کد خبر : 95078
/ 07:36

«یوز» ایرانی به مرحله تولید رسید

در چندسال گذشته صنعت خودروسازی در دنیا به سمت تولید خودروهای برقی در حال حرکت است و خیلی از غول‌های خودروسازی جهان مشغول سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند.

«یوز» ایرانی به مرحله تولید رسید

شهرآرا آنلاین - در چندسال گذشته صنعت خودروسازی در دنیا به سمت تولید خودروهای برقی در حال حرکت است و خیلی از غول‌های خودروسازی جهان مشغول سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. متخصصان کشورمان نیز برای عقب نماندن از این بازار مشغول ساخت نمونه‌های ایرانی خودروهای برقی هستند و در همین زمینه به تازگی خودرو تمام برقی با نام «یوز» به وسیله یک شرکت دانش بنیان و در قالب طرح کلان ملی فناوری به مرحله تولید رسیده است.به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسین زیارتی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده این خودرو، درباره طراحی این موتورسیکلت گفت : طراحی «یوز» از سال ۹۴ شروع شده و با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی در حال حاضر به مرحله تولید رسیده است.

یکی از مشکلات تولید این محصول؛ نبود آن در آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی بود که باعث می‌شد امکان پلاک گذاری برای آن وجود نداشته باشد. زیارتی با اشاره به این مشکل گفت: با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مذاکرات این نهاد با نهادهای مرتبط مشکل دریافت استانداردها وپلاک‌گذاری برطرف شد.

کم حجم بودن و ابعاد کوچک این وسیله، کاهش آلودگی در کلان‌شهرها، تسهیل در رانندگی، کاهش خطر رانندگی و پایداری این خودرو برقی از جمله مزایای آن نسبت به خودروهای معمولی محسوب می‌شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی