• خانه
  • حوادث
  • دستگیری خانواده تهرانی به اتهام جیب‌بری در مشهد
کد خبر : 94535
/ 07:46

دستگیری خانواده تهرانی به اتهام جیب‌بری در مشهد

پلیس مشهد در حالی عاملان سرقت‌‌های خیابانی از شهروندان را دستگیر کرد که تحقیقات نشان داد این افراد اعضای یک خانواده هستند و برای سرقت از تهران به مشهد آمده‌اند.

دستگیری خانواده تهرانی به اتهام جیب‌بری در مشهد

شهرآرا آنلاین - دیبا| این پرونده با شکایت تعدادی از شهروندان که در اماکن شلوغ و پرتردد مورد حمله سارقان قرار گرفته بودند آغاز شد. شاکیان اعلام کردند که هنگام حرکت در اماکن پرتردد، به علت ازدحام جمعیت متوجه نشد‌ه‌اند چه زمانی از آن‌ها سرقت شده است. با توجه به آدرس‌هایی که شاکیان اعلام کردند مأموران کلانتری شهید آستانه‌پرست به دستور سرهنگ آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد، تحقیقات خود را آغاز کردند.

کنترل نامحسوس اماکنی که سرقت‌ها در آنجا رخ داده بود در دستور کار قرار گرفت. مأموران در این عملیات به حرکات افرادی که بسته‌های شکلات نذری بین بانوان توزیع می‌کردند، مشکوک شدند و این افراد را زیرنظر گرفتند.

خیلی زود مشخص شد که توزیع نذری سرپوشی برای سرقت‌ است و این افراد شیاد وقتی در مرکز شلوغی‌ها قرار می‌گیرند، اقدام به سرقت کیف‌ و جیب عابران می‌کنند. با مشخص شدن این موضوع عملیات دستگیری متهمان آغاز شد و ٢مرد جوان و میان‌سال به همراه ٢ زن جوان دستگیر شدند.

با انتقال متهمان به کلانتری، مشخص شد که ٢خانم جوان با مرد میان‌سال رابطه پدر و دختری دارند و مرد جوان هم داماد این خانواده است. در بازرسی بدنی از متهمان ٣١قطعه اسکناس ١٠٠دلاری، تعدادی اسکناس ۵ و ١٠هزار دیناری عراق و مقداری پول ایرانی به ارزش بیش از ٣٩میلیون تومان از متهمان کشف شد.

متهمان در ادامه به سرقت از شهروندان و زائران در اماکن پرتردد مشهد اعتراف کردند و برای رسیدگی به جرائمشان به مقام قضایی معرفی شدند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی