کد خبر : 94482
/ 07:52

بیل گیتس نارنجک می‌سازد

افزایش تعداد پهپادهای شخصی موجب بروز مشکلات زیادی در دنیا شده که یکی از آن‌ها تداخل در کار فرودگاه‌ها و تأخیر در پروازهاست.

بیل گیتس نارنجک می‌سازد

شهرآرا آنلاین -  این موضوع در برخی کشورها که پرواز پهپاد را با امکان بروز حملات تروریستی مرتبط می‌دانند تشدید شده است و به همین خاطر سازمان‌های مختلف همواره به دنبال تجهیزات ضد پهپاد کارآمد و ارزان هستند.

حالا استارتاپ «Echodyne» (که به وسیله بیل گیتس پشتیبانی می‌شود) در همکاری با نیروی دریایی ارتش آمریکا و اداره امنیت ملی این کشور نوعی نارنجک ضد پهپاد توسعه داده که با یک توری داخلی، پهپادهای مزاحم را شکار می‌کند. این نارنجک با کالیبر استاندارد خود قابل پرتاب از تمامی لانچرهای ۴٠ میلی‌متری استاندارد نیروهای نظامی موجود بوده و به همین دلیل، هزینه‌های توسعه پلتفرم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. نحوه عملکرد نارنجک ضد پهپاد نیز ساده بود و پس از شلیک، تا فاصله معینی به سمت هدف پرواز کرد و پس از فعال شدن فیوز مخصوص، توری را برای شکار پهپاد رها می‌کند. ایده نارنجک نسبت به دیگر متدهای شکار پهپاد با تور کارآمدتر است؛ چرا که پیش از این باید از یک پهپاد دیگر برای به دام انداختن هدف استفاده می‌شد که در صورت وصل کردن تور به خود پهپاد، نیازمند یک کاربر حرفه‌ای برای انجام عملیات بود. پهپادهایی هم که به شلیک کننده توری مجهز می‌شوند بسیار سنگین هستند و برد عملیاتی کمی دارند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی