کد خبر : 94217
/ 08:00

دستگیری خدمتکار خائن و سارقی عیالوار

دلایلی همچون سختی معیشت، شرایط نسبتا سخت اقتصادی، برخی کم‌توجهی‌ها به نیازمندان و ...؛ این‌ها هیچ‌کدام دلیل متقنی برای سرقت نیست

دستگیری خدمتکار خائن و سارقی عیالوار

شهرآرا آنلاین - گروه حوادث | بارها در نگاهی موشکافانه، دلایل عمده‌ای که فرد را وادار به سرقت می‌کند، بررسی کرده‌ایم؛ دلایلی همچون سختی معیشت، شرایط نسبتا سخت اقتصادی، برخی کم‌توجهی‌ها به نیازمندان و... اما این‌ها هیچ‌کدام دلیل متقنی برای سرقت نیست. به قول معروف اگر فرد سر سفره پدر و مادر بزرگ شده‌‌باشد، هیچ‌گاه برای سیرکردن شکم خود دست در جیب دیگران نمی‌کند. حالا این را بگذاریم در کنار نگاه ۵کودکی که پدرشان در زندان است و حالا مادرشان به اتهام سرقت دستگیر شده‌است. این کودکان سر کدام سفره بزرگ خواهندشد و چه آینده‌ای در انتظارشان است؟ این مشکل عمده‌ای است که برخی خانواده‌های زندانیان را تهدید می‌کند. در ستون خرده‌حوادث امروز یکی دیگر از این پرونده‌ها خودنمایی می‌کند. 

 

دستگیری سارقی که ۵ فرزند دارد 

تیم‌های دایره کلانتری ٣۴ بانوان مشهد در اجرای طرح تشدید مقابله با سرقت پس از بررسی‌ و ردزنی‌های گسترده به سرنخ‌هایی رسیدند که منجر به چهره‌زنی و شناسایی زنی جوان از عاملان اصلی سرقت‌های سریالی در مشهد شد.

پس از هماهنگی قضایی، مأموران منزل این متهم را در خیابان خواجه‌ربیع مورد جست‌وجو قرار دادند که ٣٠عدد کیف پول، ١٠٠دستگاه گوشی تلفن همراه و تعداد زیادی وسایل و قطعات جانبی خودرو و مقادیری موادمخدر صنعتی کشف شد. گفتنی است که این زن جوان در حالی ۶فقره سابقه کیفری در شهرهای زاهدان، کرج، شهریار و مشهد دارد که مادر ۵فرزند بوده و همسر او نیز در زندان است.

130894.jpg

سارقان حرفه‌ای در چنگ قانون 

مأموران انتظامی مشهد با دریافت اطلاعاتی از ٢ پرونده سرقت، بررسی‌های تخصصی خود را آغاز کردند. مأموران کلانتری طرق در پی شناسایی سارقان یک فروشگاه تلفن همراه که اقدام به سرقت ١٧دستگاه گوشی تلفن کرده‌بودند، توانستند ٢سارق را چهره‌زنی و مخفی‌گاه آن‌ها را شناسایی کنند. هم‌زمان با دستگیری متهمان در بازرسی از مخفی‌گاه آن‌ها تعدادی لوازم دیجیتال سرقتی نیز کشف شد. تیم‌های دایره تجسس کلانتری جهاد مشهد نیز یکی از عاملان اصلی سرقت گازوئیل از خودروهای سنگین را در حوزه استحفاظی خود شناسایی و دستگیر کردند. از این متهم ١١٠٠لیتر گازوئیل کشف شد و تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

130895.jpg

دستگیری خدمتکار خائن 

تیم‌های کلانتری جهاد مشهد موفق به شناسایی زن ٣٠ساله‌ای شدند که به عنوان کارگر به منزلی مسکونی رفت‌وآمد داشته‌است. 

این فرد پس از ۴ماه با جلب اعتماد صاحب‌خانه مقادیری طلا به ارزش ٨٠میلیون تومان به همراه ۵۵٠هزار تومان وجه نقد را به سرقت برده‌بود. 

مأموران پس از تحقیقات میدانی، این زن سارق را به همراه همسرش دستگیر کردند. در تحقیقات اولیه مشخص شد که مرد دستگیر شده همسرش را برای سرقت تشویق می‌کرده است. بررسی‌های پرونده نشان داد آن‌ها مقداری از طلاهای سرقتی را به ٢طلافروشی فروخته‌اند و این افراد نیز به اتهام مال‌خری اموال مسروقه تحت تعقیب هستند.

 130896.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی