کد خبر : 94387
/ 07:00

نمایشگاه دست‌سازه‌ها در مدرسه کیمیا قلم

نمایشگاه دست‌سازه‌ها و بازارچه کارآفرینی دانش‌آموزان مدرسه کیمیا قلم با حضور مسئولان آموزش و پرورش به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

نمایشگاه دست‌سازه‌ها در مدرسه کیمیا قلم

شهرآرا آنلاین - معاون آموزشی آموزش و پرورش ناحیه2 مشهد در این مراسم گفت: این بازارچه در راستای تحقق‌بخشیدن به اهداف درس کار و فناوری و با توجه به محورهای جشنواره خوارزمی و مسابقات بازارچه کار و فناوری برپا شده است.

علی احسنی مبنای کار آموزش و پرورش را تربیت دانش‌آموزان در تمام ابعاد وجودی آن‌ها دانست و افزود: یکی از ابعاد آموزش و پرورش تأکید بر پرورش استعداد‌ها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان است و برگزاری این نمایشگاه‌ها نیز در همین راستاست.

شرایط لازم برای عرضه دست‌ساخته‌های دانش‌آموزان باید فراهم شود زیرا با فروش این کالاها انگیزه دانش‌آموزان برای کار و تلاش بیشتر خواهد شد. احسنی با بیان این موضوع گفت: استقلال و خودکفایی زمانی در کشور اتفاق می‌افتد که دانش‌آموزان ما کارآفرینان و نوآوران خلاقی در نظام آموزشی باشند و این اتفاق محقق نخواهد شد مگر با رشد و پرورش درست آن‌ها در مدارس.

وی با بیان اینکه باید این باور را برای دانش‌آموزان نهادینه کنیم که یک جامعه توسعه‌یافته نیازمند نیروی انسانی خلاق است، گفت: مهارت‌های حرفه‌ای یک ضرورت برای مشارکت فعال در جامعه است. خوشبختانه ما به سمتی می‌رویم که این خلاقیت را در دانش‌آموزانمان ایجاد کنیم.

131142.jpg

صوفی‌زاده، کارشناس آموزشی، نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت خلاقیت مدیران یادآور شد: یک مدیر صرفا نباید در قالب بخشنامه‌ها فعالیت کند. آن‌ها می‌توانند با خلاقیت‌هایی که دارند شور و نشاط را در مدرسه‌ها ایجاد کرده و دانش‌آموزان را علاقه‌مند به تحصیل و کسب علم کنند.

علی محمد برزگر دیگر کارشناس آموزش دوره متوسطه اول افزود: از مزیت‌های این برنامه حضور معلمان در کنار دانش‌آموزان بوده است. آن‌ها نیز پابه‌پای دانش‌آموزان در نمایشگاه شرکت کرده‌اند و حضورشان به دانش‌آموزان روحیه داده و موجب صمیمیت بیشتری بین آن‌ها می‌شود.

محبوبه حسنی سعدی، کارشناس آموزشی، نیز گفت: برنامه‌های تئوری موجب فعالیت بیشتر دانش‌آموزان می‌شود. انگیزه دانش‌آموزان و شور و نشاطشان را بالا می‌برد. این ایام خاطره‌انگیز و شیرین است. رقابت سالم در بین دانش‌آموزان زیاد است.

در این نمایشگاه دست‌ساخته‌های دانش‌آموزان از جمله انواع گل‌های زینتی، انواع (لباس، جامدادی، کلاه و شال گردن و دستکش)، انواع زیورآلات مصنوعی (دستبند، گردنبند، گیره )، انواع سفره‌های دست‌ساز، انواع شیرینی‌جات خانگی، انواع خشکبار و انواع صنایع دستی، آش و غذاهای محلی و ماکت‌سازی که ارتباط با رشته تحصیلی آنان دارد، در معرض دید دیگر دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان قرار گرفت. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی