• خانه
  • سیاسی
  • آستان قدس و بنگاه‌های اقتصادی‌نظامی مالیات می‌پردازند
کد خبر : 95013
/ 07:54
براساس مصوبه خانه ملت؛

آستان قدس و بنگاه‌های اقتصادی‌نظامی مالیات می‌پردازند

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای، آستان قدس‌رضوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح را به پرداخت مالیات مکلف کردند.

آستان قدس و بنگاه‌های اقتصادی‌نظامی مالیات می‌پردازند

شهرآرا آنلاین - نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز و درجریان بررسی لایحه بودجه سال‌۹۸، بند الحاقی‌۶ تبصره‌۹ را به تصویب رساندند که بر‌اساس آن در‌راستای تحقق ماده۷۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و در‌راستای اجرای اصل سی‌ام قانون اساسی، آستان قدس رضوی و مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت‌امام‌(ره)، به‌استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی‌بر عدم پرداخت مالیات یا نحوه تسویه آن را دارند، موظف‌اند مالیات خود را به خزانه موضوع ردیف‌۱۱۰۱۱۲ واریز کنند. نمایندگان همچنین بند الحاقی‌۵ تبصره‌۹ را به تصویب رساندند که براساس آن، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف است ١٠درصد بهای بلیت اجراهای صحنه‌ای (کنسرت) در تهران و کلان‌شهرها را أخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.همچنین اعضای خانه ملت، بند الحاقی۳ تبصره۱۱ را در این جلسه تصویب کردند. براین‌اساس دولت مکلف است اقساط جریمه غیبت از خدمت وظیفه عمومی افرادی را که تا پایان سال۱۳۹۷ متقاضی پرداخت اقساطی این جریمه‌ها بوده‌اند تا پایان سال۱۳۹۸ وصول و به حساب خزانه واریز کند. افرادی که تا پایان سال۱۳۹۸ برای تسویه اقساط خود اقدام نکنند، مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌شوند. در چند سال گذشته، بندی در لایحه بودجه برای تعیین شرایط خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب تصویب می‌شد که امسال این بند از بودجه حذف شد؛ لذا پرونده خرید خدمت سربازی در سال‌۹۸ بسته شد.علاوه‌بر‌این بهارستان‌نشینان در جلسه علنی روز گذشته و در ادامه بررسی جزئیات بودجه‌۹۸ در بخش درآمدی جزء‌۲ بند «د» تبصره‌۱۱ را تصویب کردند. بر‌این‌اساس زائران اربعین که از تاریخ بیست‌و‌چهارم شهریور سال‌۱۳۹۸ تا دوازدهم آبان‌ سال‌۱۳۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

﷯براساس جزء یک این بند نیز که به تصویب رسید، عوارض خروج از کشور برای زائران اربعین و مرزنشینان در سال آینده برای یک بار به قیمت سال‌۹۶ محاسبه می‌شود. طبق این مصوبه در سال‌۱۳۹۸، عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک بار در طول سال بر‌اساس قانون بودجه سال۱۳۹۶ کل کشور مصوب ۲۴/‏۱۲/‏۱۳۹۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن أخذ می‌شود. افراد مرزنشین به کسانی اطلاق می‌شود که در روستاها و شهرهای مرزی ساکن هستند. بررسی و تأیید این موضوع با فرمانداران شهرستان‌های مرزی است. هزینه عوارض خروج از کشور برای سفر زیارتی زمینی در سال‌۹۶، ۱۲,۵۰۰ تومان و برای سفر زیارتی هوایی ۳۷,۵۰۰‌تومان بود. همچنین عوارض خروج از کشور در سال‌۹۶ برای سفرهای هوایی ۷۵و دریایی ۲۵‌هزار تومان بود.‌هزار تومان و برای سفرهای زمینی 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی