کد خبر : 94431
/ 08:14

دفن جنایت در دره تاریک

پیرمرد سلاخ راز ربودن و کشتن هولناک پسر‌بچه مشهدی را بر ملا کرد

دفن جنایت در دره تاریک

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - راز مفقودی پسر‌بچه‌ای دوازده‌ساله در مشهد پس از گذشت ١٠روز به قتلی فجیع از سوی پیرمردی سلاخ گره خورد.

١٠روز پیش بود که «میم» پسربچه‌دوازده‌ساله‌ خانه‌شان را برای بازی با بچه‌های همسایه ترک کرد و این آخرین دیدار او با مادرش بود. ساعت از نیمه روز گذشته بود که برنگشتن پسر نوجوان موجی از نگرانی در وجود مادرش انداخت و تاریک شدن هوا، مادر و پدر او را به خیابان‌ها و کوچه‌های روستای زیرکن از توابع مشهد کشاند.

فریادهای پدر و مادر نگران در پی یافتن فرزندشان موجب شد تا اهالی روستا نیز به خیابان بیایند و در پی یافتن این پسر نوجوان با همسایه خود همراه شوند. جست‌وجوهای اهالی روستا ادامه داشت و دامنه آن به بیابان‌های تاریک اطراف گسترش پیدا کرد، اما هیچ اثری از «میم» به دست نیامد.

ساعت به نیمه‌شب نزدیک شده بود که خانواده پسر مفقود شده با پلیس تماس گرفتند و موضوع را به سامانه فوریت‌های ١١٠گزارش کردند. پس از اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری خواجه‌ربیع مشهد در محل روستا حاضر شدند و از همین رو پرونده‌ مفقودی این پسر نوجوان گشوده شد.

 

طرح فرضیه آدم‌ربایی

مأموران در همان دقایق ابتدایی تحقیقات خود را با ارائه مشخصات فرد مفقود شده و گرفتن استعلام از اورژانس بیمارستان‌ و پزشکی قانونی ادامه دادند اما همچنان اثری از «میم» وجود نداشت. مأموران در مرحله دوم تحقیقات خود فرضیه ربوده شدن این پسر دوازده‌ساله را مطرح کردند و ادامه پیگیری‌ها بر عهده کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان‌رضوی قرار گرفت.

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی در قدم ابتدایی تحقیقات خود به سراغ مادر و پدر «میم» رفتند و ضمن طرح پرسش‌هایی مبنی بر مشکوک بودن آن‌ها به فردی خاص به سرنخی دست یافتند که نشان می‌داد پیرمردی در همسایگی آن‌ها چندروزی دور و بر بچه‌های محل از جمله پسر آن‌ها دیده شده است.با به دست آمدن این اطلاعات موضوع به بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام و با دستور قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد پیرمرد همسایه موقتا بازداشت شد.

 

اعترافات تکان‌دهنده قاتل

تحقیقات از این مرد پنجاه‌ونه‌ساله ادامه داشت تا اینکه او ماجرای وحشتناکی را روایت کرد و از راز جنایتی هولناک که ١٠روز آن‌ را کتمان کرده بود پرده برداشت. پیرمرد همسایه که قبلا سلاخ (شخصی که دام را ذبح می‌کند) بوده است، در اعترافاتش به افسر تحقیق پرونده گفت: «‌١٠روز پیش به بهانه نشان دادن سگم به سراغ «میم» رفتم و او را به باغم کشاندم. بعد از اینکه وارد باغ شد او را مورد آزار و اذیت قرار دادم اما با مقاومتش روبه‌رو شدم از همین رو چون نمی‌خواستم فریادهای پسر بچه موجب بی‌آبرویی‌ام شود کمربندم را دور گردنش انداختم و او را خفه کردم. هوا تاریک شده بود که بدن بی‌جانش را با خودرو پی‌کی‌ام به جاده نیشابور بردم و در میان راه داخل دره‌ای دفن کردم.»کارآگاهان پلیس پس از به دست آوردن این اطلاعات موضوع را به مقام قضایی اعلام کردند و طولی نکشید که تیم جنایی پرونده به همراه بازپرس احمدی‌نژاد راهی محل دفن جسد پسر نوجوان شدند.

متهم پس از رسیدن به محل مورد نظر، مقام قضایی و مأموران را به دره‌ای که سکانس آخر جنایتش را کامل کرده بود، کشاند. مأموران پس از کمی خاک‌برداری جسد پسر نوجوان را کشف کردند و آخرین قطعه پازل این پرونده را جای خودش قرار دادند.

جسد پس از شناسایی هویت با دستور قضایی برای تعیین دقیق علت مرگ تحویل عوامل پزشکی قانونی شد. پس از کشف جسد، متهم با دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد به صحنه ارتکاب جرم که یک باغ در روستای زیرکن بود منتقل شد و در برابر قاضی احمدی‌نژاد صحنه جرم را بازسازی و برای چندمین مرتبه صراحتا به قتل پسر دوازده‌ساله اعتراف کرد.

به گفته بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد، آثار کبودی بر روی گردن متوفی حاکی از انسداد راه تنفسی از طریق اعمال زور از سوی متهم بوده است که البته قاتل نیز طی تحقیقات اولیه و بازسازی صحنه جرم چندین مرتبه صراحتا به خفه کردن مقتول به وسیله کمربندش اعتراف کرده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی