کد خبر : 94954
/ 06:41
علی عدالتی مجد

حس تغییر

حس تغییر

شهرآرا آنلاین - شهرداری صدساله مشهد این روزها شاهد فعالیت هفتادوهشتمین شهردار جوان مشهد، جناب کلایی، است. او سرگرم دیدار با افراد و گروه‌های اثرگذار اجتماعی است و در سه ماه گذشته دست به اقداماتی زده که باعث تغییراتی شده و شهروندان مشهدی آرام‌آرام این تغییر را حس می‌کنند.

 

١- برداشتن موانع

قبلا که به دیدار شهردار می‌رفتیم، با موانع بسیاری مواجه می‌شدیم و دسترسی حتی به نزدیکان شهردار سخت بود، اما شهردار جدید همان زمان که انتخاب شد، یعنی آذر‌٩٧ دستور داد حوزه شهردار، پاسخ‌گوی مراجعان مردمی باشد و موانع سر راه ارتباط مردم با شهردار برداشته شود.

 

٢- حرمت‌گذاری به باورهای مذهبی

طی سال‌های پس‌از پیروزی انقلاب اسلامی ندیده بودیم در عرصه میدان اصلی کلان‌شهر مذهبی مشهد، میدان شهدا، خیمه عزای فاطمیه برپا شود، اما امسال در ایام فاطمیه، شاهد فعالیت گسترده شهردار بودیم. وی برای اولین‌بار خیمه عزا و اطعام فاطمیون را در شهر خورشید هشتم برپا کرد که حضور گسترده مردم در این برنامه و به نام حضرت فاطمه‌زهرا‌(س) بی‌نظیر بود. این یعنی حرمت‌گذاری به باورهای دینی و مذهبی مردم؛ یعنی شناخت واقعیت‌های شهر شهادت، مشهد. یکی از جلوه‌های زیبای این حرکت اعتقادی شهردار که با حمایت مادی و معنوی مردم و هیئت‌های مذهبی مشهد توأم بود، حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی دو جناح در این مراسم بود. این یعنی مشهد می‌تواند و بایسته و شایسته است که پرچم‌دار وحدت سیاسی و اعتقادی و اجتماعی باشد و مسئولان جریانات سیاسی پایبند به انقلاب اسلامی، امام، مقام معظم رهبری و قانون اساسی از هردو جناح در جهت خنثی‌سازی فعالیت خناسان و تفرقه‌افکنان پیش می‌روند. شهردار شهر امام‌رضا(ع) و شهری که خاستگاه رهبر جمهوری اسلامی و پناهگاه مسلمانان جهان است‌، پرچم‌دار «وحدت مؤمنانه» است.

 

٣- لبخند مردم

قبلا شهرداری مشهد گویا شهرداری همه شهرها و کشورها به‌جز مردم مشهد بود! این اواخر، صبح که راهی کار می‌شدی با تصاویر شمر و سنان و خولی و‌... روبه‌رو می‌شدی، اما امسال و اوایل ورود شهردار جدید به ساختمان سفید و قدیمی شهرداری، شاهد بودیم تصاویری از مردم مشهد در‌حال خندیدن و لبخند بر لب، در جای‌جای مشهد نقش بسته است.

 

۴- پاسخ‌گو بودن

﷯شهردار جدید تغییر اساسی را آغاز کرده است؛ تغییرات در حوزه شهردار، تعیین مسئول حوزه شهردار، تغییر در روابط عمومی و فعال‌کردن سامانه‌١٣٧ و رساندن صدای مردم به مدیران شهری، بازدیدهای مکرر از پروژه‌ها و بازکردن راه‌ها، خیابان‌ها و میادین مختلف در سطح شهر، بازدید از محلات ضعیف‌تر و حاشیه شهر و پیگیری مشکلات آن‌ها و دستگاه عریض‌و‌طویل واقعیت‌هایی است که امروز شهرداری را به‌سمت پاسخ‌گویی کشاندن‌، می‌توان حس کرد.

 

استاد حوزه و پژوهشگر دینی

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی