کد خبر : 94742
/ 07:53
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد توضیح داد

علت حضور نیافتن یکی از اعضا در جلسات علنی

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد روز گذشته در حاشیه جلسه علنی شورا، علت تداوم حضور نیافتن یکی از اعضا در جلسات علنی را به خبرنگاران توضیح داد.

علت حضور نیافتن یکی از اعضا در جلسات علنی

شهرآرا آنلاین - زهرا اسکندریان| سیدمحسن حسینی پویا در خصوص غیبت چند هفته‌ای یکی از اعضای شورای شهر مشهد در جلسات علنی اظهار کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم، این عضو شورا درخواست مرخصی کرده و عدم حضور وی در جلسات بر همین مبناست. وی بیان کرد: البته نامه‌ای هم از سوی دادستان با موضوع عدم حضور یکی از اعضای شورا در جلسات علنی دریافت شده که درباره مبنای قانونی آن اختلاف نظرهایی وجود دارد. رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با طرح این سوال که آیا عضو شورای شهر به‌عنوان کارمند و حقوق‌بگیر دولت محسوب می‌شود یا خیر، افزود: برخی حقوق‌دانان بر سر اینکه آیا عضو شورا کارمند دولت است یا نه، اختلاف نظر دارند زیرا حکم تعلیق از کار مربوط به حقوق بگیران و موظفان دولتی است. حسینی پویا گفت: عضو شورای شهر نه حقوقی دریافت می‌کند و نه کارمند است؛ به همین دلیل بسیاری از حقوقدانان معتقدند عضو شورای شهر مشهد مشمول ماده قانونی که دادستانی به آن استناد کرده است، نمی‌شود.

وی گفت: نامه دادستانی در واقع یک کیفرخواستی بوده که حدود دو ماه قبل برای عضو شورای شهر مشهد صادر شده و دادستان بر مبنای آن، خواستار عدم حضور وی در جلسات شده است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در خصوص سقف مرخصی اعضای شورا، اظهار کرد: حداکثر میزان مرخصی اعضای شورای شهر یک‌ماه است اما مرخصی استعلاجی هیچ سقفی ندارد. وی با تأکید بر اینکه مسئله عضو شورای شهر مشهد باید سریع‌تر تعیین تکلیف شود، ادامه داد: دستگاه قضایی باید تکلیف این موضوع را روشن کند. البته شورای شهر مشهد برای مشخص شدن این ماده قانونی استعلامی از وزارت کشور انجام داده است که منتظر پاسخ آن هستیم. حسینی پویا درباره کناره‌گیری عضو شورای شهر مشهد از ادامه فعالیت گفت: در حال حاضر نمی‌توان در این خصوص نظری داشت و باید منتظر تصمیم و قضاوت دادگاه باشیم. وی تأکید کرد: عضو شورای شهر مشهد معتقد است که این کیفرخواست دارای ایرادات اساسی است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی