کد خبر : 94491
/ 08:07

پایان کار مجرمان ‌مجازی و مرزی

مرور ۴پرونده حادثه‌ای که روز گذشته در سطح خراسان‌رضوی به وقوع پیوست

پایان کار مجرمان ‌مجازی و مرزی

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی | در ٢۴ساعت گذشته مشهد و چند شهرستان دیگر خراسان رضوی شاهد وقوع حوادث و رویدادهای گوناگونی بود که ضمن جان سالم به در بردن راننده یک خودرو سواری حادثه‌دیده، چند بیمار طی اقدامی خداپسندانه از مرگ نجات یافتند و دست تعدادی سوء‌استفاده‌گر اقتصادی و قاچاقچی از سوی نیروهای پلیس و مرزبانی کوتاه شد.

 

برخورد نزدیک با تیر 

به قول یک مثل قدیمی احتیاط شرط عقل است و چنانچه شخص برای انجام کار یا عملی همه جوانب آن را در نظر نگیرد قطعا دچار مشکل خواهد شد. رانندگی یکی از حوزه‌هایی است که اگر در آن فرد احتیاط نکند، یا موجب بروز خسارت جانی و مالی به خود و یا دیگران خواهد شد. با توجه به اینکه بارها توصیه‌های ایمنی راهنمایی و رانندگی را از زبان مسئولان این حوزه شنیده‌ایم اما همچنان افرادی در خیابان‌ها و جاده‌ها هستند که با یک بی‌احتیاطی موجب بروز حادثه می‌شوند. برخورد یک دستگاه خودرو سواری ٢٠۶با تیر چراغ برق حادثه‌ای بود که در بولوار شهید دستغیب مشهد به وقوع پیوست. در پی این برخورد، تیر چراغ برق روی خودرو سقوط کرد. مأموران آتش‌نشانی با حضور در محل راننده مصدوم را نجات و تحویل اورژانس ١١۵دادند. علت وقوع این حادثه اعلام نشده است.

131243.jpg

عمل نجات‌بخش 

در گذشته به دلیل پایین بودن سطح آگاهی جامعه درباره عمل اهدای عضو کمتر خانواده‌ای حاضر به اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی‌شان 

می شد و از همین رو نه تنها بیمار آن‌ها حالش بهبود نمی‌یافت بلکه بعد از مدتی کوتاه به دیار‌باقی می‌شتافت و بیماران نیازمند به عضو نیز جان خود را از دست می‌دادند. با گذشت زمان و به روز شدن علم پزشکی و بالارفتن سطح آگاهی جامعه، امروز شاهد افزایش چشمگیر عمل اهدای عضو در کشور هستیم و مشهد یکی از پرچم‌داران این اقدام خداپسندانه است. روز گذشته در پی اجرای هشتصد و پنجاهمین عمل اهدای عضو در مشهد، حدیثه سالاریان بیمار هفده‌ساله مرگ مغزی با رضایت خانواده‌اش تحت عمل اهدای عضو قرار گرفت. در پی این عمل کبد، قرنیه‌ها و قسمتی از پوست این مرحوم به ۴بیمار نیازمند به عضو مشهدی و شیرازی اهدا و پیوند شد.

131244.jpg

پرواز جعلی 

همیشه افراد سودجو و فرصت‌طلب در کمین هستند تا با ترفندهای حیله‌گرانه مردم را تلکه ‌کنند. خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی و پلیس در حوزه‌های مختلف، دست متهمان زیادی تاکنون رو شده، اما هنوز مجرمانی هستند که به جای درس عبرت گرفتن از نتیجه عمل هم‌کیشان خود دست به اعمال مجرمانه می‌زنند. امروز افرادی به بهانه‌های مختلف شهروندان را فریب می‌دهند و مبالغی را از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند. خبر شناسایی یک سایت جعلی فروش بلیت هواپیما در مشهد یکی از همین اقدامات مجرمانه افرادی سودجوست که روز گذشته از سوی مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام شد. بر اساس این گزارش متهمان پرونده که هنوز دستگیر نشده‌اند به بهانه تعطیلات ۲۲‌بهمن‌ماه بلیت‌های جعلی زیادی را از طریق یک سایت به مردم مشهد فروخته‌اند و از این راه مبالغ زیادی را به جیب زده‌اند.

131245.jpg

زمینگیری قاچاقچیان 

خراسان‌رضوی به دلیل پهنای وسیع سرزمینی و هم مرز بودن با ٢کشور دیگر بستری مناسب برای قاچاقچیان مواد‌مخدر و کالا محسوب می‌شود که البته نباید از چشمان تیزبین و بیدار مرزبانان این استان پهناور غافل شد. خوشبختانه با تلاش و پشتکار مرزبانان خراسان‌رضوی شاهد ثبات امنیت در سطح استان هستیم. دیروز فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی با اشاره به دستاورد‌های مرزبانان استان اعلام کرد، مأموران هنگ مرزی تایباد طی اجرای چند عملیات، موفق به کشف چندین محموله قاچاق شدند. 

به گفته سردار جان‌نثار، مأموران طی این عملیات‌ها ٢١٨٠کیلو زعفران،‌ ١۶‌هزار و ۵۵٠‌عدد انگشتر، تعدادی رسیور ماهواره، ٨٠٠‌کیلو کود شیمیایی، تعدادی گوشی موبایل، تعداد زیادی عینک آفتابی و مقداری پارچه قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال را کشف کردند.

 131246.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی