کد خبر : 94962
/ 06:55

تهیه جهیزیه ارزان شگرد یک کلاهبردار

فردی که با ترفند تهیه جهیزیه و لوازم خانگی ارزان از ۴٠زوج مشهدی کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

تهیه جهیزیه ارزان شگرد یک کلاهبردار

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا | این پرونده با شناسایی تبلیغات گسترده در یکی از مراکز تجاری معروف مشهد با عنوان فروش لوازم خانگی ارزان آغاز شد، به دستور سردار تقوی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی، کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان در عملیاتی مشترک با کارآگاهان اطلاعات جنایی پلیس بررسی‌های تخصصی خود را آغاز کردند.

تحقیقات اولیه کارآگاهان حاکی از آن بود که متهم پرونده پس از جلب اعتماد شهروندان با تبلیغات گسترده، از آنان وجوهی را دریافت کرده و دیگر پاسخ‌گوی مشتریان خود نبوده است.

در بررسی‌های ابتدایی مشخص شد متهم با ادعای نمایندگی برندهای خارجی و داخلی معتبر و همچنین درج جملات مذهبی در سربرگ‌ها و متن فاکتور و قول تخفیف و مساعدت به زوج‌های جوان، اعتماد مشتریان را جلب و مبالغی از ٢٠‌میلیون تا یکصد و پنجاه میلیون ریال را دریافت کرده است.

به گفته شاکیان، با وجود مراجعه مکرر آن‌ها به این فروشگاه، متهم با دادن وعده‌های مختلف قول ارسال کالا به آدرس آن‌ها را داده اما برخلاف پیگیری‌های زیاد، این فرد از انجام تعهداتش شانه خالی کرده و پاسخ درستی به مال‌باختگان نمی‌داده است.

کارآگاهان با اقدام‌های اطلاعاتی محل‌های احتمالی تردد متهم را شناسایی و پس از چند روز کار گسترده پلیسی، این فرد را در حاشیه شهر مشهد و در اقدامی غافل‌گیرانه دستگیر کردند.

﷯به گفته سردار تقوی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی تاکنون ۴٠‌شاکی پرونده برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی مراجعه کرده‌اند و مبلغ کلاهبرداری انجام شده از سوی متهم تاکنون به ٣میلیارد و ٣٠٠میلیون ریال رسیده. متهم به مراجع قضائی معرفی شده است و تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در این باره ادامه دارد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی