کد خبر : 94560
/ 08:09

ضرورت بازشدن دوربرگردان‌‌های خیابان آیت‌ ا...بهجت

اعضای شورای‌ اجتماعی محله بالاخیابان از بسته‌شدن خیابان‌ها گلایه‌مندند

ضرورت بازشدن دوربرگردان‌‌های خیابان آیت‌ ا...بهجت

شهرآرا آنلاین - نیشابوری | ضرورت باز‌شدن دوربرگردان‌های خیابان‌ آیت‌ا...بهجت، مهم‌ترین موضوعی بود که در دومین جلسه زمستانی محله بالاخیابان مطرح شد.

به دنبال اجرای طرح جمع‌آوری نرده‌های میانی خیابان‌ها، این طرح طی چند هفته گذشته در دو خیابان از معابر منتهی به حرم مطهر اجرا شد. به دنبال همین نرده‌های میانی خیابان آیت‌ا...بهجت و خزعلی در نزدیکی چهارراه‌شهدا حذف شد. با اجرای فضای‌سبز در وسط خیابان آیت‌ا...بهجت یکی از دوربرگردان‌ها که محله هاتف(خیابان کاشانی، بیهقی و هاتف) را به خیابان شهید هاشمی‌نژاد متصل می‌کرد، مسدود شد. به دنبال همین ممنوعیت تردد اعضای شورای‌ اجتماعی محله بالاخیابان در جلسه اخیر خود دورهم نشستند تا در حضور نماینده شهرداری اعتراض خود را اعلام کنند و درخواست مردم مبنی بر بازشدن این دوربرگردان را بدهند.

اردکانی، نماینده فرهیختگان شورای‌ اجتماعی بالاخیابان با مطرح‌کردن این موضوع گفت: در محدوده بیهقی 9مدرسه وجود دارد. دانش‌آموزان هم با سرویس به این مدارس تردد دارند که متأسفانه از زمان بسته‌شدن دوربرگردان این سرویس‌ها در دورزدن دچار مشکل شدند و به بار ترافیکی خیابان آیت ا...بهجت افزوده شده است.

وی اضافه‌کرد: از چند‌ روز گذشته به صورت موقت دوربرگردان انتهای بهجت را باز‌کرده‌اند که قرار است آن هم بسته شود. با این کار تردد در خیابان بهجت که از یک طرف به بیمارستان ام‌البنین(ع) راه دارد محدود و بر مشکلات حمل‌ونقل این خیابان اضافه می‌شود.

به گفته وی ساکنان محلات مجاور این خیابان درخواست دارند جز چهارراه زرینه حداقل 2 دوربرگردان در این خیابان به ویژه دوربرگردان منتهی به خیابان شهید هاشمی‌نژاد باز باشد.

 

بازیافت زباله در مدارس

در ادامه این نشست موضوع بازیافت زباله در مدارس که چند‌ ماه گذشته به وسیله اعضا برای بحث آموزش و اجرای عملی در بین دانش‌آموزان مطرح شده بود، پیگیری شد.

آن‌طور که غفوریان، دبیر شورای‌اجتماعی این محله گفت، به زودی کارتن پلاست‌ها و همچنین کانکس بازیافت در تعدادی از مدارس محله بالاخیابان جاگذاری خواهد شد.

 

درخواست اصلاح پیاده‌روهای خیابان بهجت

از دیگر مشکلات مطرح شده در این نشست، وضعیت نامناسب پیاده‌روهای خیابان آیت‌ا...بهجت بود. محمدی از اعضای حاضر در جلسه با اشاره به این معضل گفت: چندسال قبل پیاده‌روهای خیابان آیت‌ا...بهجت بهسازی و نوسازی شد، اما متأسفانه طی چند سال اخیر برای کارهای عمرانی چندین بار کنده و دوباره مصالح جاگذاری شده است. به همین دلیل زیر بیشتر مصالح خالی شده و گود افتاده که رفت‌وآمد پیاده‌روها را مشکل دار کرده است.

وی درخواست کرد تا شهرداری قبل از فرارسیدن نوروز و آمدن زائران پیاده‌روهای این خیابان را دوباره بازبینی و بهسازی کند.

گفتنی است؛ طبق این جلسه مقرر شد تا دبیر شورا موضوع بازشدن دوربرگردان خیابان آیت‌ا...بهجت، برق‌کشی ورودی بازار مرکزی و همچنین اصلاح پیاده‌روهای خیابان آیت‌ا...بهجت را پیگیری و نتیجه را در جلسه آینده اعلام کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی