کد خبر : 94262
/ 07:21
کریستف رضاعی، پر‌کارترین آهنگساز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

روزهای شلوغ یک آهنگساز

کریستف رضاعی یکی از پرکارترین آهنگسازان در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر است.

روزهای شلوغ یک آهنگساز

شهرآرا آنلاین - او امسال با ۵ فیلم و یک انیمیشن در این رویداد سینمایی حضوری پررنگ دارد. این آهنگساز و نوازنده پیانو در سال‌های گذشته توانسته با آثارش نظر هیئت داوران جشنواره فیلم فجر را به خود جلب کند. اثر موفق او در فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» و همچنین کسب سیمرغ بلورین بهترین آهنگساز برای فیلم سینمایی «نگار» در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر، مسیر موفقیت این آهنگساز را امسال برای کسب سیمرغ هموار کرده‌است. حضور پررنگ رضاعی در جشنواره امسال بهانه‌ای شده‌است تا خبرگزاری هنر ایران(هنرآنلاین) گزارشی از فعالیت‌های این آهنگساز در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر منتشر کند که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانید.

 

﷯ سال دوم دانشکده من

تازه‌ترین ساخته رسول صدرعاملی بعد از ٩ سال در جشنواره سی‌وهفتم با موسیقی رضاعی به اکران درآمد. این آهنگساز پیش‌تر درباره این پروژه گفته‌بود: در بخش‌هایی از فیلم دیالوگی صورت نمی‌گیرد و موسیقی می‌تواند همراه فیلم به‌صورت زیر صدا حضور داشته‌باشد و بخش‌ها را به یکدیگر مرتبط کند و این حساس‌ترین بخش موسیقی فیلم است که باید به‌درستی انجام شود. در نسخه جشنواره هنوز قسمتی از قطعات موسیقی را نداریم و قرار است با تعاملی که با رسول صدرعاملی صورت گرفته، بعد از جشنواره قطعات را به فیلم اضافه کنیم. رضاعی درباره دوگانگی فضای فیلم و ارتباط آن با موسیقی توضیح داد: قسمتی از موسیقی ریتمیک است که فضای دوگانگی و تناقض فکر دانشجویان و جوانان را در هر فضایی که هستند، نشان می‌دهد و من تمام تلاشم را کردم این درک را به مخاطب برسانم تا با حس عمیق‌تری به فیلم نگاه کند.

 

﷯ ناگهان درخت

«ناگهان درخت» دومین همکاری رضاعی و صفی یزدانیان کارگردان، پس از فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» به شمار می‌رود. «ناگهان درخت» به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و بازیگری پیمان معادی و مهناز افشار حال و هوایی عاشقانه دارد.

رضاعی در نشست خبری این فیلم نیز عنوان کرده‌است که موسیقی فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» قابل پیش‌بینی بود، چرا که بُعد داشت و مردم آن را دوست داشتند اما در این فیلم موسیقی در خدمت روایت و لایه‌های فیلم و رنگ‌های دیالوگ‌هاست. به همین دلیل امیدوارم موسیقی این فیلم را مردم دوست داشته‌باشند.

 

﷯ آخرین داستان

انیمیشن« آخرین داستان» اولین انیمیشن بلند سینمایی به کارگردانی اشکان رهگذر است که در سال‌های ٨٧ تا ٩۶ تولید شده‌است. داستان این فیلم برداشتی آزاد از داستان«ضحاک» شاهنامه است. رضاعی درباره این انیمیشن هم اظهار کرده‌است: پروژه «آخرین داستان» برایم بسیار جذاب بود، هرچند که از طرفی هم می‌توانست خطرناک باشد. به هر حال دست زدن به داستان اسطوره‌ای شاهنامه در قالب انیمیشن می‌تواند بسیار خطرناک باشد. چون ممکن است اثری بسیار آبکی و بد ساخته‌شود. اما با صحبت‌های اشکان، با توجه به شناخت و علاقه‌اش به این حوزه، متوجه شدم که دیدگاه خوب و درستی دارد. این موضوع به من بسیار انرژی داد و باعث شد تا با هم این کار را آغاز کنیم و بدین ترتیب همکاری ما آغاز شد.

 

﷯ روزهای نارنجی

«روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است. هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، صدف عسگری، رؤیا حسینی، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران فیلم هستند. رضاعی با اشاره به اینکه در این فیلم زیاد موسیقی به کار نبرده، گفته‌است: شخصیت اصلی قدرت بسیاری دارد که با قورت دادن مشکلات و آرامش خاصی فعالیت می‌کند و در آخر فیلم موسیقی، نفسی تازه به این شخصیت می‌دهد و انگار او جان می‌گیرد.

 

﷯ سونامی

موسیقی این فیلم هم با توجه به فضای غالب بر آن، تجربه متفاوتی در کارنامه رضاعی محسوب می‌‌شود. بهرام رادان، مهرداد صدیقیان، علیرضا شجاع نوری، رعنا آزادی‌ور، امیرمهدی ژوله و محمدرضا غفاری بازیگران «سونامی» به کارگردانی میلاد صدرعاملی هستند. این فیلم به چالش‌های رقابتی ورزشکاران می‌پردازد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی