کد خبر : 95246
/ 07:57

یک قدم به نفع طبیعت

با کاشت سبزی به جای سبزه نوروزی به برگشت این گیاهان به چرخه طبیعت کمک کنیم

یک قدم به نفع طبیعت

شهرآرا آنلاین - معصومه متین نژاد| اگر اهل سبزه انداختن باشید می دانید ١٠روزی که از اسفند گذشت باید کم کم به فکر پهن کردن بساط سبزه نوروزی باشید. اولین سین سفره هفت سین که تهیه آن نیاز به چیدن مقدمات خاصی هم دارد؛ البته اگر اهل ذوق باشید و نخواهید دقیقه نودی آن را از سوپری سرکوچه تان بخرید.

سبزه نمادی از زندگی، نشاط و سرسبزی و خرمی است؛ به همین دلیل بیشترین سبزه هایی که ما ایرانی ها می اندازیم با دانه های گندم است، همان که قوت غالب بیشتر مردم هم محسوب می شود و ما به چند دلیل مهم نمی خواهیم امسال برای سبزه سفره هفت سینمان به سراغ این محصول راهبردی برویم؛ اول اینکه براساس آمارهای وزارت جهاد کشاورزی، اگر هر خانوار ایرانی فقط ٢٠٠ گرم گندم برای سبزه عید مصرف کند، ۴.٧ هزار تن گندم معادل گندم مصرفی ١٠ هزار و ٣٠٠ خانوار ایرانی در یک سال هدر می رود.

دوم، میزان آب مصرفی برای سبزکردن این مقدار سبزه است که بازهم براساس آمارهای وزارت جهاد کشاورزی ۴ تا ۶میلیارد لیتر آب می شود؛ آن هم در شرایطی که یکی از معضلات زیست محیطی کشورمان کم آبی است. بگذریم از اینکه رها سازی این میزان سبزه در طبیعت باعث گندیدگی، آلودگی های میکروبی و قارچی و همچنین ایجاد صحنه های ناخوشایند خواهد شد که خود دغدغه زیست محیطی دیگری است.

برای همین امسال می خواهیم به جای کاشت گندم و حبوبات دیگر که هم هدر رفت منابع خوراکی محسوب می شود و هم بعد از سبزشدن دیگر برگشتی به طبیعت ندارند و نمی توانند در چرخه سبز شدن قرار بگیرند، به دنبال آموزش کاشت سبزه هایی باشیم که بعد از سیزده فروردین، بتوان آن ها را دوباره در طبیعت کاشت و شاهد سرسبزی بیشتر محیط زیست هم بود.

 

مرکبات

زمان کاشت: ١٠ اسفند

نحوه کاشت: از هسته پرتقال، لیمو یا نارنج استفاده کنید. هسته های میوه را ٢۴ساعت در آب بخیسانید. بعد به آرامی پوست روی هسته را بردارید؛ طوری که به مغز دانه آسیبی نرسد. حالا برای ٢۴ساعت دیگر دانه ها را در آب بخیسانید. سپس آن ها را درون گلدان یا ظرفی که خاک سبک باغچه در آن ریخته اید، بکارید. دقت کنید که فاصله دانه ها نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد. روی دانه ها را یک لایه نازک خاک بریزید و با سنگ های ریز بپوشانید. بهتر است دو روز اول روی دانه ها را با پلاستیک بپوشانید و چند بار آب بدهید. گلدان را هم در محلی آفتابگیر قرار بدهید. دانه ها بعد از ١۴روز شروع به جوانه زدن خواهند کرد. 

132158.jpg

یونجه

زمان کاشت: ١۵اسفند

نحوه کاشت: بذر یونجه خیلی زود رشد می کند. کافی است یک روز کامل آن را در آب بخیسانید تا خیلی زود شاهد جوانه زدن آن باشید. مدت جوانه زدن بذر یونجه پنج تا شش روز است. بذرها را بعداز خیساندن، لای یک پارچه مرطوب بپیچید و در یک ظرف صاف مانند بشقاب قرار دهید. هرروز تا زمان جوانه زدن مقداری آب روی پارچه بریزید و بذر ها را با پارچه محافظت کنید. بعد از آنکه بذر یونجه جوانه زد، پارچه را بردارید و جوانه ها را در ظرف مدنظرتان بریزید و در محلی پر نور و آفتابی قرار بدهید. در روز های بعد به تدریج سبزه ها رشد می‏ کنند. در این مدت مرتب باید با اسپری به آن ها آب ‏بدهید. 

132161.jpg

چمن

زمان کاشت: ١۶ اسفند

نحوه کاشت: کف ظرفتان را به اندازه دو سانتی متر با خاک باغچه پر و خاک را با دست فشرده کنید. بذر چمن را روی سطح خاک به طور یکنواخت بپاشید و با دست فشار بدهید تا با خاک درگیر شوند. بذر چمن ریز است و نباید عمیق کاشته شود؛ به همین دلیل روی بذرها را فقط یک لایه نازک از خاک برگ بدهید و بعد دوباره خاک را با دست بفشارید و آرام روی آن آب بپاشید. مراقب باشید که بذرها جابه جا نشوند. چمن آب زیادی لازم دارد و باید حواستان باشد که مدام بستر کشتش مرطوب بماند. بذرها از روز چهارم به بعد شروع به جوانه زدن می کنند. 

132159.jpg

شاهی

زمان کاشت: ٢٢ اسفند

نحوه کاشت: پیشنهاد می کنیم این سبزه را به شکل کوزه بیندازید. برای این کار، یک کوزه را به مدت ٢۴ساعت از آب پر کنید تا جداره آن کاملا خیس شود. سپس یک جوراب نایلونی روی آن ‏بکشید. بذر شاهی را که قبلا به مدت ٢۴ساعت در آب خیسانده اید به آرامی با دست روی نایلون بکشید، طوری که یکنواخت همه جا پخش شوند. کوزه را همواره باید پر از آب نگه دارید. آب از داخل کوزه به بیرون تراوش و جوراب را مرطوب می‏ کند، به این ترتیب بذر شاهی جوانه می زند و ریشه‏ ها به سطح بیرونی کوزه می‏ چسبند. بهتر است کوزه را در محل پر نوری قرار دهید. بعد از چند روز کوزه سبز خواهد شد. 

132160.jpg

خرفه

زمان کاشت: ٢٢ اسفند

نحوه کاشت: این سبزه را کمی خلاقانه تر سبز کنید؛ به طورمثال دو رنگ. قدری آکاسیف را به شکل دلخواه درآورید و سطح آن را با فویل ضخیم بپوشانید. سپس روی آن را یک لایه پنبه بدهید. حالا پارچه تور را روی آن بکشید و از پشت با سنجاق محکم کنید. یک قسمت خرفه و دوقسمت خاکشیر را باهم بخیسانید و بعد از چهار ساعت روی سطح قالب با دست بکشید. سه قسمت منداب را هم جداگانه خیس کنید و در بخش دیگری از قالب بریزید. سپس با آبپاش آن را کاملا خیس کنید و با یک نایلون بپوشانید و در قسمت بالا چند سوراخ ایجاد کنید تا کمی هوا بخورد .بعد از ۴٨ ساعت نایلون را بردارید و بعد از آن روزی دوبار آن را آب بدهید.

132162.jpg

................................................

 

از تجمع آب زیاد در کف بشقاب جلوگیری کنید، چون موجب پوسیدگی سبزه‏ ها می‏ شود.

برای آب دادن به سبزه تان از اسپری های آب استفاه کنید و آبی که به طورمثال با آن دست و صورتتان را شسته اید تا اسراف آب هم کمتر شود.

بیشتر بذرها را باید ٢۴ ساعت قبل بخیسانید و در این مدت دو تا سه بار آب آن را عوض کنید.

تناسب اندازه ظرف و مقدار بذر در طول عمر و پرپشتی سبزه بسیار مؤثر است. برای یک بشقاب بزرگ از انواع سبزه، ۵٠ تا ١٠٠گرم بذر کافی است.

اگر سبزه را زودتر از موعد می اندازید با قرار دادن آن در محیطی خنک از اینکه با سرعت زیاد رشد کند، پیشگیری کنید.

ظرف های فلزی و پلاستیکی برای سبزکردن سبزه اصلا مناسب نیستند؛ درعوض ظروف سفالی و چینی انتخاب های خوبی هستند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی