کد خبر : 94336
/ 06:53

طلسم نشکست!

پدیده دیدار برگشت لیگ را هم به پرسپولیس باخت تا برای دومین سال پیاپی هیچ گلی به این تیم نزند

طلسم نشکست!

شهرآرا آنلاین - تیم فوتبال پدیده شهر خودرو اولین بازی خود در نیم‌فصل دوم لیگ برتر را با شکست آغاز کرد. پدیده که در دور رفت 1بر0 در مشهد به پرسپولیس باخته بود، در بازی برگشت هم با 2گل مغلوب این تیم شد. جالب اینکه درست مثل بازی رفت، پدیده بازی را بهتر شروع کرد؛ اما این پرسپولیس بود که با پنالتی توسط علی علیپور 1بر0 جلو افتاد. در ادامه باز هم این پدیده بود که بیشتر صاحب توپ‌ومیدان بود؛ اما بازهم مثل بازی رفت چندان در خلق‌موقعیت مسلم گل‌زنی موفق نبود. شاید تنهانکته متفاوت بازی دیروز پدیده با پرسپولیس، گل دوم سیامک نعمتی بود که آب پاکی روی دست شاگردان گل‌محمدی ریخت و کار آن‌ها برای باز‌کردن یکی از خطوط مستحکم دفاعی لیگ را ناممکن کرد. پدیده شهر خودرو با این شکست خرق‌عادت نکرد و مثل 2 بازی سال قبل این فصل را هم بدون زدن گلی به تیم پرسپولیس به پایان رساند تا طلسم عجیب گل‌نزدن این تیم برابر قرمزپوشان پایدار بماند.

 

بازی تازه‌واردها

یحیی گل‌محمدی در بازی با پرسپولیس از 2 خرید زمستانی خود رونمایی کرد. میلاد فراهانی در درون دروازه و بهنام برزای در نوک حمله، 2 خرید جدید پدیده شهر خودرو بودند که در بازی با پرسپولیس یکی از اول بازی کرد و دومی در 20 دقیقه آخر به زمین آمد و هر دو نمایش متوسطی داشتند. در آن سوی میدان هم برانکو به‌جز مهدی ترابی که محروم بود و مهدی شریفی، بقیه بازیکنان جدید خود را بازی داد. سروش رفیعی، بودیمیر، محمد نادری و مهدی شیری بازیکنان تازه‌وارد قرمزها بودند که همه آن‌ها دیروز دقایقی با لباس پرسپولیس به زمین رفتند؛ البته به غیر از محمد نادری، 3نفر دیگر در بازی با سپیدرود در جام حذفی هم به زمین رفته بودند، ولی در لیگ امسال برای اولین‌بار بود که لباس قرمز‌ها را پوشیدند.

 

برانکو: دربی بالای جدول را بردیم

سرمربی تیم پرسپولیس تهران می‌گوید که تیمش در هفته اول دور برگشت، دربی حساسی را برابر پدیده پشت‌سر گذاشته و ازاین‌بابت خوش‌حال است. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم پرسپولیس تهران، بعد از برد برابر پدیده مشهد در کنفرانس مطبوعاتی گفت: از این برد خیلی خوش‌حال و راضی هستم. انتظار یک بازی سخت و محکم را داشتیم. خودتان دیدید که یک بازی سخت هم برای ما و هم برای حریف بود. این یک دربی واقعی بود. در هفته اول نیم‌فصل یک دربی سخت داشتیم. دو تیم در بالای جدول بودند و این برای ما مهم بود که هفته اول نیم‌فصل را با برد آغاز کنیم. بارها گفته‌ام که خیلی وقت‌ها پیش می‌آید در اولین بازی نیم‌فصل وقتی در خانه بازی می‌کنید، نتیجه بازی بسیار نامعلوم است. این برای من باعث افتخار است که با شایستگی بازی را بردیم و از بازی‌های بعدی نیز بهتر، بهتر و بهتر می‌شویم. وی افزود: طبیعی است که خوش‌حال می‌شدیم اگر می‌توانستیم دوسه گل دیگر بزنیم. فرصت‌هایی برای گل‌زنی داشتیم، اما باید تکرار کنم که پدیده یک تیم بسیار بسیار خوب است. یحیی گل‌محمدی تیمی خوب، مدرن و با میانگین سنی ایده‌آل جمع کرده است. حضور آن‌ها در بالای جدول اتفاقی نبوده است، اما خب همان‌طور که بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم، گل سوم می‌توانست حریف را ناک‌اوت کند! برانکو خاطرنشان کرد: ما اصرار به مالکیت توپ داریم و بدون کنترل زیر توپ نمی‌زنیم، مگر اینکه شرایط خاص و خطرناک باشد. اصرار ما به پاس‌کاری سرعتی است تا زهر حملات حریف را خنثی کنیم. روی گل دوم هم همان‌طور که شاهد بودید، پاس‌های زیادی ردوبدل شد و تعویض بازی در عرض زمین، به‌سرعت صورت گرفت؛ به‌طوری‌که سیامک در بیست‌متری دروازه حریف تنها ماند. این درواقع دیدگاه و فلسفه ما در بازی است. البته همیشه شدنی نیست، اما همچنان اصرار خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم به همین روش بازی کنیم. 

 

گل‌محمدی: پنالتی بدی دادیم

سرمربی تیم پدیده علت برد پرسپولیس را حرفه‌ای‌بودن بازیکنان آن‌ها می‌داند و معتقد است عملکرد دفاعی بسیار خوبی مقابل تیمش داشته‌اند. یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پدیده مشهد، بعد از شکست برابر پرسپولیس تهران در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و به خبرنگاران گفت: ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم و موقعیت‌های خوبی در حمله داشتیم. نتوانستیم از موقعیت‌هایمان به‌خوبی استفاده کنیم. متأسفانه خیلی راحت به حریف پنالتی دادیم. روی صحنه‌ای که خیلی خطرناک نبود، به حریف پنالتی دادیم تا از این موقعیت استفاده کند. بعد از آن فشار آوردیم، اما روی عدم تمرکز و پاس اشتباه، گل دوم را دریافت کردیم. می‌توانستیم حداقل از این بازی یک مساوی بگیریم. در نیمه دوم فشار خوبی آوردیم، حملات خوبی هم داشتیم؛ اما نتوانستیم از موقعیت‌های خودمان استفاده کنیم. درمجموع فکر می‌کنم پرسپولیس در فاز دفاعی تمرکز خوبی داشت، از موقعیت‌هایی که داشتند به‌خوبی استفاده کردند و خوب هم دفاع می‌کردند. حرفه‌ای‌تر از ما عمل کردند و بازی را بردند که این پیروزی را به آن‌ها تبریک می‌گویم. وی افزود: بزرگ‌ترین مشکل ما این بود که نتوانستیم بازی تدارکاتی خوبی در مشهد داشته باشیم. برنامه‌ریزی کرده بودیم که روز جمعه بازی کنیم، اما متأسفانه زمین نداشتیم و برنامه‌ریزی ما به شکست منجر شد. همین عامل تأثیر زیادی روی عملکرد ما داشت، چون تیممان از شرایط مسابقه خیلی دور بود. ما دوازده‌سیزده‌روز پیش در اردوی ترکیه آخرین بازی تدارکاتی‌مان را انجام دادیم و بعد از آن بازی نکردیم و زمین هم نداشتیم. بازی تدارکاتی‌مان را در ورزشگاه امام‌رضا(ع) برنامه‌ریزی کرده بودیم، اما ازآنجایی‌که پول زیادی برای ورزشگاه می‌خواستند، نتوانستیم آن بازی را برگزار کنیم. در هر صورت بازیکنان زحمت خودشان را کشیدند و خوب بازی کردند. گل‌محمدی با اشاره به لزوم حمایت مسئولان مشهد از تیم پدیده شهرخودرو اظهار کرد: امیدوارم با حمایت مسئولان بتوانیم حداقل امکاناتی را که مناسب و لازم است، فراهم کنیم. کارمان واقعا سخت است، چون در مشهد نه زمین تمرینی مناسب داریم و نه زمین مسابقه که همین مسئله کار ما را دشوار کرده است؛ البته به آینده امیدواریم و از همین حالا برنامه‌ریزی خواهیم کرد و اگر زمین داشته باشیم، برای بازی‌های بعدی تمرین می‌کنیم. فشردگی مسابقات هم بالاست و زیاد وقت نداریم که به شکست امروز فکر کنیم. باید به لحاظ روحی ریکاوری کنیم تا برای بازی‌های بعدی آماده باشیم. وی یادآور شد: از ابتدای فصل تا الان قراری که با بچه‌ها داشتیم، این بود که در همه بازی‌ها برای پیروزی به زمین برویم. این فلسفه کاری ماست که دوست نداریم در دفاع باشیم و دوست داریم بیشتر حمله کنیم؛ البته مقابل تیمی مثل پرسپولیس باید مراقب باشیم، تمرکز کنیم و اشتباه نکنیم. متأسفانه روی هر دو گل اشتباه کردیم، اما باید تمرکز بیشتری داشته باشیم، به‌ویژه وقتی که صاحب توپ هستیم و توپ در زمین ماست، باید تمرکز کنیم که توپی به حریف ندهیم. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی