کد خبر : 94002
/ 07:08

استاندار نیرو می‌گیرد

وزیر نیرو از تفویض اختیارات خود به استاندار خراسان رضوی برای اجرای طرح‌های این وزارتخانه خبر داد

استاندار نیرو می‌گیرد

شهرآرا آنلاین - فلاح-اسکندریان - قطار پروژه‌های قابل افتتاح فجر چهلم انقلاب، پای عالی‌ترین مقام وزارت نیرو را در نخستین روزهای این دهه خاطره‌انگیز به مشهد باز کرد تا حلاوت چله پر افتخار ایران اسلامی بار دیگر کام مردمان این سرزمین را شیرین کند. برنامه‌های رضا اردکانیان در مشهد آن‌قدر پر و پیمان بود که هم آبی‌ها، طرح‌هایشان را با حضور وزیر به بهره‌برداری برسانند و هم برقی‌ها جرقه پروژه‌هایشان را بزنند. از افتتاح نخستین پست زیرزمینی برق گرفته تا افتتاح اولین تصفیه‌خانه فاضلاب خصوصی شرق کشور و تودیع و معارفه مدیران ارشد وزارت نیرو در خراسان‌رضوی، رهاورد سفر دو روزه اردکانیان به این استان به‌شمار می‌آید. او در کنار افتتاح پروژه‌های این وزارتخانه در مشهد، میهمان شهرهای تربت‌حیدریه، گناباد، بجستان، خواف، سبزوار و نیشابور شد تا ده‌ها طرح دولت را در خطه شرق کشور به بهره‌برداری برساند. 

«به اذعان بسیاری از کشورهای دنیا، اصلی‌ترین مزیت کشور ایران، ظرفیت بالقوه منابع انسانی است که بهره‌برداری و بالفعل کردن آن، رمز موفقیت کشور است.» این را اردکانیان در مراسم تودیع و معارفه مدیران ارشد این وزارتخانه در خراسان رضوی بیان کرد و در ادامه این را هم گفت که وزارت نیرو وظیفه دارد با شایسته‌گزینی در مناصب مدیریتی و غیرمدیریتی تکالیف خود را به درستی ایفا کند. وزیر نیرو گفت: در این وزارتخانه مدیران را با رعایت همه ضوابط اجرایی کشور با ٢ چشم انتخاب و بر کارهایشان با ۴ چشم نظارت می‌کنیم. وی با قدردانی از رزم‌حسینی به عنوان استاندار کرمان در مدیریت منابع آب و انرژی افزود: در اولین فرصت که رزم‌حسینی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی برنامه‌های تفصیلی خود را در حوزه مدیریت آب و انرژی ارائه دهد، هر اختیاری را که غیرقانونی نباشد به او تفویض خواهم کرد.

 

طرح آمایش واجب‌تر از نان شب

وزیر نیرو همچنین در حاشیه این مراسم طرح آمایش سرزمین را برای توسعه کشور از نان شب واجب‌تر دانست و افزود: نبود یک طرح به این معناست که هیچ توازن و تعادلی بین منابع و مصارف ما وجود ندارد که امیدواریم به یمن ۴٠ سالگی انقلاب پیش از تابستان ٩٨ این طرح آماده باشد. اردکانیان در ادامه این را هم گفت که با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تلاش می‌کنیم که از این پس آب را یک موضوع بخشی نبینیم و همه دستگاه‌های تأثیرگذار در این حوزه با هم کار کنند که اگر آبی هم منتقل می‌شود داخل مشک سوراخ ریخته نشود. یعنی هم‌زمان با تدارک آب‌های جدید فکر رفو کردن سوراخ‌های مشک هم باشیم. 

علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی نیز در مراسم معارفه مدیران نیرو استان گفت: ۴٠سال کشور را با دولت اداره کرده‌ایم، اما اکنون می‌خواهیم در خراسان رضوی متفاوت عمل کرده و استان را با شرکت‌هایی که سرمایه مادی و انسانی بالایی دارند مدیریت کنیم. 

در این مراسم از خدمات محمد‌حسین متولی‌زاده، حسین اسماعیلیان و محمد‌رضا مزینی، مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای خراسان، آبفای استان و توزیع برق خراسان رضوی قدردانی، و به ترتیب رضا ریاحی، سید ابراهیم علوی و محسن ذبیحی به عنوان مدیران عامل جدید این شرکت‌ها انتخاب شدند.

 

۵۰ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش شبکه‌های فاضلاب

قرار است در چهلمین سالگرد انقلاب، ۴٠تصفیه خانه در کشور افتتاح شود که تصفیه‌خانه گلبهار به عنوان اولین تصفیه‌خانه ساخته شده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شرق کشور نیز صبح جمعه با حضور وزیر نیرو یکی از همین تأسیسات بود.

وزیر نیرو در حاشیه این مراسم توسعه سیستم‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب را یکی از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی دانست و گفت: در مجموع تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور از ۴مورد در ابتدای انقلاب به ۲۱۶مورد رسیده است.‌

این تصفیه‌خانه به روش BOT از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مدت ٢سال ساخته شده است و با ظرفیت ۳۰هزار متر مکعب در شبانه‌روز جمعیتی بالغ بر ۲۰۰هزار نفر را پوشش خواهد داد.

 

همکاری وزارت نیرو با همسایگان

وزیر نیرو همچنین در مراسم بهره‌برداری از پست ٢٠/١٣٢ کیلوولت GIS شهدا مشهد به عنوان نخستین پست زیرزمینی برق کشور با اشاره به بهره‌برداری طرح‌های بزرگی درباره تولید برق و جمع‌آوری و تصفیه آب در استان با هزینه اجرایی حدود ١١٠میلیارد تومان گفت: همچنین عملیات اجرایی طرح‌های جدید با هزینه ۴٠٠هزار میلیارد تومان در این روزها در استان آغاز خواهد شد.

﷯اردکانیان با اشاره به آغاز همکاری وزارت نیرو با فدراسیون روسیه وکشورهای عراق و سوریه در حوزه برق ادامه داد: طرح‌هایی که در حوزه برق و آب در خراسان رضوی و سایر استان‌های کشور اجرایی شده‌اند به لحاظ کیفی درخور رقابت با کشورهای منطقه و حتی جهان هستند اما باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی