کد خبر : 94775
/ 09:09

شناسایی ساختمان‌های ناایمن منطقه8

شهردار منطقه8 مشهد از پیگیری ویژه برای ایمن‌سازی مجتمع‌های تجاری زیست خاور و بازار قماش خبر داد.

شناسایی ساختمان‌های ناایمن منطقه8

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، حجت فرقانی با بیان اینکه از ابتدای امسال بررسی ساختمان‌های ناایمن منطقه با همکاری سازمان آتش‌نشانی آغاز شده است، گفت: ساختمان‌های ناایمن منطقه8 در 3دسته اماکن عمومی بزرگ تجاری و مسکونی، اماکن اقامتی و ساختمان‌های مسکونی تقسیم‌بندی شده‌اند که در بررسی‌های انجام شده بالغ بر 300ساختمان ناایمن در منطقه ما شناسایی شده است.

وی افزود: چند ساختمان از بین 300ساختمان به‌دلیل موقعیت مکانی و مراجعه بیشتر شهروندان از وضعیت ناایمن‌تری برخوردار بودند که زیست خاور، بازار قماش، بازار بلور و پاساژ حکیم از جمله این ساختمان‌ها هستند بنابراین از راه قانونی برای ایمن‌سازی این ساختمان‌ها وارد شدیم.

فرقانی درباره مجتمع زیست خاور خاطرنشان کرد: جلساتی با هیئت مدیره تجاری و هیئت مدیره دفاتر و شرکت‌های مجتمع زیست خاور برگزار شد اما در بازه‌های زمانی 3ماهه دو اخطار از طرف شهرداری و یک اخطار از طرف سازمان آتش‌نشانی برای این مجتمع صادر شده است.

وی با بیان اینکه نصب پرده اطلاع‌رسانی نبودایمنی مجتمع در یک مرحله انجام شده است، ادامه داد: همچنین موارد از طریق دادیاری پیشگیری از جرم در حوزه دادستانی و کلانتری محل برای همکاری بیشتر کسبه با شهرداری درراستای ایمنی ساختمان در حال پیگیری است.

شهردار منطقه8 تصریح کرد: مجتمع زیست خاور در 2بخش اعلام حریق و اطفای حریق مشکل دارد که اولویت شهرداری بیشتر با نصب اعلام حریق به دلیل هزینه کمتر و کارایی بیشتر است.

فرقانی با بیان اینکه یکی از مشکلات در اجرای ایمن‌سازی زیست خاور، همکاری‌نکردن 400کسبه در زمینه پرداخت هزینه‌ها بوده است، گفت: امیدواریم با پیگیری دستگاه قضایی و شهرداری شاهد نصب سیستم اعلام حریق در مجتمع زیست خاور در 3ماهه اول سال آینده باشیم.

وی درباره بازار قماش اظهار داشت: بازار قماش وضعیتی بحرانی‌تر از مجتمع زیست خاور دارد چرا که علاوه‌بر نبود سیستم اطفا و اعلام حریق، ایمنی‌های اولیه سیستم برق و گازکشی در این بازار رعایت نشده است.

شهردار منطقه8 افزود: اقدامات و اخطاریه‌های اولیه برای ایمن‌سازی بازار قماش انجام شده است و از طریق دستگاه قضایی نیز در حال پیگیری است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی