کد خبر : 94463
/ 07:14

تأمین واگن برای مترو کلان‌شهرها

در نشست شهرداران کلان‌شهرها با معاون‌اول رئیس‌جمهور درباره توسعه حمل‌ونقل عمومی تصمیم‌گیری شد

تأمین واگن برای مترو کلان‌شهرها

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی مقدم - شانزده شهردار کشور دیروز در صدمین نشست مجمع کلان‌شهرها دور هم جمع شدند تا از مشکلات پیش‌روی اداره شهرها بگویند و تجربیاتشان را انتقال دهند. دست‌آخر هم، به دیدار اسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهور، بروند و برای افزایش تعاملات به نفع مردم، رایزنی کنند.

در دیدار شهرداران کلان‌شهرها با معاون‌اول رئیس‌جمهور که وزرای کشور، راه و شهرسازی، و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور هم حضور داشتند، مهم‌ترین مسائل و دغدغه‌های کلان‌شهرها مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و هر یک از شهرداران، گزارشی از دغدغه‌‌ها و تنگناهای پیش‌روی کلان‌شهرها ارائه کردند.

در ادامه جلسه، درباره دغدغه‌های مطرح‌شده بحث و بررسی لازم انجام گرفت و پس از توضیحات نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، تصمیماتی برای حل مسائل کلان‌شهرهای کشور اتخاذ شد. همچنین تصمیماتی برای تأمین مالی جهت توسعه حمل‌ونقل عمومی و تأمین واگن برای قطارشهری کلان‌شهرهای کشور گرفته شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون‌اول رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در دیدار شهرداران کلان‌شهرها، با اشاره به نقش مستقیم و پراهمیت مدیریت‌های شهری در زندگی مردم گفت: خدماتی که شهرداری‌ها ارائه می‌کنند، تأثیر فراوانی در آرامش روانی جامعه دارد و این مسئولیتی مهم برای شهرداران است تا با خدمت‌رسانی و ایجاد رضایت‌مندی در مردم موجب نشاط و سرزندگی در جامعه شوند.

وی از شهرداران کلان‌شهرهای کشور خواست در جلسات ادواری و مستمر خود، علاوه بر هم‌فکری برای اداره امور جاری، راهکارهای عملی و راهگشا برای بهبود اداره شهرها تدوین و این پیشنهادها را به دولت ارائه کنند.

معاون‌اول رئیس‌جمهور همچنین حضور شهرداران مراکز استان‌ها در جلسات شورای معاونان استان را گامی مثبت درراستای کمک به مدیریت شهری برشمرد و افزود: حضور شهرداران مراکز استان‌ها در این جلسات می‌تواند به مشارکت شهرداری‌ها در بهبود اداره شهرهای استان‌های مختلف کمک کند، لذا وزارت کشور این موضوع را از طریق استانداران پیگیری کند.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه شهرهای کشور در حال گسترش بی‌رویه هستند و لازم است بر حاشیه شهرها نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد، گفت: ادامه این روند به افزایش ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌ها تبدیل می‌شود و اگر به این موضوعات رسیدگی نشود، با انباشت نارضایتی مردم روبه‌رو خواهیم شد.

شهردار مشهد هم در این جلسه به ظرفیت‌هایی که در قانون بودجه سال٩٧ برای تهاتر بدهی شهرداری‌ها به بانک‌ها و انتشار اوراق مشارکت ایجاد شده، اشاره کرد و با ذکر برخی مشکلات در مسیر اجرای این قانون، خواستار رفع موانع موجود در دستورالعمل‌ها و فرایند اجرایی شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی