کد خبر : 95052
/ 06:55

«پیام» به مدعیان رسید

نماينده واليبال استان با پيروزی مقابل فولاد سيرجان به جمع ٤ تيم برتر نهايی ليگ برتر واليبال راه يافت

«پیام» به مدعیان رسید

شهرآرا آنلاین - نادر نوروزی - دور دوم نخستین مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال ایران عصر روز گذشته در شهرهای مختلف کشورمان برگزار شد و تیم پیام، نماینده خراسان در لیگ برتر والیبال، موفق شد با برتری قاطع مقابل فولادایرانیان سیرجان مجوز حضور در جمع 4 تیم برتر ایران را کسب کند. شاگردان جبار قوچان‌نژاد که با کسب رتبه پنجمی، پای به مرحله پلی‌آف گذاشته‌ بودند، در نخستین دیدار خود در سیرجان موفق شدند با برتری مقابل نماینده این شهر، گام بلندی برای صعود به نیمه‌نهایی بردارند و در مشهد پیش‌بینی می‌شد که کار را تمام کنند و تکلیف صعود‌کننده به بازی سوم نکشد.با بازی برتر شاگردان جبار قوچان‌نژاد همین اتفاق هم رخ داد و پیام موفق شد با پیروزی ۳بر۱ مقابل فولاد، هواداران والیبال خراسان را شاد کند.

 

هت‌تریک جبار و شاگردان

پیام یکی از آخرین تیم‌هایی بود که برای حضور در لیگ برتر والیبال سال۹۷ بسته‌ شد. تصور می‌شد با توجه به آغاز دیرهنگام تمرینات این تیم، قوچان‌نژاد نتواند درخشش گذشته را تکرار کند؛ اما از همان ابتدا پیامی‌ها موفق شدند با پیروزی‌های بموقع و نفس‌گیر در قامت یک مدعی ظاهر شوند. هرچند ازدست‌دادن رتبه چهارم و تکیه بر جایگاه پنجم، سبب شد تا پیام در مرحله پلی‌آف، در صورت کشیده‌شدن کار به بازی سوم، ۲ بار در خانه حریف به میدان برود، اما شاگردان جبار قوچان‌نژاد با آمادگی بالای خود، در همان ۲ بازی نخست، قدرتشان را بر حریف کرمانی دیکته کردند و دوباره نام خراسان را در جمع ۴ تیم برتر والیبال ایران زنده کردند. نماینده خراسان پس از ۲ سال غیبت در سطح نخست والیبال ایران، درحالی وارد مسابقات شد که ثامن‌الحجج، با جبار قوچان‌نژاد موفق شده‌ بود در سوپرلیگ سال۹۴، رتبه سوم را که بهترین رتبه تاریخ خراسان در والیبال کشور است ثبت کند. با حضور بازیکنان ارزشمندی مثل محمد موسوی و سعید مصطفی‌وند، توقع‌ها از این تیم بالا رفته بود، اما قوچان‌نژاد و کادرش با عملکردی درخشان توانستند به‌خوبی از پسِ این فشار برآیند و دوباره عملکردی قابل‌قبول و درخشان داشته‌ باشند. به‌جز پیام و ثامن‌الحجج، قوچان‌نژاد پیش‌ازاین میزان را هم به جمع ۴ تیم برتر ایران رسانده‌ بود و حالا می‌توان گفت جبار در صعود به نیمه‌نهایی هت‌تریک کرد.

 

پنجه در پنجه ورامین

حالا پیام باید در ادامه این رقابت‌ها در مرحله نیمه‌نهایی به‌مصاف شهرداری ورامین برود. تاکنون هیچ‌گاه نماینده‌ای از خراسان موفق به حضور در فینال رقابت‌های لیگ والیبال نشده است و شاگردان قوچان‌نژاد می‌توانند با برتری مقابل ورامینی‌ها، طلسم را بشکنند. پیام در نخستین دیدار خود مقابل شهرداری ورامین توانست در یک ماراتن حساس و جذاب، با نتیجه ۳بر۲ حریفش را در سالن مهران با شکست بدرقه کند. پیامی‌ها در این دیدار ست‌های دوم، چهارم و پنجم را با نتایج ۳۰بر‌۲۸، ۲۵بر۲۲ و ۱۹بر۱۷ از آنِ خود کردند و حریف توانست در سِت‌های اول و سوم با نتایج ۲۵بر۲۱ و ۳۳بر۳۱ پیروز شود. پیام در دومین دیدار خود مقابل شهرداری ورامین در مرحله گروهی، در یک جو نه‌چندان‌ورزشی و اخلاقی، 3 ست متوالی مقابل حریف تن به شکست داد. باخت پیام درحالی رقم خورد که موجی از الفاظ رکیک و حرکات عجیب از روز قبل از بازی در ورامین، روانه کاروان پیام شده‌ بود. پیام این بازی را با نتایج ۲۵بر۱۳، ۲۵بر۱۶ و ۲۵بر۱۹ واگذار کرد. قوچان‌نژاد و چند ستاره تیمش روز قبل از بازی به‌خاطر جو ملتهبی که هواداران منتسب به شهرداری ورامین ایجاد کرده‌ بودند، نتوانستند در تمرین حضور یابند!

 

امروز، تعیین نحوه برگزاری رقابت‌های نیمه‌نهایی

درحالی‌‌که پیش‌از‌این رئیس سازمان لیگ رقابت‌های لیگ برتر والیبال اعلام کرده‌ بود ادامه رقابت‌ها به فروردین و اردیبهشت۹۸ موکول می‌شود و مسابقات به‌صورت متمرکز در تبریز یا ارومیه برگزار خواهد شد، قرار شده که امروز نحوه جدید برگزاری مسابقات ازسوی سازمان لیگ اعلام شود. بنا بر شنیده‌ها به نظر می‌رسد این رقابت‌ها در مرحله نیمه‌نهایی نیز همچون مرحله یک‌چهارم به صورت رفت‌وبرگشت و تنها مسابقه فینال در یک شهر برگزار خواهد شد تا تکلیف قهرمان سال۹۷ والیبال ایران مشخص شود. ضمن اینکه قطعا مرحله نیمه‌نهایی و فینال در اسفند۹۷ برگزار می‌شود تا ابتدای سال۹۸، تیم ملی بتواند اردوهای آماده‌سازی خود را زیرنظر کولاکوویچ برگزار کند.

 

صعود به جمع 4 تیم حاصل غیرت و کار گروهی بود

سرمربی پیام خراسان پس از پیروزی تیمش برابر فولاد سیرجان و حضور در مرحله بعد اظهار کرد: روز اولی که برای حضور در لیگ برتر استارت زدیم، هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم که در بین 4 تیم برتر ایران قرار بگیریم؛ اما با غیرت و کار گروهی به موفقیت رسیدیم. وی افزود: هدف‌گذاری ما در ابتدا میانه جدول بود، اما همت و اراده بازیکنان و حمایت پرشور هواداران ما را به این جایگاه رساند تا ظرفیت و توانایی‌های خودمان را باور کنیم. قوچان‌نژاد ادامه داد: از مدیریت شهری مشهد تشکر می‌کنم که ما را تا‌به‌امروز تنها نگذاشتند و همواره حامی والیبال و هواداران پرشورش بوده‌اند. سرمربی پیام خراسان خاطرنشان کرد: مطمئن باشید در مرحله نیمه‌نهایی برابر هیچ تیمی کوتاه نمی‌آییم و با تمام توان برای افتخارآفرینی تلاش می‌کنیم. وی افزود: از فردا برنامه‌ریزی خود را آغاز می‌کنیم. کار سختی داریم و قول رتبه نمی‌دهم، اما باید بجنگیم و تک‌تک امتیازات را برای حضور در فینال کسب کنیم.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی