کد خبر : 95080
/ 07:37

وزیر ارتباطات دادگاهی می‌شود

مدت‌هاست که بین وزارت ارتباطات و قوه قضائیه بر سر محدودسازی فضای مجازی و فیلترشدن نرم‌افزارهای مختلف اختلاف‌نظر وجود دارد.

وزیر ارتباطات دادگاهی می‌شود

شهرآرا آنلاین - حالا در تازه‌ترین پرده از این اختلافات، جواد جاویدنیا، معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور، خبر از شکایت از وزیر ارتباطات داده است.به گزارش مهر، جاویدنیا با اشاره‌به اینکه این شکایت از‌طرف مدعی‌العموم و همچنین ٢٠٠٠‌نفر از شهروندان اهوازی تنظیم شده است، گفت: پرونده وزیر ارتباطات در دادستانی تهران است و منتظر هستیم تا روند قضایی خود را طی کند و احتمال می‌ورد بعد‌از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود.

او با بیان اینکه تا‌کنون تذکرات متعددی مبنی‌بر ضرورت اجرای قوانین و مصوبات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و اجرای دستورات قضایی به وزیر ارتباطات داده‌ شده است، افزود: علی‌رغم اینکه اجرای قانون، دستورات قضایی و مصوبات شورای عالی فضای مجازی بر هر مسئولی واجب و لازم است، متأسفانه آقای وزیر به هیچ‌‌یک از این تذکرات تمکین نکرده است.

معاون دادستان کل کشور به ‌چرایی شکایت مردم اهواز نیز پرداخت گفت: مردم اهواز از وزیر ارتباطات برای ایجاد‌نکردن بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند. این شکایت به‌دلیل این است که تعدادی از جوانان جذب گروه‌های تکفیری شده‌اند و درنهایت حادثه تروریستی رژه نیروهای مسلح رخ داده است و عزیزانشان شهید شد‌ه‌اند.جاوید‌نیا دامنه این شکایت را به وزیر ارتباطات محدود ندانست و افزود: مسئولان فضای مجازی کشور در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و ایجاد فضایی امن برای فعالیت مجازی ایرانیان کوتاهی کردند و این مسئولان باید مورد مؤاخذه و مجازات قرار بگیرند. 

حالا باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده واکنش دولت و وزیر ارتباطات به این شکایت چه خواهد بود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی