کد خبر : 94380
/ 06:49

ارتقای سرمایه اجتماعی در محلات

مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد گفت: ارتقای سرمایه اجتماعی در محلات با مشارکت مناطق، اولویت بازآفرینی شهری است.

ارتقای سرمایه اجتماعی در محلات

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، مجتبی شاکری‌روش در نشست هم‌اندیشی با شهردار منطقه8 مشهد گفت: هدف از اجرای سیاست‌های بازآفرینی شهری و برنامه‌های تجدید حیات شهری، ارتقای شرایط کیفی زندگی در سکونتگاه‌ها از طریق ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی ساختمان‌ها، توسعه و بهبود زیرساخت‌های شهری و تأمین خدمات شهری مورد نیاز است.

وی افزود: از دیگر اهداف می‌توان به آموزش ساکنان، ایجاد فرصت‌های شغلی، تقویت نهادهای مدیریت محلی و دفاتر خدمات محله‌ای مردم‌نهاد، الگوسازی و ترویج قواعد و دستورالعمل‌های کیفی ساخت‌وساز اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: در برنامه بازآفرینی شهری ارتقای سرمایه اجتماعی در محلات با مشارکت مناطق، اولویت مدیرت شهری است.

در ادامه حجت فرقانی، شهردار منطقه8 مشهد نیز بیان کرد: بازآفرینی شهری، مدیریت استفاده بهینه از امکانات برای توسعه درونی شهرها و ارتقای محیط زندگی شهری است.

وی با تأکید بر لزوم بازآفرینی هسته مرکزی شهر مشهد افزود: توسعه شهرنشینی و اسکان جمعیت زیاد در شهر مشهد که غالباً زائران در واحدهای اقامتی هستند، تأثیرات درخور توجهی بر بافت‌های قدیمی و فرسوده بر جای گذاشته که باعث تخریب و فرسودگی بافت‌های یادشده و در نتیجه مشکلات و محدودیت‌های بسیاری شده است که در راستای تکریم زائران و ارتقای خدمات‌رسانی به مجاوران و شهروندان اجرای بازآفرینی شهری ضروری است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی