کد خبر : 94074
/ 08:09

انتقاد روحانی از یک پروژه آمریکایی

رئیس‌جمهور در دیدار با سفیر جدید ونزوئلا از دولت قانونی این کشور حمایت کرد

انتقاد روحانی از یک پروژه آمریکایی

شهرآرا آنلاین - رئیس‌جمهور کشورمان روز گذشته در دیدارهای جداگانه، استوارنامه سفرای هشت‌کشور مالی، قزاقستان، سیرالئون، پاکستان، تونس، ترکیه، کرواسی و ونزوئلا را دریافت و با چهار سفیر کشورمان پیش‌از عزیمت به محل مأموریتشان دیدار کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه کارلوس آنتونیو آلکا لاکوردونس، سفیر جدید جمهوری بولیواری ونزوئلا، با اعلام پشتیبانی مجدد تهران از دولت قانونی ونزوئلا تأکید کرد که اتحاد ملت ونزوئلا با دولت قانونی این کشور بسیار مهم است و در این توطئه جدید ملت ونزوئلا پیروز می‌شود و به آمریکایی‌ها نشان خواهند داد که حق مداخله در امور کشور خود را نمی‌دهند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شیوه جدیدی که آمریکایی‌ها با ایجاد دولت در دولت در ونزوئلا به کار گرفته‌اند، یکی از کارهای بسیار زشت است که امروز در جهان شاهدیم، افزود: انقلاب‌های مخملی را ازطرف آمریکایی‌ها دیده بودیم، اما مداخله به این صورت در ونزوئلا، شیوه جدیدی است که آغاز کرده‌اند.

روحانی هنگام دریافت استوارنامه دریا اورس، سفیر جدید ترکیه، نیز با بیان اینکه روابط ایران و ترکیه دوستانه و در سطح روابط راهبردی است، اشتراک دیدگاه دو کشور در سطح جهان اسلام و منطقه و نیز ظرفیت‌های بزرگ همکاری را بهترین فرصت برای ارتقای روابط و مناسبات 

تهران‌-آنکارا به سطح مطلوب و مورد‌انتظار طرفین دانست.

رئیس‌جمهور در دیدار با سفیر جدید پاکستان هم، مناسبات ایران با این کشور را به‌عنوان کشور دوست، همسایه و برادر را در‌زمینه‌های مختلف ممتاز دانست و گفت: توسعه و تقویت بیش‌از‌پیش روابط و همکاری‌های تهران-اسلام‌آباد مهم و ضروری است.

علاوه‌بر‌این، رئیس‌جمهور در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید مالی در تهران، با تأکید بر اینکه ایران خواهان گسترش روابط خود با کشورهای آفریقایی از‌جمله مالی است، بیان کرد: فرصت‌ها و زمینه‌های بسیار خوبی برای همکاری ایران و مالی در حوزه اقتصادی وجود دارد و بخش‌های خصوصی باید برای سرمایه‌گذاری بیشتر در دو کشور تشویق شوند.

دیدار با سفیر جدید کرواسی، از دیگر برنامه‌های روحانی در روز گذشته بود. وی در این ملاقات، با تأکید بر اینکه دوران اقدام نادرست آمریکا بسیار کوتاه است، بیان کرد: این اقدام آمریکا نمی‌تواند تأثیری در روابط جمهوری اسلامی ایران با دنیا بگذارد. رئیس دولت تدبیر و امید علاوه‌بر‌این، با سفرای جدید کشورهای قزاقستان، سیرالئون و تونس، ملاقات و نکاتی را درباره همکاری‌های دو‌جانبه مطرح کرد.

همچنین سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در چهار کشور برونئی دارالسلام‌، چک‌، ترکیه و هلند، روز گذشته و پیش‌از عزیمت به محل مأموریت خود با رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند. روحانی با اشاره به انتخاب خانم حمیرا ریگی، سفیر جدید ایران در برونئی به‌عنوان دومین سفیر زن و دومین سفیر اهل سنت جمهوری اسلامی ایران، بر استمرار حضور بانوان در سطوح مختلف مدیریت کشور به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت تأکید کرد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی