کد خبر : 94537
/ 07:49

در شهادت هر شمع راز منوری‌ست

تروریست‌های تکفیری در عملیاتی انتحاری، ٢٧ نفر از نیروهای‌سپاه را در سیستان و بلوچستان به شهادت رساندند

در شهادت هر شمع راز منوری‌ست

شهرآرا آنلاین - گروه حوادث|شاید قرار نیست که سیستان‌وبلوچستان، این سرزمین پهناور، که مهد تمدن ایران کهن است و فرهنگ غنی پارسی از آن سرچشمه می‌گیرد، طعم آرامش را به خود ببیند؛ از بیابان‌هایی که بستر شب‌خوابی قاچاقچیان موادمخدر هستند و درگیری‌های مسلحانه گروهک‌های تروریستی تا اختلافات مسلحانه قبیله‌ای و گردوغباری که کمر به ازبین‌بردن مردم این استان بسته است.غصه‌های سرزمین سیستان‌وبلوچستان به همین چند مورد ختم نمی‌شود، همجواری‌اش با کشوری همچون افغانستان و پاکستان که حال‌وروز آن‌ها نیز دست‌کم از این استان ندارد، در برخی از مواقع زمینه ناامنی را در منطقه به وجود آورده و هرازگاهی در سطح اخبار می‌شنویم که یکی از خادمان این مردم سختی‌کشیده در اثر گلوله سربیِ عده‌ای مزدور به درجه رفیع شهادت نائل گشته است.

 

داغ تاسوکی و پیشین در دل مردم سیستان

تحرکات گروهک تروریستی منتسب به عبدالمالک ریگی هنوز از ذهن‌ها پاک نشده است و روزبه‌روز حس انزجار مردم این استان و کشور نسبت به این مجرم خون‌خوار که مرتکب جنایاتی ازجمله کشتار در تاسوکی و پیشین که منتهی به ترور شهید نورعلی شوشتری شد، بیشتر می‌شود. با دستگیری عبدالمالک، سرشاخه این گروهک تروریستی دست دیگراعضای گروه شیطانی‌اش برای مجریان قانون رو شد و طولی نکشید که آن‌ها نیز دستگیر و مثل سرکرده‌شان عبدالمالک ریگی به دار مجازات آویخته شدند.

 

تولد نوزاد دیگری از شیطان

با ازسرراه‌برداشته‌شدن سرشبکه این گروهک تروریستی، برخی همدستان این فرد جانی که به خارج از مرزها فرار کرده بودند، ساکت ننشستند و با حمایت آمریکا و اسرائیل، دشمنان قسم‎‌خورده این میهن، گروهک تروریستی دیگری تحت عنوان «جیش العدل» تشکیل و به تحرکات مجرمانه‌شان ادامه داده و به بهانه‌های مختلف دست به جنایت‌های زیادی زدند.

این گروهک تروریستی مجددا وارد فاز ناامن‌سازی مناطق مختلف سیستان‌وبلوچستان شدند و هر بار داغی بر دل خانواده‌های سنی و شیعه کشور گذاشتند.

حمله تروریستی به گشت مرزبانی در منطقه سراوان و کشتن ١۴ نفر از مرزبانان و گروگان‌گیری ۷ نفر دیگر که ۱۲ نفر از کشته‌شده‌ها و زخمی‌ها سرباز وظیفه و ۲ نفر دیگر از پرسنل کادر نیروی انتظامی کشور بودند، ربودن ۵ مرزبان ایرانی در نزدیکی مرز ایران و پاکستان، کشتن ٨ مرزبان نیروی انتظامی در منطقه نگور، کشتن ٩ مرزبان ایرانی در پاسگاه مرزی میرجاوه، ربودن ١۴ نیروی هنگ مرزی میرجاوه و حمله به یکی از واحد‌های سپاه در نیکشهر با یک کشته و ۵زخمی، گوشه‌ای از اقدامات تروریستی این گروهک شیطانی است که فرار آن‌ها به پاکستان و همکاری‌نکردن نیروهای این کشور با ایران، دسترسی مجریان قانون را به این افراد سخت کرده است.

البته تاکنون سربازان گمنام کشور نیز دراین‌میان ده‌ها نفر از اعضای این گروهک تروریستی تکفیری را به درک واصل و ده‌ها نفر دیگر را دستگیر کرده و به اشد مجازات رسانده است. 

همچنین اقدامات تروریستی بسیاری از اعضای این گروه شیطانی ازجمله عملیات‌های انتحاری و انفجار مناطق قبل از اجرا توسط مأموران جان‌برکف سپاه پاسداران، سازمان اطلاعات و نیرو‌های نتظامی کشور کشف و جلوی آن‌ها گرفته شده است.

 

تکرار داغی غم‌بار

متأسفانه دیشب عملیات دیگری ازسوی این گروهک تروریستی تکفیری در جاده خاش به زاهدان انجام شد و در آن یک اتوبوس حامل کارکنان سپاه، هدف عامل انتحاری‌ قرار گرفت. درهمین‌راستا روابط‌عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای ضمن تأیید این حمله تروریستی خبر داد: «درپی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن‌شکن ۲۲بهمن‌ماه، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ‌کردن کام ملت ایران، شامگاه چهارشنبه ۲۴بهمن‌ماه یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام را که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، در جاده خاش به زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند. در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند». درحالی‌که خبرها حاکی از شهیدشدن ٢٠نفر و مجروح‌شدن ٢٠نفر دیگر یا شهادت ۴٠تن بود، برخی خبرگزاری‌ها ازسوی یک منبع آگاه، شهادت ۲۷ تن و زخمی‌شدن تعدادی از نیروهای سپاه را تأیید کردند. درهمین‌راستا احمد علی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، ضمن محکومیت حادثه تروریستی اتوبوس سپاه پاسداران، ٣ روز عزای عمومی در استان اعلام کرد.

﷯ مولوی عبدالحمید، امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان نیز ضمن ابرازهم‌دردی با خانواده‌های داغ‌دار این حادثه، جنایت این گروه تروریستی را محکوم کرد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی