کد خبر : 94385
/ 06:57
در راستای ارتباط اهالی محله با مسجد و خانواده شهدا برگزار می‌شود

همسایه سلام

همسایه سلام

شهرآرا آنلاین - «همسایه سلام» عنوان طرحی است که به همت مسجد و پایگاه بسیج امام محمد تقی(ع) و با مشارکت حوزه و ناحیه بسیج عمار، فرهنگ‌سرای پایداری، معاونت فرهنگی منطقه یک بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای اجتماعی محله کوهسنگی در راستای ارتباط اهالی محله کوهسنگی با مسجد و خانواده شهدا برگزار می‌شود.

در این طرح به مدت 5شب دعوت‌نامه‌هایی از سوی مسجد امام محمد تقی(ع) برای همسایگان فرستاده می‌شود تا تلنگری باشد برای ادای حق آن‌ها به شهدا و ارتقای آداب هسمایه‌داری.

به گزارش شهرآرامحله، در این طرح همسایگان محله‌های کوهسنگی و بهشتی با دعوت‌نامه‌هایی روبه‌رو می‌شوند که از طرف مسجد برایشان فرستاده شده و داخل منازل انداخته می‌شود. این دعوت‌نامه‌ها 4روز اول روایات و احادیثی با مضمون آداب همسایه‌داری است، روز پنجم با متنی به ضیافتی در 25بهمن دعوت می‌شوند تا در کنار هم بعد از نماز مغرب و عشا، یاد و خاطر شهدا را زنده نگه دارند و یادواره‌ای برای شهدای محله‌شان برگزار کنند. همان‌هایی که روزی همسایه آن‌ها بودند و امروز همسایه خدا هستند.

 

 

متن این دعوت‌نامه به شرح زیر است:

« همسایه سلام

یادش بخیر اون قدیما همسایه‌ها چقدر با هم رفت و آمد داشتند، تو غم و شادی با هم شریک بودند، آش نذری بین همسایه‌ها مرسوم بود، به یکدیگر کمک می‌کردند، یک جوری با هم رفت و آمد می‌کردند انگار با هم فامیل هستند، روزهای قشنگ و باصفایی بود، کنار تمام اون روزهای قشنگ، یه روزی دشمنی از راه رسید و چشم بد دوخت به این شهر و دیار...

میون همسایه‌ها چند تا جوونای محله بلند شدند و یا علی گفتن و حق همسایگی را به‌جا آوردند، رفتند و جلو دشمن را گرفتند. از جون و دل مایه گذاشتند تا دشمن رو از خاکمون بیرون کنند.

همسایه ما بودند ولی حالا همسایه خدا شدند. قراره حالا ما حق همسایگی رو به‌جا بیاریم و به‌یادشون توی مسجد محله مراسمی بگیریم. 

131139.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی