کد خبر : 94337
/ 06:59
چهره روز

اذان‌گوی حرم امام‌رضا(ع)

می‌گوید: در سایه حمایت‌های پدر و مادر مسیر پیشرفت در محافل و مجالس قرآنی را طی کرده و موفق به کسب چند رتبه برتر استانی و کشوری مسابقات قرآن شده است...

اذان‌گوی حرم امام‌رضا(ع)

شهرآرا آنلاین - می‌گوید: در سایه حمایت‌های پدر و مادر مسیر پیشرفت در محافل و مجالس قرآنی را طی کرده و موفق به کسب چند رتبه برتر استانی و کشوری مسابقات قرآن شده و سبک اصلی و قاری موردعلاقه‌اش، مصطفی اسماعیل است. سیدجواد حسینی‌مرام، قاری برگزیده آستان قدس رضوی، در شهرهای مختلف ایران و برای عموم مردم، قرآن خوانده و به‌گفته خودش، بزرگ‌ترین افتخار او قرائت قرآن و اذان‌گویی در بارگاه منور رضوی بوده است و از این بابت بسیار خوشحال است.

این قاری مشهدی در طول بیش از ٣٠سال فعالیت قرآنی و کسب مقامات کشوری، بزرگ‌ترین دستاورد زندگی‌اش را حضور در حرم امام‌رضا(ع) به‌عنوان قاری و مؤذن می‌داند و به آن افتخار می‌کند. او از زمانی روایت می‌کند که قرار بوده است در اولین مسابقه قرآنی شرکت کند. می‌گوید: خیلی مضطرب و نگران بودم اما به لطف خداوند توانستم رتبه اول را کسب کنم. حسینی‌مرام از نبودِ حمایت‌های مادی و معنوی از قاریان قرآن گلایه دارد و می‌گوید: همه خادمان قرآن سال‌ها وقت و هزینه خود را صرف برگزاری جلسات و آموزش به دیگران کرده‌اند بدون اینکه ریالی دریافت کنند و با وجود اینکه ٢٠ تا ٣٠سال از عمر خود را در این مسیر گذاشته‌اند، اکنون هیچ منبع درآمد و جایگاه شغلی ندارند که مسئولان باید چاره‌ای برای این موضوع بیندیشند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی