کد خبر : 94258
/ 07:16

پیوست متن به حاشیه

سرپرست فرمانداری مشهد در نامه‌ای به استاندار، اقدامات دستگاه‌های اجرایی در مناطق پیرامونی را تشریح کرد

پیوست متن به حاشیه

شهرآرا آنلاین - عادل افتخاری - سرپرست‌معاونت استانداری و فرمانداری مشهد به دنبال بازدید استاندار خراسان رضوی از مناطق پیرامونی شهر، در نامه‌ای خطاب به علیرضا رزم‌حسینی، گزارشی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی برای سامان‌دهی حاشیه شهر ارائه کرد. به گزارش شهرآرا، حیدر خوش‌نیت در نامه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی به استاندار خراسان رضوی، ضمن اشاره به سکونت بیش از یک‌میلیون و ٢٠٠ هزار نفر در مناطق پیرامونی شهر گفت که سکونت‌گاه‌های غیررسمی مشهد متشکل از ٨ پهنه وسیع در ۶۶ محله با مساحت ٣٨ میلیون و ٢۴١ هزار و ١٧٢متر مربع در ٨ منطقه و در ۶ روستا خارج از محدوده شهری طی دهه‌های اخیر گسترش یافته است. او به اقدامات دستگاه‌های اجرایی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای ساماندهی مناطق پیرامونی شهر اشاره کرد و این‌طور گفت که در راستای بازآفرینی محلات هدف در حاشیه شهر با برنامه‌ریزی، اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و اعتبارات ویژه‌ای صرف اجرای پروژه‌ها شده است. سرپرست فرمانداری مشهد از اختصاص ٢٨٨ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان اعتبار توسط شرکت آب و فاضلاب استان برای رتق و فتق امور حاشیه شهر در ۵ سال گذشته خبر داد و افزود: در این مدت، شرکت آب منطقه‌ای ٧٨ میلیارد و ۶٣٠ میلیون تومان، آب و فاضلاب روستایی ١١ میلیارد و ٨٧۵ میلیون تومان و آموزش و پرورش هم ٩ میلیارد و ۶١٨ میلیون تومان برای اجرای پروژه‌ها بودجه هزینه کرده‌اند. به گفته او، به منظور ساخت و نوسازی مدارس در حاشیه شهر مشهد طی سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، در مجموع ۵٠ میلیارد و٣۴٢ میلیون تومان اعتبار صرف شده است. خوش‌نیت به هزینه‌کرد اعتبار ۵٠ میلیارد و ١٠٠ میلیون تومانی توسط شرکت توزیع نیروی برق در مناطق پیرامونی هم اشاره کرد و این‌طور گفت که علاوه بر کمیته امداد با رقم اعتباری ٣ میلیارد و ٧۵۶ میلیون تومانی، شرکت گاز هم ٨٣ میلیارد تومان برای گازرسانی به این مناطق بودجه هزینه کرده است. به گفته او، شهرداری مشهد با صرف ١٢١ میلیارد و ٢۶١ میلیون تومان اعتبار، بیشترین بودجه را بعد از شرکت آب و فاضلاب استان برای ساماندهی حاشیه شهر و رفع مشکلات این مناطق هزینه کرده است. وی تأکید کرد که در ۵ سال گذشته، بسیج و سپاه هم با صرف ۴۵ میلیارد تومان اعتبار، اقدامات خوبی را برای اجرای پروژه‌های عمرانی در مناطق پیرامون شهر انجام داده‌اند. سرپرست فرمانداری مشهد در نامه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی به استاندار، از افتتاح ٨۵ پروژه عمرانی در حاشیه شهر هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت که برای اجرای این تعداد پروژه، ١٢۵٠ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. به گفته او، هم‌زمان با دهه فجر در بخش آموزش و پرورش، ٧۵ پروژه در زمینه ساخت مدرسه، سالن ورزشی و استخر شنا با اعتباری بالغ بر ۶٠ میلیارد تومان در حاشیه شهر به بهره‌برداری می‌رسد.سرپرست فرمانداری مشهد درباره پروژه‌های مربوط به اداره کل کتابخانه‌های استان گفت: احداث ۶ کتابخانه عمومی و تعمیر کتابخانه‌های سطح استان از محل اعتبارات ملی به ارزش ۶٠٠ میلیون تومان توسط اداره کل کتابخانه‌های استان انجام شده است. همچنین اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان ١۵ پروژه شامل ١۴٨ کلاس با زیربنای ٣٠ هزار و ٣٧٠ متر مربع را در دست احداث دارد. 

خوش‌نیت با اشاره به پروژه‌های بخش آب‌رسانی و اجرای شبکه‌های فاضلاب گفت: ٣۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴٣۵ میلیارد تومان شامل حفر ۴۶ حلقه چاه، ٢٢٠ کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال و شبکه توزیع و احداث ۴٠٠٠ متر مکعب مخزن با هدف آب‌رسانی به روستاها از جمله پروژه‌های این حوزه است. وی افزود: در بخش اجرای شبکه‌های برق و برق‌‌رسانی تعداد ١٢ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵٧ میلیارد تومان انجام شده است؛ علاوه بر این، اجرای ۴ پست ١٣٢ کیلو وات و یک پست ۴٠٠ کیلو وات و همین‌طور برق‌رسانی به مساکن مهر و ۴ روستا از جمله مهم‌ترین پروژه‌های این بخش است. سرپرست فرمانداری مشهد درباره پروژه‌های انجام شده در بخش گاز نیز گفت: ٧ پروژه با اعتباری بالغ بر ٨٣ میلیارد تومان انجام شده است که از میان این پروژه‌ها می‌توان به نصب بیش از ١۵ هزار انشعاب گاز در حاشیه شهر مشهد و تقویت ٢٠٠ کیلومتر شبکه و ۴٠ ایستگاه گازرسانی به روستاها و شهرک‌های حاشیه شهر مشهد اشاره کرد. 

خوش‌نیت به ٣٧ پروژه با اعتبار ٢٣ میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان شامل احداث ١١٩ پایگاه و اجرای ٧٢ پایگاه سلامت، اجرای ۴٢ مرکز سلامت و پیگیری عملیات اجرایی بیمارستان‌های ۵۴٠ تخت خوابی شرق مشهد، بیمارستان ٣٢٠ تخت‌خوابی هاشمی‌نژاد و‌... اشاره کرد.وی افزود: در بخش امنیت نیز ١٣ پروژه با اعتبار ٣ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان انجام شده است که از آن میان می‌توان به احداث ۴ کلانتری و یک سایت مخابراتی اشاره کرد. سرپرست فرمانداری مشهد درباره پروژه‌های انجام شده در حوزه عمران شهری نیز گفت: در این بخش ١۶ پروژه با اعتبار ١٢١ میلیارد تومان انجام شده است. احداث ٨۵ هکتار فضای سبز در حاشیه کشف رود، ٣۶۵ هکتار پارک محلی، ۶ سالن ورزشی از جمله مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی انجام شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی