کد خبر : 94688
/ 08:17
سخن‌گوی دستگاه قضا تشریح کرد ؛

آخرین وضعیت پرونده چهره‌های معروف سیاسی

سخن‌گوی قوه قضائیه در نشست خبری دیروز خود به سؤالات مختلف خبرنگاران پاسخ گفت.

آخرین وضعیت پرونده چهره‌های معروف سیاسی

شهرآرا آنلاین -  غلامحسین محسنی‌اژه‌ای درباره نامه اخیر نمایندگان مجلس به رئیس قوه و درخواست بررسی سریع پرونده حسین فریدون، گفت: از نمایندگان تشکر می‌کنم که موضوعات را پیگیری می‌کنند. کیفرخواست این پرونده قبل از اینکه نمایندگان نامه بنویسند، دوم بهمن صادر شده و به دادگاه رفته و تعیین وقت شده است و به‌زودی اولین جلسه آن در اسفندماه برگزار می‌شود. وی افزود: اینکه دادگاه علنی باشد یا نباشد، منوط به نظر رئیس دادگاه است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر اینکه آیا قوه قضائیه به اظهارات اخیر حسن عباسی درباره رئیس‌جمهور و رئیس مجلس پرداخته است، گفت: دادستان تهران و وزارت اطلاعات، مطالبی در‌این‌زمینه ارسال کردند و این موضوع در دادسرای تهران در‌حال رسیدگی است.

معاون اول قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت یک سال حبس زاکانی نیز گفت: در‌ حال حاضر درباره این موضوع حضور ذهن ندارم.

محسنی‌اژه‌ای درباره شکایت خاتمی از شریعتمداری و اینکه چرا این پرونده منتهی به رأی نشده است، گفت: پرونده به شعبه بازگشته و دست دادستان نبوده است. از شما و همه کسانی که برخی موضوعات را این‌گونه دنبال می‌کنید، تشکر می‌کنم.

وی افزود: این پرونده در‌اختیار دادستان نبوده یا مدت کوتاهی بوده است؛ نمی‌دانیم در جابه‌جایی پرونده عمدی، سهوی یا غفلت صورت گرفته است و گفتیم موضوع را پیگیری کنند. در این جابه‌جایی‌ها (جابه‌جایی پرونده‌ها) گاهی پرونده‌هایی مغفول می‌ماند که آن را دنبال می‌کنیم.

سخن‌گوی قوه قضائیه تصریح کرد: این پرونده بیش‌از حد متعارف دنبال شده و دادسرا پیگیر آن است و الان هم دنبال می‌شود. مدیرمسئول کیهان هم گفته که دفاعیاتش آماده است.

محسنی‌اژه‌ای درباره این موضوع که در دادگاه‌های فعالان محیط زیست و مراکز نظامی، تعیین حدود و ثغور مناطق با استعلام صورت می‌گیرد و در پاسخ به این پرسش که آیا کاووس سید‌امامی سرشبکه متهمان محیط زیست بوده است یا خیر، گفت: متهمان این پرونده درحال محاکمه هستند و پس از اتمام جزئیات آن گفته می‌شود. در این پرونده کیفرخواست صادر و اتهاماتی وارد شده است.

معاون اول قوه قضائیه افزود: دادگاه با حضور وکلا در‌حال برگزاری است و باید پس‌از استماع دفاعیات دقیق بررسی شود. در حال حاضر اظهار نظر صحیح نیست. این افراد با‌توجه‌به اسناد و مدارک ضابطان و... متهم هستند و باید دید دادگاه به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

﷯وی درباره ارتباط کاووس سید‌امامی با پرونده بیان کرد: اطلاعی ندارم که فرد خودکشی‌کرده، سرشبکه بوده است یا نه، اما ارتباط وجود داشته است. درباره نوع ارتباط و سرکردگی باید اسناد و اظهارنظر کرد. مدارک وجود داشته باشد و ارائه شود، در‌غیر‌این‌صورت نمی‌توان 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی