کد خبر : 94379
/ 06:48
خانواده 5 معلول محله امام خمینی هنوز در آرزوی خانه‌دارشدن

همه همکاری کنید تا...

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی در اوایل خرداد امسال وعده‌ای برای خانه‌دارشدن خانواده آبادانی دارای 5فرزند معلول ساکن محله امام خمینی داد.

همه همکاری کنید تا...

شهرآرا آنلاین - حمیدرضا پوریوسف تأکید داشت تا پایان امسال خانواده «بقلان» صاحب خانه می‌شوند، اما تاکنون که شهرآرامحله منطقه8 پیگیر این قول بوده است، هنوز اتفاقی نیفتاده است.

بعد از رفت و آمدهای زیاد به سازمان بهزیستی واقع در میدان امام خمینی به همراه اعضای شورای اجتماعی محله امام رضا و اعضای خیریه علوی، برخی مسئولان بهزیستی به شوخی پاسخ ما را این چنین دادند؛ «اگر مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی می‌دانست وضعیت مسکن در این مدت کوتاه این‌قدر رشد صعودی پیدا می‌کرد هرگز چنین قولی نمی‌داد، چون در ازای رشد صعودی مسکن کمک‌ها و هزینه‌هایی که به ما می‌دهند تغییری نکرده است.»

آن‌طور که با خبر شدیم، استان خراسان سهمیه‌هایش را استفاده کرده و در حال حاضر سهمیه‌ای برای خانواده‌های بیشتر از یک معلول ندارند. تعدادی هم در نوبت هستند که باید برایشان کاری انجام شود و با این وضعیت فعلا سازمان برنامه‌ای برای این دست مشکلات ندارد.

گفته‌ها حکایت از این موضوع دارد که برای خانواده «بقلان» سهمیه را گرفته‌اند، اما تمام کمک بهزیستی 25میلیون تومان است و 5میلیون تومان هم خیران کمک کرده‌اند که درمجموع 30میلیون تومان می‌شود. اما با این رقم در شهر مشهد کجا می‌توان خانه خرید؟! کمک کمیته امداد را هم که در کنارش بگذاریم درمجموع 50میلیون یا بیشتر هم که بشود باز هم نمی‌توان کار خاصی انجام داد.  

مسئولان بهزیستی می‌گویند: این مصوبه مربوط 

به سال 1394 است. درآن زمان نه تنها با20میلیون تومان خانه می‌دادند بلکه پول اضافه هم می‌آمد و برای تجهیزات داخلی هم استفاده می‌کردیم اما اکنون در داخل شهر و حتی روستا هم نمی‌توان با این رقم خانه‌دار شد. اکنون هرخانه حداقل  70، 80 و 90تومان است. علاوه‌برآن این خانه‌ها 40میلیون تومان وام دارد که اقساطش را هم باید بدهند.

موضوع این خانواده خاص است. برای همین بهزیستی به دنبال زمینی است تا بتواند با همان 50میلیون تومان برای آن‌ها بخرد. آن‌ها با سپاه گفت وگو کرده‌اند تا بتوانند از مشارکت گروه‌های جهادی آن‌ها برای ساخت و ساز استفاده کنند.

آن‌طور که متوجه شدیم زمینش را بهزیستی با مشارکت کمیته امداد تهیه خواهد کرد، مصالح را خیران می‌آورند و ساخت و سازش را هم گروه‌های جهادی سپاه انجام خواهدداد. آن‌ها امید دارند برای اسفندماه کلنگ این زمین زده شود و پس از 2ماه خانه آماده را به آن‌ها تحویل دهند. ما هم امیدواریم این برنامه‌ریزی به نتیجه برسد و اردیبهشت سال98 این خانواده خانه‌دار شوند.

در حال حاضر این خانواده با 4فرزند معلول خود در محله امام خمینی در خانه استیجاری زندگی می‌کنند و یکی از فرزندان خانواده نیز به‌دلیل معلولیت شدید در یکی از مراکز بهزیستی استان خوزستان نگهداری می‌شود. پدر خانواده به دلیل بیماری قلبی و انجام عمل جراحی، قادر به کار نبوده و  مادر خانواده مسئولیت این فرزندان معلول را برعهده دارد. این خانواده در حال حاضر زیرپوشش بهزیستی هستند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی