کد خبر : 94338
/ 07:00

به‌دنبال راه‌حل منطقی برای «پدیده»

استاندار دیروز تفاهم‌نامه معین اقتصادی طرقبه‌شاندیز و گلبهار را منعقد کرد

به‌دنبال راه‌حل منطقی برای «پدیده»

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی‌مقدم - دیروز استاندار خراسان‌رضوی به‌‌منظور انجام سفری چند‌ساعته، راهی شهرستان بینالود شد تا هم جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را در طرقبه‌شاندیز تشکیل دهد و هم در تفاهم با سازمان همیاری شهرداری‌ها و یک سرمایه‌گذار عرب‌زبان، معین توسعه اقتصادی دو منطقه طرقبه‌شاندیز و گلبهار را معرفی کند.

علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و در واکنش به درخواست امام جمعه شاندیز و نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی به موضوع بلاتکلیفی سهام‌داران پدیده شاندیز اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته، چهار جلسه درباره پروژه پدیده داشته‌ام و امشب (شب گذشته) هم جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد در دفتر بنده برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با اینکه شرکت پدیده، هیئت‌مدیره و مجمع عمومی مشخص دارد و بنده در‌این‌زمینه نقشی ندارم، تلاش می‌کنیم برای حل مشکل سهام‌داران، راه‌حلی معقول، اقتصادی و قابل اجرا پیدا شود.

در ادامه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان‌رضوی، تفاهم‌نامه همکاری بین استاندار، فرماندار، ائمه‌جمعه طرقبه‌شاندیز، نماینده چناران و سرمایه‌گذار به امضا رسید و سازمان همیاری شهرداری‌های استان به‌عنوان معین اقتصادی منطقه طرقبه‌شاندیز معرفی شد. همچنین در‌قالب تفاهم‌نامه‌ای دیگر، ضمن نهایی‌شدن ١٠‌طرح مهم سرمایه‌گذاری با اعتبار ١۶۴۵‌میلیارد تومان در منطقه طرقبه‌شاندیز، شرکت سرمایه‌گذاری دهکده ساینا به‌عنوان معین توسعه اقتصادی منطقه گلبهار عرفی شد.

استاندار خراسان‌رضوی پس‌از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک معین‌های اقتصادی، با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اگر می‌خواهیم شهرها و روستاها نسبت‌به شرایط موجود آبادتر شوند، باید مجاهدان اقتصادی را تکریم کنیم و به آن‌ها احترام بگذاریم.

رزم‌حسینی افزود: اصل بر برائت است، اما اگر یک سرمایه‌گذار مرتکب خطا شد، دستگاه قضا بر‌اساس قوانین با او برخورد می‌کند؛ در‌غیر‌این‌صورت باید سرمایه‌گذاران را تکریم کنیم تا با سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و صنعت، زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در مدل توسعه اقتصادی با هر سلیقه سیاسی محترم هستند، تاکید کرد: به مدل توسعه اقتصادی نگاه سیاسی نداریم، لذا از نمایندگان درخواست می‌کنیم با هر سلیقه سیاسی، در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، نقش‌آفرینی کنند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: نمایندگان ولی‌فقیه بدون هرگونه دخالتی در حوزه اجرایی، ناظر بر اجرای صحیح مدل توسعه اقتصادی و گسترش فرهنگ اقتصادمقاومتی در جامعه خواهند بود. 

او گفت: ادبیات مدیران این روزها برای جوانان غریب شده است. رزم‌حسینی با بیان اینکه به جوانان حق می‌دهم که با ادبیات ما غریبه باشند، تاکید کرد: وقتی که درباره مدیریت جهادی حرف می‌زنیم، می‌گویند این‌ها «خالی‌بندی» است. مگر ما در دوران دفاع مقدس، جنگ را مدیریت نکردیم؟ متاسفم از اینکه با این همه منابع در کشور نتوانسته‌ایم ایران را بسازیم.

فرماندار بینالود هم در ادامه این جلسه، برخی ظرفیت‌های منطقه حوزه مدیریتی‌اش را برشمرد و بدون اشاره به مناقشه قدیمی بر سر حریم مشهد و این شهرستان گفت: شهرک صنعتی توس با حجم انبوه واحدهای صنعتی و تولیدی، یکی از ظرفیت‌های اقتصادی طرقبه‌شاندیز است.

حسن حسینی افزود: در سال‌های اخیر بخش خصوصی به میزان حدود ٢هزار میلیارد تومان، در شهرستان طرقبه‌شاندیز سرمایه‌گذاری کرده است.

حجت‌الاسلام علی بهمنی، امام‌جمعه شاندیز که دیگر سخنران این جلسه بود، با بیان اینکه مردم شهرستان با دید مذهبی به مسائل می‌نگرند، تاکید کرد: ضمن استقبال از میهمانان و گردشگران، باید مراقبت‌های لازم از فرهنگ تشیع انجام گیرد.

حجت‌الاسلام محمدحسن ایزدی، امام‌جمعه طرقبه، هم در سخنان کوتاهی این‌طور گفت: مردم شهرستان طرقبه‌شاندیز از تعصب مذهبی بسیار زیادی برخوردارند و توجه به مباحث فرهنگیِ این شهر ضروری است.

﷯محمد دهقان، نماینده مردم بینالودوچناران، نیز در جلسه ستاد اقتصادمقاومتی خراسان رضوی از بلاتکلیفی پدیده و ترافیک آخر هفته‌ها در طرقبه‌شاندیز به عنوان دو مشکل مهم یاد کرد و گفت: باید با ورود استاندار به موضوع پدیده، هرچه سریع‌تر به مطالبات سهام‌داران پاسخ داده شود. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی