کد خبر : 94212
/ 07:51

غلبه مقتدرانه اینترنت سیار بر اینترنت ثابت

براساس آخرین آمار منتشرشده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان شهریور امسال، ۷۱میلیون و ۲۴۹هزار و ۶۰۱ مشترکین اینترنت پهن‌باند در کشور وجود دارد

غلبه مقتدرانه اینترنت سیار بر اینترنت ثابت

شهرآرا آنلاین - براساس آخرین آمار منتشرشده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان شهریور امسال، ۷۱میلیون و ۲۴۹هزار و ۶۰۱ مشترکین اینترنت پهن‌باند در کشور وجود دارد که از این تعداد، ۱۰میلیون و ۳۵هزار و ۲۷۲هزار مشترک اینترنت پهن‌باند ثابت و ۶۱میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۲۹ مشترک اینترنت پهن‌باند سیار هستند. این آمار به‌معنای آن است که نزدیک به ۷۵درصد مشترکین اینترنت پهن باند ترجیح می‌دهند از اینترنت مبتنی بر شبکه موبایل استفاده کنند.

به گزارش دیجیاتو سرعت پیشی‌گرفتن اینترنت سیار از اینترنت ثابت در 5سال اخیر به‌شدت بالا بوده است، به‌طوری که سهم این نوع از اینترنت از یک میلیون و 180هزار و 43نفر سال۹۲ در سال۹۷ به بیش از ۶۱ میلیون کاربر رسیده است. بر اساس همین داده‌ها، اینترنت سیار از سال۱۳۹۳ رقیب سرسختی برای اینترنت ثابت شد، یعنی درست زمانی که رایتل نتوانست قرارداد انحصار اینترنت 3G خود را تمدید کند. در ادامه اما متوجه می‌شویم که آمار در سال۱۳۹۴ دچار تغییرات زیادی می‌شود. همراه اول و ایرانسل از اینجا به بعد ارائه خدمات 3G و 4G را در سطح گسترده آغاز می‌کنند. همین آمار در سال۱۳۹۵ و با گسترش4G در کشور بازهم رشد خوبی را طی می‌کند و این روند تا به امروز ادامه دارد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی