کد خبر : 94209
/ 07:47

حمایت از «گپ» در حد حرف

زمستان سال گذشته بود که کم‌کم حرف جایگزینی تلگرام با پیام‌رسان‌های بومی مطرح شد و در همین زمینه 7پیام‌رسان بومی به‌عنوان برنامه‌های مورد تأیید شورای‌عالی فضای مجازی انتخاب شدند.

حمایت از «گپ» در حد حرف

شهرآرا آنلاین - وفائی|  در یک‌سال گذشته توسعه و پیشرفت این برنامه‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت و حدود سه ماه پیش، دو برنامه «گپ» و «سروش» از میان 7پیام‌رسان بومی انتخاب شدند تا مورد حمایت‌های جامع قرار بگیرند.

برای پیگیری اینکه تا به‌حال چه حمایت‌هایی از این دو برنامه شده است به‌سراغ مهدی انجیدنی، مدیر پیامرسان «گپ»، رفتیم و او در پاسخ گفت: «بعد از اینکه پیام‌رسان ما را به‌عنوان یکی از دو پیام‌رسان منتخب اعلام کردند، تاکنون هیچ خبری از اینکه چه حمایت‌هایی و به چه صورتی قرار است از ما انجام بگیرد، اعلام نشده است. به نظر می‌رسد موضوع پیام‌رسان‌ها از دستورکار مسئولان بیرون آمده است و این حمایت‌ها صرفا در حد شفاهی اعلام شدند.»

در کنار این مسئله، اوایل بهمن بود که حمید فتاحی، رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، اعلام کرد که ظرف یک هفته، دو پیام‌رسان‌ منتخب امکان ارائه خدمات پایه‌ای دولت همراه را به کاربران خود خواهندداشت.

در این زمینه هم انجیدنی به خبرنگار شهرآرا گفت: «زیرساخت‌های ارائه این خدمات هم هنوز به ما داده نشده است. ما در پیام‌رسان گپ به‌طور مستقیم با یک‌سری از سازمان‌ها وارد کار شده‌ایم و در حال حاضر حدود 60سرویس دولت الکترونیک را از طریق برنامه گپ ارائه می‌کنیم، اما خدمات یکپارچه‌ای که قرار بود از طریق GSP دولت به ما داده شود، هنوز ارائه نشده است.». 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی