کد خبر : 95224
/ 06:56

جدال هوایی با نیروی زمینی

لیگ برتر بسکتبال بعد از اتمام تعطیلات، امروز از سر گرفته می‌شود و پارسا در خانه به میدان می‌رود

جدال هوایی با نیروی زمینی

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - تعطیلی 24روزه لیگ برتر بسکتبال برای باشگاه‌ها چندان رضایت‌بخش نیست و دوری از مسابقات کمی تیم‌ها را از فرم مسابقه می‌اندازد، اما بی‌تردید با رخداد ویژه صعود تیم ملی بسکتبال کشورمان به آوردگاه جام‌جهانی، به شیرینی مبدل شد. هفته پانزدهم این پیکارها امروز و به‌صورت هم‌زمان در 4شهر از ساعت16 برگزار می‌شود که طبق برنامه نماینده استان خراسان، آویژه‌صنعت پارسا، در سالن مرحوم حمیدی مشهد با نیروی زمینی مبارزه خواهد کرد. شاگردان محمد قیاسی که با 14امتیاز حاصل از 12 بازی در مکان هشتم جدول نُه‌تیمی ایستاده‌اند، می‌توانند با پیروزی احتمالی در این دیدار خانگی به شرایط خود در جدول بهبود ببخشند.

 

گذرگاه سخت در خانه حمیدی

سالن مرحوم حمیدی، میزبان بازی‌های خانگی آویژه‌صنعت پارسا مشهد است؛ میزبانی که تابه‌اینجای فصل تفاوتی با بازی‌های خارج از خانه برای پارسایی‌ها نداشته است. آمار مشابه 5 شکست در بازی‌های خانگی و یک پیروزی، دقیقا در بازی‌های خارج از خانه هم تکرار شده است؛ مسئله‌ای که نشان می‌دهد در لیگ برتر فصل جاری برای نماینده مشهد بازی خانگی و خارج از خانه تفاوت چندانی ندارد. شاگردان قیاسی در خانه تنها از پس پگاه و با نتیجه 81بر70 برآمدند و در بازی‌های خارج از خانه هم تنها رعد پدافند نگون‌بخت بود که در دزفول 91بر85 به نماینده مشهد باخت. باوجود‌این به نظر می‌رسد پیکار امروز گذرگاه سختی برای پارسایی‌ها خواهد بود.

 

سه‌امتیازی‌های مرگ‌بار و نیمه دوم چالش بزرگ

نیمه اول جنگ مردان آویژه با نیروی زمینی در دیدار رفت این دو تیم بود که میزبان تهرانی توانست با اختلاف نزدیک 79بر70 میهمان مشهدی خود را با شکست بدرقه کند؛ دیداری که برنده‌اش شاگردان مازیستان بودند، اما بی‌تردید اگر دقت مشهدی‌ها در پرتاب‌های سه‌امتیازه‌شان به حلقه بالاتر می‌رفت، شاید الان نتیجه متفاوتی رقم می‌خورد. آمار دیدار رفت دو تیم نشان می‌دهد که آویژه‌ای‌ها 48درصد تلاش‌هایشان برای پرتاب‌های دوامتیازی، 25درصد پرتاب‌های سه‌‌امتیازی و 66درصد پنالتی‌هایشان موفقیت‌آمیز بوده است. در سوی مقابل مردان بسکتبال نیروی زمینی در تلاش‌هایشان برای انداختن توپ به حلقه 44درصد در پرتاب‌های دوامتیازی، 42درصد در پرتاب‌های سه‌امتیازی و 63 درصد در پرتاب‌ پنالتی‌ها موفق بوده‌اند. اعدادی که مؤید این مطلب است که پارسایی‌ها در بازی رفت هم بهتر پنالتی زدند و هم دوامتیازی‌های موفق‌تری را روانه سبد حریف کردند، اما آنچه سرنوشت این بازی را تغییر داد، پرتاب‌های موفق‌تر سه‌امتیازی شاگردان مازیستان در نیروی زمینی بود.

 

ستاره‌های روی تور منهای کیانی

در دیدار رفت دو تیم ابوالفضل سیدی و کیانی ستاره‌های دو تیم بودند. سیدی با 15 امتیاز و کیانی با 24 امتیاز، به‌عنوان امتیازآورترین بازیکنان دو تیم معرفی شدند؛ البته کیانی در ریباند و پاس هم موفق‌ترین مرد زمین بود تا به‌تنهایی چهره برتر بازی رفت باشد. در آویژه هم این صالح فروتن و نوید خواجی‌زاده بودند که با عملکرد خوبشان در بخش ریباند و پاس جزو بهترین‌های آویژه‌صنعت پارسا بودند. باوجود‌این در دیدار امروز نوید فراهانی، ابوالفضل سیدی، سینا هادی‌زاده، نوید خواجی‌زاده و صالح فروتن می‌توانند ستاره‌های میدان برای تیم مشهد باشند. نکته جالب‌توجه آنکه کیانی، ستاره بازی رفت برای نیروی زمینی به‌دلیل پایان دوران خدمت سربازی از جمع بازیکنان این تیم جدا شده است و فردا مقابل پارسا قرار نخواهد گرفت.

 

قیاسی: فرصتی برای اشتباه نداریم

سرمربی تیم بسکتبال آویژه‌صنعت پارسا درباره دیدار حساس تیمش مقابل نیروی زمینی گفت: تمرینات خیلی خوبی را در تعطیلات لیگ داشتیم و حالا آماده‌ایم تا در این بازی به پیروزی برسیم. وی افزود: در تعطیلات به تهران رفتیم و 2 دیدار تدارکاتی خیلی خوب با پتروشیمی بندرامام انجام دادیم که بازیکنان را در شرایط بازی و داوری و سوت نگه داریم. محمد قیاسی با اشاره به حساسیت چند بازی پیش‌رو اظهار کرد: باید دوسه بازی پیش‌رو را ببریم تا به پلی‌آف صعود کنیم. فرصتی برای اشتباه نداریم. سرمربی پارسا در پاسخ به این سؤال که صعود تیم ملی به جام‌جهانی بسکتبال چه تأثیری بر روند لیگ خواهد گذاشت، اذعان کرد: تلاش بازیکنان بیشتر خواهد شد تا خودشان را به کادر فنی تیم ملی نشان دهند؛ البته لیگ امسال به‌دلیل نبود بازیکنان خارجی زیاد کمی متفاوت‌ است و تیم‌ها به هم خیلی نزدیک هستند.

 

مازیستان: درصد کمی شانس پیروزی داریم

سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی درباره بازی امروز تیمش مقابل پارسا مشهد اظهارنظر جالبی کرد و گفت: درصد کمی شانس پیروزی در این بازی داریم! احمد مازیستان افزود: تیم ما بعد از مرحله اول مسابقات شرایط برایش سخت شد. چند بازیکن ما که سربازی‌شان تمام شد، از تیم جدا شدند و همین باعث شد شاکله تیمی‌مان به هم بریزد. وی خاطرنشان کرد: کیانی که یکی از ستاره‌های ما در بازی رفت با پارسا مشهد بود، خدمت سربازی‌اش تمام شد و از تیم رفت. رضا رنجبر و چند بازیکن دیگر هم نداریم. شهرروش هم مصدوم است و به بازی امروز نمی‌رسد. سرمربی نیروی زمینی اذعان کرد: چیزی که مسلم است، در پُست 5، بازیکن نداریم و بازیکنی که به‌تازگی به تیم ما اضافه شده است، هنوز با سایر بچه‌ها هماهنگ نیست.

تیم آویژه‌صنعت پارسا مشهد امروز، از ساعت16 و در چهارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر بسکتبال در سالن مرحوم حمیدی مشهد، میزبان نیروی زمینی تهران خواهد بود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی