• خانه
  • یادداشت
  • چه کسی تیپ شخصیتی زرد دارد؟
کد خبر : 94427
/ 08:07
امیر جاویدی

چه کسی تیپ شخصیتی زرد دارد؟

چه کسی تیپ شخصیتی زرد دارد؟

شهرآرا آنلاین - هفته قبل کمی درباره تیپ شخصیتی زرد صحبت کردیم؛ یعنی افرادی که صفراوی مزاج هستند و امروز می خواهیم به بایدها و نبایدهای بیشتری درباره این تیپ شخصیت ها بپردازیم که توجه و به کارگیری آن ها در بهبود روابط و تعاملاتی که این افراد با دیگران دارند یا دیگران با آن ها، می تواند مؤثر و سازنده باشد.

زردها از حافظه ذهنی قوی ای برخوردارند؛ به همین دلیل به شمایی که این تیپ شخصیتی را دارید توصیه می کنیم رشته های تحصیلی مانند تاریخ شناسی، روان شناسی و جامعه شناسی را انتخاب کنید. مشاغلی مانند مدیریت و امور بانکی هم البته به شرطی که به سمت تیپ شخصیتی سبز پیش بروید (در هفته های بعد در باره این افراد صحبت می کنیم) برای شما بهترین گزینه است.اصولا به دلیل ارتباطات خوبی که دارید، در هرکاری که آن را واقعا دوست داشته باشید، موفق و توانمند ظاهر می شوید و از آنجا که افراد اشکال تراش در کار و ریزبینی هستید به فوتبالیست ، بسکتبالیست، والیبالیست، خلبان، کارشناس صنعتی و اجتماعی خوبی هم تبدیل خواهید شد.

قدرت کاریزمای زردها زیاد است -مانند شهید بهشتی- ازاین رو والدین این افراد باید بیشتر از دیگران روی اعتقادات مذهبی و اخلاقی آن ها کار کنند، چون تفکراتشان بر دیگر جنبه های شخصیتی شان غالب خواهد شد؛ به عبارتی چه فرد خوب و چه بدی باشند درنهایت یک مدیر و رهبر عالی برای آن خصیصه خواهند شد. درکنار این ویژگی های خاص باید بگوییم که شما زردها قدرت مکاشفه و تحملتان به نسبت دیگران بسیار کم است، به طورمثال اگر به هر دلیلی حبس و زندان را تجربه کنید، خیلی زود افسرده خواهید شد. نافرمانی کردن هم در ذات شماست؛ بنابراین به مدیرانی که زیردست های زرد دارند، توصیه می کنیم برای افزایش کارآیی و راندمان کار خودشان هم که شده است، از این افراد به عنوان مدیر داخلی و امثال آن استفاده کنند.

میزان کبر و غرور، قبول نداشتن دیگران، عجول بودن و حسادت در شما زردها بسیار زیاد است؛ به همین دلیل لازم است سردی و تری بیشتری بخورید تا آتش این خصیصه های ناپسند در وجودتان فروکش کند. به طورمثال اگر میزان غرور و تکبر در شما افزایش یابد و از کنترلتان خارج شود، تبدیل به قدرت های سرکوبگری می شوید. به دلیل حسادت زیاد هم رقیب های سرسختی محسوب می شوید که این مسئله باعث می شود از هیچ جدل و دعوایی نهراسید؛ درحالی که اگر از این خصیصه یعنی حسادت فاصله بگیرید، مشکلات غلبه مزاجتان هم برطرف خواهد شد.

انواع میوه و مرکبات، لبنیات، سرکه انگبین، خوراکی های سرد و تر و ادویه جات (به میزان کم) را می توانید بخورید ولی مصرف فلفل، سرخ کردنی، چیپس و پفک، شکلات، نمک، آجیل و خشکبار، انواع فست فود و سبزیجات (به میزان زیاد) برای شما خوب نیست. بیماری های گوارشی مانند یبوست و ورم معده، میگرن های چالش دار (به دلیل کم خونی یا گازهای معده ای که به سمت سر می روند)، سنگ کیسه صفرا به علت صفرای زیادی که دارید، بیماری های روحی مانند پرخاشگری، زودرنجی و زود عصبی شدن و ریزش موی تاج سر و ریش و اگزمای پوستی (ویژه مردان) و چربی خون بالا و گرگرفتگی (ویژه زنان) ازجمله بیماری های شایعی است که شما تیپ های شخصیتی زرد را تهدید می کند.

شما با دو گروه نباید ازدواج کنید؛ اول، تیپ های خاکی که زیاد غرغر می کنند. دوم، آبی ها به خاطر آرامش بیش از اندازه و کندی شان در انجام کارها ولی با زردها مشروط بر اینکه بر سر مدیریت زندگی به توافق برسید و قرمزها که بهترین انتخاب برای شما هستند، می توانید ازدواجی عالی را تجربه کنید. یک توصیه هم برای افرادی داریم که با شخصیت های زرد در ارتباط هستند؛ اگر با این افراد قرار کاری می گذارید یا مدیر جایی هستند که کار شما گیر آن هاست، حتما شیک ترین لباس تان را بپوشید، عطر و ادکلن بزنید، وقت شناس باشید، گفته هایتان را از قبل آماده کنید، بلافاصله سر اصل مطلب بروید، به جای کمیت ها روی کیفیت ها تمرکز کنید و از زمانی که دارید فقط دوسوم آن را صرف توضیحات خودتان کنید و اجازه بدهید باقی مانده زمان را وی برای پرسشگری از شما برای رسیدن به نتیجه صرف کند. اگر هم کارتان به نتیجه نرسید دلسرد نشوید؛ چون در نوبت بعد دیدارتان احتمالا روحیه دیگری از این فرد را خواهید دید..

 

چهره شناس 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی