کد خبر : 93972
/ 16:33
رئیس هیات کشتی استان خراسان رضوی :

جوانان‌ ما در خراسان الگو ندارند

مسعود ریاضی معتقد است که در حال حاضر جوانان‌مان در خراسان الگویی ندارند که بخواهند شبیه آن شوند.

جوانان‌ ما در خراسان الگو ندارند

شهرآرا آنلاین - به نقل از ایسنا - مسعود ریاضی در خصوص برگزاری سومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد یادواره پهلوان عباس گلمکانی، ضمن تشکر از از حمایت شهرداری منطقه دو، اظهار کرد: جهت ارزیابی فعالیت‌های صورت گرفته باید به دستاوردی که از سال گذشته تا کنون داشته‌ایم توجه کنیم. در سال جاری قهرمانی پهلوانان نوجوان ایران را از آن خود کردیم و بالاتر از تیم‌های ریشه‌داری همچون مازندران و تهران قرار گرفتیم.
 
وی افزود: در مسابقات نوجوانان کشتی آزاد شانه‌به‌شانه مازندران پیش آمدیم و روی اشتباهات داوری از این تیم شکست خوردیم. با وجود قرار گرفتن در جایگاه سوم، با کسب 2 مدل و 4 مدال نقره عملکرد بی‌سابقه‌ای داشتیم.
 
رییس هیات کشتی خراسان رضوی ادامه داد: در رده سنی بزرگسالان وضعیت خوبی نداریم، اما اگر وضعیت فعلی نوجوانان ایران ادامه‌دار باشد، در آینده و در تیم بزرگسالان پیشرفت خواهیم‌داشت. آرزوی‌مان این است که روند فعلی کشتی نوجوانان‌مان مستدام باشد.
 
ریاضی یادآور شد: در ادیبهشت‌ماه سال آینده مسابقات بین‌المللی جام خراسان را در رده نونهالان با حضور کشورهای فارسی زبان برگزار خواهیم کرد. پیشنهاد‌مان به فدراسیون کشتی کشور، برگزاری این دوره از مسابقات در بخش کشتی آزاد بود، اما فدراسیون پیشنهاد داد که کشتی فرنگی را هم به این دوره از مسابقات اضافه کنیم.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مثبتی که تاکنون در هیات کشتی خراسان رضوی صورت گرفته، تشکیل سینما کشتی بوده‌است. هر هفته و در جریان مسابقات کشتی، یک ساعت مسابقه را قطع می‌کنیم و فیلم‌های گلچین شده مسابقات کشتی را برای تماشاگران پخش می‌کنیم. پیشکسوتان و متخصصانی که مدتی نیز در حاشیه قرار داشتند، فیلم‌های کشتی حریفان‌مان را نقد کرده و ایرادات و اشکالات را نیز بیان می‌کنند. در مسابقات جام بین‌المللی موسوی اکثر کشتی‌گیران نوجوان‌مان روی یک فن خاص، بارانداز شدند، در حالی که متخصصان زیادی در کشتی داریم و به راحتی می‌توانستیم از این مسئله پیش‌گیری کنیم.
 
عضور شواری شهر مشهد در پاسخ به این سوال که چه جوایزی برای قهرمانان در نظر گرفته شده، بیان کرد: اگر می‌‎خواهیم کمکی انجام دهیم، باید به ورزش کمک کنیم نه به ورزشکار. به نوعی به جای ماهی دادن، ماهیگیری را باید بیاموزیم. اگر به ورزشکار کمک کنیم از هدف اصلی خودمان دور شده‌ایم. اعتقادی به کمک کردن مستقیم به قهرمانان ندارم و چه بهتر است که برای قهرمانان‌مان فرصت شغلی مهیا کنیم. جوانان‌ ما به غیر از قهرمانان دفاع مقدس که بسیار محترم هستند، قهرمان ندارند. یک جوان در حال حاضر الگویی ندارد که بخواهد شبیه آن شود.به عنوان مثال یک زمانی الگوی‌مان امیر خادم بود، اما در حال حاضر چنین الگوهایی در خراسان نداریم. باید کمک کنیم قهرمانان‌مان ساخته شوند.
 
ریاضی تصریح کرد: خوشحال می‌شوم در خصوص اهدا جوایز عدالت بیشتری در نظر گرفته شود.این ورزش خروجی خوبی دارد، چرا که وقتی در کشتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم، نتیجه می‌گیریم، اما در سایر ورزش‌ها اگر 10 برابر این هم سرمایه گذاری کنیم، چنین نتایجی نخواهیم گرفت.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد "یادواره پهلوان عباس گلمکانی" با حمایت شهرداری منطقه دو مشهد در سالن شهد بهشتی آغاز خواهد شد.
 
این دوره از مسابقات در چهار رده سنی، خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان با حضور 25 تیم در دو گروه به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد. این دوره از مسابقات که از 27 دی ماه آغاز شده و تفاوت آن با دوره‌های قبل، اضافه شدن مسابقات کشتی فرنگی به این سری از مسابقات است. مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد با بیش از 900 کشتی‌گیر در دو بخش آزاد و فرنگی پیگیری خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود پس از 50 روز در 17 اسفند ماه، این مسابقات به پایان برسد.
 
تمام تیم‌های شرکت‌کننده طی 12 دور و در 8 هفته به رقابت خواهند پرداخت. هر دور از این مسابقات به نام یکی از پهلوانان و پیشکسوتان کشتی نام گذاری خواهد شد و در مراسم اختتامیه از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد.
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی