کد خبر : 94942
/ 06:16
توصیه آیت‌ا... علم‌الهدی به مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی

از صاحب‌نظران کمک بگیرید

مشکلات معیشتی و اقتصادی در ماه‌های اخیر همواره موضوع اصلی خطبه‌های نماز مشهد بوده است.

از صاحب‌نظران کمک بگیرید

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی‌مقدم|  آیت‌ا... علم‌الهدی هربار با یادآوری دغدغه‌های مردم در حوزه معیشتی و گرانی کالاهای اساسی، از بی توجهی‌ها به مشکلات اقتصادی جامعه گلایه کرده است. در خطبه‌های این هفته نماز جمعه هم نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، پای مشکلات معیشتی را به میان کشید و این‌طور گفت: مردم گوشت ندارند بخورند و اولویت‌های زندگی‌شان اداره نمی‌شود.

آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی به مسئولان توصیه کرد که اگر قدرت تشخیص مسائل را ندارند، از دیگران کمک بگیرند. او تأکید کرد: ایران صاحب‌نظران بسیاری دارد که می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. وی با بیان اینکه مردم از دو سه ماه قبل گرفتار گرانی کالاهای اساسی و اولویت‌های زندگی خود شده‌اند، خطاب به مسئولان گفت: شما چه کار می‌کنید؟ زمانی که یک تکان به خود می‌دهید، مسئله را بیشتر در گرداب فرو می‌برید. وی ادامه داد: اکنون که مردم می‌خواهند با تکیه بر تجربه چهل‌ساله انقلاب، با ابلاغ راهبردها از سوی رهبر معظم انقلاب، گام دوم را بردارند، باید نگران معیشت‌ خود باشند و در تأمین کالاهای اساسی زندگی دچار مشکل باشند؟

آیت‌ا... علم‌الهدی با انتقاد از گرانی گوشت و قاچاق دام از کشور گفت: چطور می‌شود از مرز کشور گوسفند قاچاق شود؟ مگر چشم ندارید؟ ستاد مبارزه با قاچاق چه می‌کند؟

وی بیان کرد: آقای وزیر عذر می‌آورد و می‌گوید که گوشت به دلیل قاچاق گوسفند گران شده است اما در مقابل، می‌بینیم که سپاه سه‌روزه عاملان یک جنایت را پیدا می‌کند و به سزای اعمالشان می‌رساند.

﷯نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همچنین روز پنجشنبه در همایش برترین‌های حوزه علمیه خراسان، مؤمن‌سازی در بستر جامعه دینی را رسالت حوزه‌های علمیه دانست و گفت: پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مرحله مؤمن‌سازی دوری از شبهات فکری است. جریان سازندگی روحانیت در جامعه دینی باید به طوری باشد که تردید و شبهه در قبال اسلام را رفع کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی