌٢برادر سابقه‌دار را که از عاملان این سرقت‌ها بودند دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها یک دستگاه خودرو پیکان وانت سفید‌رنگ که در سرقت‌ها مقادیری وسایل مسروقه کشف شد. مورد استفاده قرار می‌گرفت و همچنین 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی